x-kom hosting

Nokia 6500 slide polskie menu

Michał Paluch
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem niedawno telefon - jak w temacie. Problem polega na tym, że jest on z Anglii i nie ma w nim polskiego menu. Pytanie brzmi: czy muszę iść do serwisu z telefonem by je wgrać?

Gość
komentarz
komentarz

tak

n31T
komentarz
komentarz
tak

Bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura...

Wgrywanie polskiego menu do telefonu jest bardzo proste i trwa 10-15minut. Jedyne co potrzebujesz to kabel do telefonu który zapewne otrzymałeś w zestawie. Cała filozofia polega na tym aby zmienić product code z angielskiego na polski.,a następnie zaupdatowanie softa. Do tego służy program Nemesis klik oraz Nokia Software Updater, który ściągasz ze strony noki. Drugim niezbędnym elementem jest nowy product code, dla twojego telefonu będzie to 549716.

pozdrawiam

EDIT :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=65273

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pare pytań: czy podczas flashowania mogę mieć podłączont telefon do ładowarki? Chodzi mi o to żeby (wole dmuchać na zimne) nie zabrakło mu energii w baterii. I druga sprawa - aktualnie czekam na zamówionego X-Sima (mam simlocka z ang. "3"). Czy można flashować telefon z założoną kartą X-Sim?

n31T
komentarz
komentarz

Nie ma potrzeby trzymania ładowarki w telefonie, ponieważ nie rozładuje Ci się on w 20 minut, musiałbyś go flashować dobre pare godzin... Co do pytania o X-Sim to pewien nie jestem, ale powinien działać ponieważ telefon musi być po prostu zalogowany do sieci. Nie flashuje się karty sim więc powinno działać.

pozdrawiam

Michał Paluch
komentarz
komentarz

OK. Dzięki za odpowiedzi. Póki co czekam na X-Sima z Alla. Jak mi się uda to napisze.

Dostałem tą kartę. Właściwie to jest "Turbo sim". Nie wyświetla mi się nazwa operatora na wyświetlaczu, mało tego nie mogę do nikogo dzwonić ani wysyłać sms. Mimo to w menu telefonu mam ikonę "Plus Mega". Nie wiem co jest nie tak, próbowałem mu ręcznie w ustawieniach podać sieć, ale wywalił mi się komunikat "No network access" (=brak dostępu do sieci). Co robić?

n31T
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc to nie wiem co jest nie tak, ja jak kupowałem w Angli 6500-s to nie miała sim locka, lecz kolega jedzie na niej na turbosim właśnie i działa mu wszystko pięknie. Zgłoś to może sprzedawcy to ci powie co robić dalej.

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Mnie się zdaje że trzeba wklepać mu ustawienia punktu dostępu (punkt dostępu, jakieś ustawienia sieciowe - nie wiem). Turbo sim jest raczej sprawny - sprawdziłem to na starej nokii 3100 z simlockiem z orange - i tu był podobny problem - nie było zasięgu ani nazwy operatora na wyświetlaczu ale zabezpieczenie ominięte.

Czy jak mam taką sytuację - jak wyżej - czy mogę bez szkody na telefonie zaktualizować soft?

n31T
komentarz
komentarz

Jeżeli telefon został zalogowany do sieci to możesz go flashować. Oto instrukcja pewnego pana z allegro z turbosim

Krok 1 - wycianmy dziurkę w karcie sim.

Krok 2 - czyścimy styki karty sim spirytusem nie perfumami, odklejamy naklejkę

Krok 3 - przyklejamy kartę sim do TURBO SIM .

Krok 4 - całość instalujemy w gnieździe karty sim

Krak 5 - zamykamy telefon, włączamy, wpisujemy pin.

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Jak turbo sima zamontować w telefonie to wiem. Poradziłem sobie z tym :P. Zrodziło mi sie w kolejne pytanie - czy da się sposobem domowym ściągnąć z niej simlocka? Tak aby nie płacić 200 zł w serwisie i nie bawić się w X-Simy ani w turbo simy.

n31T
komentarz
komentarz

http://www.portal24h.pl/komorka/darmowe_us...z_telefonu.html

Tym niby da się ściągać sima w 6500 ale nie wiem czy będzie to hulało, poza tym gdzie ty widziałeś simlocki po 200zł ? :P Na początku roku (grudzień-styczeń) patrzyłem po ile ściągnięcie sima z bb5 w Polsce, to chodziło tak koło 70-100zł :P. Nie wiem ile teraz kosztuje, ale myślę że na pewno nie więcej :D, bo za tyle to możesz kupić sprzęt do tego :P

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.