x-kom hosting

Problem dotyczacy HD 4870

Skipp3r
utworzono
utworzono

Witam ;)

Zakladam ten Topic bo mam pewien problem ... a mianowicie ... posiadam radeona hd4870 ... procesor e8400 , 2x2 gb ramu ...

niby zestaw w porządku kupiłem ale , jednak byłem w błędzie biorąc tą grafikę ...

Wyniki radeona HD 4870 w rzeczywistości (przynajmniej u mnie) wypadają o wiele gorzej niż na testach np. na PClab.pl ;)

przyklad ? :

przy graniu w PESa 2008 z włączonym Frapsem ... miałem 60-30 FPSów (strasznie sie wachało) ... gdy wlączyłem nagrywanie sekwencji wideo ilość klatek spadła do 19-20 :(

... dalej ...

w TDU (test drive unlimited) grając na 1680x1050 na full detalach podczas grania ok 30 FPS ... albo mniej ... a podczas nagrywania 4-5 FPSów !!! nie dało sie grac ...

to w Crysie to samo tyle że bez AA i na wysokich ustawieniach ...

takie są prawdziwe wyniki tej karty ? można na podstawie moich "testów" reklamować grafike o oczekiwać zwrotu pieniędzy ?

chodzi mi głownie o to czy ta grafika taka jest czy poprostu trafił mi sie wadliwy egzemplarz ? :)

z góry dziękuje ...

pozdro

sid
komentarz
komentarz

procesor kręcony??

Skipp3r
komentarz
komentarz

nie

wszystko Fabryczne ...

dodam jeszcze że u znajomego na gf 7300 PES 2008 chodzi płynniej ... i nie ma takiej wielkiej "Fali" na ekranie : (

sid
komentarz
komentarz

Trzeba proca kręcić na 3.6ghz bo tyle ta karta potrzebuje

Jakie sterowniki?? Dodatkowe zasilanie karty podpięte?

Skipp3r
komentarz
komentarz

stery mam 8.8 (najnowsze) i nic nie dały

to jest hd 4870 a nie hd4870 X2 ...

... podobno ten procek i tak jest za dobry do tej grafy i kręcenie nic nie da ...

nie wiem o co chodzi z tym zasilaniem (zielony jestem)

podkręcał raczej nie bede bo nie chce stracić gwarancji ...

moge oddać tą grafikę na gwarancji jako wadliwy egzemplarz ?

Gość
komentarz
komentarz
podobno ten procek i tak jest za dobry do tej grafy i kręcenie nic nie da ..

:haha: teraz procki nie nadanżają za grafikami i trzeba je kręcić żeby uzyskać odpowiedni efekt :D

sid
komentarz
komentarz
stery mam 8.8 (najnowsze) i nic nie dały

8.7 są dużo lepsze

to jest hd 4870 a nie hd4870 X2 ...

... podobno ten procek i tak jest za dobry do tej grafy i kręcenie nic nie da ...

ehh.. do 4870X2 trzeba 4.2ghz a do 4870 trzeba 3.6ghz pewnie jakiś kolega co się ''zna'' naopowiadał Ci takich bzdur

nie wiem o co chodzi z tym zasilaniem (zielony jestem)

Karta ma dwa wejścia 6pin trzeba tam podłączyć takie 6pin'owe kabelki z zasilacza

Lipton
komentarz
komentarz

Żeby wykorzystać w pełni możliwości HD4870 musisz podkręcić procesor na 3.6Ghz, być może problemy znikną.

Skipp3r
komentarz
komentarz

zaraz ściągne te stery ...

nie bede otwierał obudowy .. zapomnij :) nie znam sie na tym a za dużo zapłacilem żeby teraz coś zepsuć

więc te słabe wyniki to wina procesora ? :)

sid
komentarz
komentarz
nie bede otwierał obudowy .. zapomnij nie znam sie na tym a za dużo zapłacilem żeby teraz coś zepsuć

Nie potrafisz obudowy otwożyć, żeby nie zepsuć?? Jak mamy Ci powiedzieć czy to wina proca skoro nawet nie wiemy czy masz karte podpiętą do zasilania, może masz tam inną karte?? Może wsadzili Ci coś innego a ty nawet o tym nie wiesz bo obudowe się boisz otwożyć <_<

Skipp3r
komentarz
komentarz

hehe

odkręciłem ...

jest na 100 % radek :lol:

wszystkie kabelki popodlączane z tego co patrzylem ...

podkręcanie raczej nie wchodzi w grę ... bo wiąże sie to z utratą gwarancji ...

a dużo takie podkręcanie polepszy grafikę ? i szybkośc ?

Pajdek
komentarz
komentarz
podkręcanie raczej nie wchodzi w grę ... bo wiąże sie to z utratą gwarancji ...

Bzdura przez duże "Z" :P

A43vil
komentarz
komentarz
hehe

odkręciłem ...

jest na 100 % radek laugh.gif

wszystkie kabelki popodlączane z tego co patrzylem ...

podkręcanie raczej nie wchodzi w grę ... bo wiąże sie to z utratą gwarancji ...

a dużo takie podkręcanie polepszy grafikę ? i szybkośc ?

Podkręcanie nie równa się z utratą gwarancji, byle byś nie spalił i to im będzie ciężko udowodnić że to wina podkręcania. Po 2 po co kupowałeś tą grafikę nie chcąc teraz podkręcać proca ? bez sens. Przy takim procesorze to ta grafika to za wydajna nie będzie. Nawet do radka 4850 trzeba proca podkręcić do 3.2

a dużo takie podkręcanie polepszy grafikę ? i szybkośc ?

Dużo.

Skipp3r
komentarz
komentarz
Bzdura przez duże "Z" :P

a to dlaczego ?

po podkręceniu nie traci sie gwarancji ?

ps , mam wersie porcka BOX ... i żadnego dodaktowego chłodzenia

Pajdek
komentarz
komentarz
po podkręceniu nie traci sie gwarancji ?

Nie

ps , mam wersie porcka BOX ... i żadnego dodatktowego chłodzenia
Ja też mam box-a i 3.6 to na luzie ale i tak mam HD4850 więc w moim przypadku to nie ma sensu.(3419 mam aktualnie i tem. pod pełnym obciążeniem nie przekracza 64 stopni)
A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(Fabregas4 @ czw, 11 wrz 2008 - 20:41) *

Bzdura przez duże "Z" tongue.gif

a to dlaczego ?

po podkręceniu nie traci sie gwarancji ?

ps , mam wersie porcka BOX ... i żadnego dodaktowego chłodzenia

Bo ci tego nie udowodnią, więc albo podkręcisz proca albo zapomnij o prawdziwej wydajności radzia. Do 3.6 dobijesz na Boksie bo ja na Boksie do tylu dojechałem bez niczego.

Skipp3r
komentarz
komentarz

hmm

wytłumaczył by mi ktoś krok po kroku jak podkręcić procka ? tak żeby niczego nie zmajstrować ? :)

i to tak żeby temperetura zbytnio nie wzrosła ... jak dotknąłem grafiki to sie oparzyłem ^^

moje gg 4414421 (prosił bym o jakiegoś fachowca bo jestem strasznie zielony w tym dziale)

A43vil
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz ?

Skipp3r
komentarz
komentarz

750 W Corsair ;)

poda ktoś gg ? :)

bo podkręce tego proca tylko nie mam zielonego pojęcia jak :D

Tomiak
komentarz
komentarz
Bo ci tego nie udowodnią, więc albo podkręcisz proca albo zapomnij o prawdziwej wydajności radzia. Do 3.6 dobijesz na Boksie bo ja na Boksie do tylu dojechałem bez niczego.

Nie bąć taki pewny ja na 3.6 dojechałem z trudem przy napięciu 1.33V :P

jak dotknąłem grafiki to sie oparzyłem ^^

jak jest az tak gorąca to możesz zrobić fanfix

Markus123
komentarz
komentarz

Moim zdaniem przyczyna nie leży po stronie procesora. Podkręcając go o te 20% (do 3.6 GHz) na pewno nie odczuje się jakiegoś drastycznego wzrostu wydajności, co się cięło dalej będzie się cięło... Skipp3r, przetestuj kompa w 3DMarku 2006 i napisz, jaki masz w nim wynik.

Skipp3r
komentarz
komentarz
Moim zdaniem przyczyna nie leży po stronie procesora. Podkręcając go o te 20% (do 3.6 GHz) na pewno nie odczuje się jakiegoś drastycznego wzrostu wydajności, co się cięło dalej będzie się cięło... Skipp3r, przetestuj kompa w 3DMarku 2006 i napisz, jaki masz w nim wynik.

chętnie :]

a nie ma żadnego innego programu jakiegoś MNIEJ WAŻĄCEGO ? :)

ten ma ok 600 mb więc za długo by sie ciągneło ;)

olszak
komentarz
komentarz
chętnie :]

a nie ma żadnego innego programu jakiegoś MNIEJ WAŻĄCEGO ? smile.gif

ten ma ok 600 mb więc za długo by sie ciągneło wink.gif

za dużo? to my mamy pomóc tobie czy ty nam? to leży w twoim interesie żeby wszystko było ok więc nie marudź, możesz też zrobić test programem aquamark 03...

A43vil
komentarz
komentarz
radeona hd4870 ... procesor e8400 , 2x2 gb ramu ...
Moim zdaniem przyczyna nie leży po stronie procesora. Podkręcając go o te 20% (do 3.6 GHz) na pewno nie odczuje się jakiegoś drastycznego wzrostu wydajności, co się cięło dalej będzie się cięło... Skipp3r, przetestuj kompa w 3DMarku 2006 i napisz, jaki masz w nim wynik.

Ciekawe jak na takim sprzęcie może się ciąć PES 2008 jakoś mi się nie wydaje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.