x-kom hosting

Pasywne chłodzenie ? możliwe ?

Grzywa
utworzono
utworzono

Dzisiaj rozebrałem kartę grafiki z metalowej obudowy była tak gorąca że się sparzyłem a karta grafiki jak pisałem wcześniej piszczy jak sie wlancza jaka kolwiek gre albo jak sie pokazuje ze ktos jest dostepny na GG. Czy jest możliwe że masywne chłodzenie się zepsuło 2 raz ?? bo dałem wczesniej karte na gwarancje bo tez piszczala dali mi nowa i nadal piszczy. To jest możliwe że karta jest zamało schłodzona ??

//Przenoszę do kart graficznych

//falcon

Langi
komentarz
komentarz

Oczywiście, przegrzewa się...

Jaki masz zasilacz?

falcon1984
komentarz
komentarz

Daj linka do karty, zmierz temperatury programem AtiTool, Everest, RivaTuner

mistrz933
komentarz
komentarz

Jeżeli karta była tak gorąca, że się sparzyłeś, to temperatury są stanowczo za wysokie. Podaj model karty, bo być może pasywa dla niej jest za mało wydajna i przy okazji to ta karta piszczy czy skwierczy? ;)

Grzywa
komentarz
komentarz

Karta to GeForce 8600GT zasilacz CHIEFTEC 450W

falcon1984
komentarz
komentarz

Daj linka do karty, i pokaż jakie ma chłodzenie. Stawiam, że to Gigabyte

Zmierz temperatury

Grzywa
komentarz
komentarz

jak gram to temperatura przekracza MAX doszło do 96 C a świeżo włączyłem kompa jak nic nie robię to karta ma 70 - 80 C

Tak to Gigabite

Akahan
komentarz
komentarz

To już sławne są te grzejniki od Gigabyte, zainstaluj wiatraczki w obudowie i jeden na karcie graficznej, temp. powinna spaść, cóż te pasywki od 8600GT są nieudane...

Grzywa
komentarz
komentarz

hehe temperatura nawet doszła do 106 C

bush
komentarz
komentarz

to nie jest smieszne, rozwali ci karte grafiki. Zaloz nowa paste na chlodzeniu, wstaw wentyle na przod tyl i karte.

Grzywa
komentarz
komentarz

grałem tak 9 miechow i nic sie nie stało

BlackRaven
komentarz
komentarz

Moja 7600GS się grzała do 90 st. C i działała bez problemu (aczkolwiek miałem bardzo dobrze wentylowaną obudowę). Dla świętego spokoju lepiej dokup wentylator, wydłużysz życie karty. Wiele kart Gigabyte'a piszczy, jeśli nie jest to bardzo głośne to nie trzeba się tym przejmować.

Akahan
komentarz
komentarz

Bardzo śmieszne człowieku kup se wentylatorek i nałóż ją na grafę, no chyba, że lubisz wydawać kasę na nową grafikę, te Gigabyte pasywki miały jakąś wadę chyba i stąd te temp. koniecznie załóż ten wiatraczek na radiator...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.