x-kom hosting

Dual Core E5200 vs C2D E7200

kryptos
utworzono
utworzono

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda różnica pomiędzy tymi procesorami:

Intel Pentium Dual Core E5200 i Core 2 Duo E7200.

Czy warto dopłacać sporą różnicę do C2D, czy lepiej kupić Pentium? Jakie są ich różnice w wydajności np. w grach? I jak się ma sprawa OC?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

DeNeB
komentarz
komentarz
Czy warto dopłacać sporą różnicę do C2D, czy lepiej kupić Pentium? Jakie są ich różnice w wydajności np. w grach? I jak się ma sprawa OC?

W grach nie ma prawie roznicy wydajnosci, to samo dotyczy sie OC, procki kreca sie ładnie i wysoko,Według mnie bardziej opłaca sie brac E5200 i nie ma co przepłacac za E7200.Dodam tylko jeszcze ze sam ma zamiar kupic E5200 :D

Gość
komentarz
komentarz

wg mnie e5200 :D

kryptos
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.

Możecie jeszcze doradzić, jaką płytę główną wybrać, żeby dało się to dobrze podkręcić?

Tylko, żeby była jednocześnie jak najtańsza, ekstremalnego oc nie planuję. ;)

Czabi
komentarz
komentarz

Gigabyte GA-EP43-DS3 kosztuje okolo 310 zł mysle ze bedzie dobrym rozwiazaniem

AirUpThere
komentarz
komentarz

ABIT IP35-E ok 240zł....

heex307
komentarz
komentarz

W sumie do tych procków i nie wysokiego oc to wystarczyłaby nawet P31-DS3l. Ale jak chcesz trochę lepszą mobo to kup tego abita, co powyżej lub ip35 - http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/206213

szoch
komentarz
komentarz

czyli nie ma co doplacac do e7200 bo sam mialem go sobie kupić ale jak e5200 nie jest gorszy to chyba lepiej jego do mojej plyt asus p5n-e nforce 650i sli

Miechowita
komentarz
komentarz

No nie wiem czy E5200 jest taki sam jak E7200 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-5

szoch
komentarz
komentarz

tak mi sie wydawało że e7200 jest jednak lepszy dzieki za pomoc juz nie mam dylematu ktory wybrać

kryptos
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za rady, procek już jest u mnie... E5200 oczywiście. ;)

Tylko jest jeden problem, cpu-z pokazuje mi, że jego taktowanie wynosi 1200.0 MHz, kiedy powinno być ok. 2500.

We właściwościach "Mojego Komputera" pokazuje mi normalnie 2,50.

O co chodzi?

heex307
komentarz
komentarz

Włącza się funkcja eist. 6*200mhz, jak będzie bardziej obciążony to wskoczy normalnie na mnożnik 12,5.

kryptos
komentarz
komentarz

W takim razie, żeby podkręcać i obserwować rezultaty mam wyłączyć tą funkcję w BIOSie?

heex307
komentarz
komentarz

Jak chcesz żeby chodził cały czas na max, to ją wyłącz. Podczas uruchomienia orthosa, czy innych programów obciążających cpu mnożnik wskoczy od razu na 12,5, więc jest ok. Ja osobiście nie wyłączam tej funkcji, bo po co mi 3ghz na net.

kryptos
komentarz
komentarz

A jak wyłączyć tą funkcję? Bo niestety w BIOSie się nie doszukałem takiej opcji. Może ma jakąś inną nazwę.

Z góry dzięki za pomoc.

heex307
komentarz
komentarz

Miałem przez chwilę tą mobo i o ile dobrze pamiętam to było w zakładce "advanced bios features", cpu eist lub podobnie.

kryptos
komentarz
komentarz

No właśnie nie ma. Jest tylko C1E, czyli opcja oszczędzania energi, ale po jej wyłączeniu nadal pokazuje 1900.

heex307
komentarz
komentarz

No to bardzo dziwne, może aktualizacja biosu by coś pomogła, chociaż trochę wątpię. Tutaj jest zdjęcie tej zakładki i widać tą funkcję.

kryptos
komentarz
komentarz

No właśnie nie ma ani opcji "Cpu EIST Function" ani "Virtualization Technology".

EDIT: Dobra, już sobie poradziłem. W biosie był ustawiony na stałe niższy mnożnik, stąd problem. Dzięki.

dactylek
komentarz
komentarz

W wydajnosci nie ma wiekszej roznicy miedzy E5200 a C2D a za to w kasie jest spora tak wiec wedlug mnie nie przeplacaj i wez E5200. Sam jestem posiadaczem tego procka i nie mam na co sie zalic :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.