x-kom hosting

Procek do HD4850.

Silesian
utworzono
utworzono

Witam,

Myślę właśnie nad nowym zestawem, bo mój obecny staje się obiektem muzealnym ;-). Fundusze jednak nie pozwalają wykroczyć poza ~1400 zł. I teraz tak, skłaniałbym się gu radkowi HD4850, niemniej mam problem z doborem procesora, który nie będzie dławił tej karty. Czytałem tu i ówdzie, że ludzie polecają w takim wypadku E2160/2180 i jego podkręcenie do ~2,8-3,0 ghz. Nie widzę nic jednak na temat dodatkowych chłodzeń itd, a mimo to często w Waszych sygnaturkach obok tego procka po OC dostrzegam właśnie rozmaite freezery już przy 2,7ghz. Nie ejstem specjalistą w dziedzinie podkręcania (nigdy tego nie robiłem ^^) i szeroko pojętej elektroniki komputerowej, zatem zmuszony jestem zaufać szanownym forumowiczom ;-).

W związku z powyższym moje pytanie brzmi następująco: jaki procek warto dobrać do tej grafiki (zachowując racjonalność cenową), czy konieczne jest wówczas dodatkowe chłodzenie (czyt. dodatkowy koszt) czy przy jakkimś procku nie jest to niezbędne... czy może warto zmienić na jakieś amd... nie wiem, słucham sugestii w tej materii :-)

heex307
komentarz
komentarz

Jak najbardziej e2160 podkręcony na ok. 3ghz + jakieś niezłej wydajności chłodzenie (np. freezer lub karakorum) powinno wystarczyć do 4850.

Walkman
komentarz
komentarz

ja mam e2160 na 3.0ghz na boxie i jest wszytsko dobrze i na pewno nie zwalnia hd 4850 :) na tym taktowaniu polecam e2160 !!

Silesian
komentarz
komentarz

I znowu ta rozbieżność, chłodzenie i bez chłodzenia.. nie chce potem niespodzianek, narażania sie na dodatkowe zakupy... może E5200 bez chłodzenia podkręce o jakies ~0,3ghz i wystarczy?

heex307
komentarz
komentarz

Wszystko zależy do sztuki. Ja np nawet nie próbowałem podkręcać na boxie, bo od początku kupiłem lepsze chłodzenie. E5200 jest wykonany w 45nm, powinien być chłodniejszy, ale nie wiadomo czy akurat ten egzemplarz, który kupisz będzie dobry do oc czy nie. Z lepszym chłodzeniem na pewno wykręcisz to 3ghz na obu prockach, ale z boxem nie wiadomo.

Mattix95
komentarz
komentarz

Boxowe chłodzenie zazwyczaj nie jest aż takie świetne ale potrafi nieraz pokazać co umie ;) . Wszystko zależy od sztuki procesora . Jeden ma lepsze chłodzenie a jeden gorsze . Tak samo z HD4850 . Ile jest nieraz kłopotów z nią i jej przegrzewaniem . Sam osobiście zamierzam ją kupić i nie zmieniać chłodzenia tylko podkręcić chłodzenie ( przez co nie stracę gwarancji ;) ) . Pozdrawiam !

swirek
komentarz
komentarz

Jesli obawiasz sie podkrecania na BOXie a nie masz zbyt wiele funduszy na lepsze chlodzenie to wystarczy zmienic paste termoprzewodzaca (koszt ok 20 zl) i juz jest o ladnych kilka *C chlodniej. Dla e2160 i e2180 na 3,0GHz BOX moze wystarczyc, jesli nie podniesiesz za wiele napiecia. To podniesione napiecie jest w glownej mierze "sprawca" wyzszych temperatur.

Mattix95
komentarz
komentarz
To podniesione napiecie jest w glownej mierze "sprawca" wyzszych temperatur.

Dokładnie ;) Podniesienie napięcia = większa ilość wydzielanego ciepła . Dobrze więc przed podkręcaniem zainwestować w dobre chłodzenie ;) .

Silesian
komentarz
komentarz

Nie chce nic wiele kręcić, bo coś spieprze.. jakieś pasty, chłodzenia, cuda niewidy... to nie dla mnie ;-). Wezmę 5200 i podkręcę go na boxie jakieś 0,2-0,4ghz i na logikę rzecz biorąc nie powinno nic złego się wydarzyć... nie mylę się?

Kropacz
komentarz
komentarz

Polece Ci taki zestaw

Samsung Spinpoint T166 albo F1 320 GB

Tracers MARS

Chieftec 450W

OCZ 2x1024 mb Platinum rev2

Intel Core Duo E5200

GA-EP-31-DS3l Gigabyte

Pallit HD 4850

Agito.pl - Doszlismy do tego z Xavim92 i to jest potwor za 1400 zł :)

Maku
komentarz
komentarz

Tak tak.

Ja polece coreduo extreme..

Powiedzi ile masz do wydania, iczy ten "zestaw" to tylko procek z karta czy caly zestaw z plyta.

Ja mam e8500 bez krecenia i NA PEWNO nie zwalnia karty.

Silesian
komentarz
komentarz
Tak tak.

Ja polece coreduo extreme..

Powiedzi ile masz do wydania, iczy ten "zestaw" to tylko procek z karta czy caly zestaw z plyta.

Ja mam e8500 bez krecenia i NA PEWNO nie zwalnia karty.

1400 jest na całe pudło, łacznie z... pudłem ;-).

Obecnie widziałbym to tak:

Procesor:

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ ~ +jakieś 0,3 ghz dokręcone

249 zł

Płyta główna:

ABIT IP35P /intel P35/

215 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5

100 zł

Dysk twardy:

Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II

115 zł

Karta graficzna:

Palit Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

459 zł

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-216 SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)

99 zł

Zasilacz:

Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S

110 zł

Jak widać zaoszczędziłem na ramie, dysku twardym i wszystkim po trochu.. a i tak kilka złotych wykroczyłem poza tą magiczną barierę cenową.

Silesian
komentarz
komentarz

Ja szukam możliwości ucięcia kosztów a Ty mi jeszcze dodajesz ładnych pare złotych :-) Skupmy się na procku.

heex307
komentarz
komentarz

Jak chcesz trochę zaoszczędzić to bierz e2160, spokojnie wystarczy do twojego zestawu. Po zastanowieniu box powinien wytrzymać to 3ghz, mi nie trafił się jakiś super egzemplarz, a przy powyższym taktowaniu i verticalu mam 27*C w idle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.