x-kom hosting

Czy warto zmienic?

mies
utworzono
utworzono

Czy warto zmieniać c2d e6300 na e8400. To znaczy oplaca sie kupywac c2d e8400, jak za niewiele wiecej mozna kupic q6600 albo q9300. Komp ma byc wiadome.... Do oc, gier(H detail) i takie tam :D Co o tym sadzicie? I jeszcze jedno pytanie: Jakie max fsb uda sie wyciagnąć z 8400(wiem ze to zalezy od sztuki, ale tak mniej wiecej :P )

Reszta to: gf9600gt, Parioty 2x2gb 1066mhz, pentagram 460w i pentagram alpaya na procek ;p

Pozdrawiam mieS

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Po 1,kreciłes tego e6300?Mozesz sprubować wyciągnąć z niego te 3ghz,a jezeli juz koniecznie chcesz zmienić i jest to komputer do gier to zdecydowanie e8400,jesli chodzi o krecenie to nikt Ci tego nie powie zalezy od płyty i ramu

heex307
komentarz
komentarz

Nie ma sensu kupować e8400 do 9600gt jeżeli masz e6300. Podkręcisz go trochę i będzie ok nawet na wymianę grafy.

Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie nie warto narazie wymieniać, chyba że masz kasy jak gnoju :P Podkręć i będzie ok :)

djkraszinio
komentarz
komentarz

ja na twoim miejscu krecił bym tego procka co masz a kase przeznaczył na nowa grafe np radeona hd4850

mies
komentarz
komentarz

Male sprostowanie: c2d e6300 chodzi u mnie na 2,8-3,05Ghz(W zaleznosci jaki dzien ma :D ) e8400=400pln teraz takze mam okazje tanio kupic :)

heex307
komentarz
komentarz

Nie wiem, co to za okazja, jeżeli na allegro jest po 390+przesyłka. Zostaw e6300, bo na razie lepszego nie potrzebujesz, jak nie będzie już wystarczał to na pewno takiego e8400 kupisz dużo taniej.

swirek
komentarz
komentarz

Czy warto zmieniać c2d e6300 na e8400.
Wymienic zawsze warto, nowsza technologia, wieksza wydajnosc, wiec warto.
Jakie max fsb uda sie wyciagnąć z 8400
e8400 ma FSB 1333MHz i to sie nie zmienia.
Reszta to: gf9600gt, Parioty 2x2gb 1066mhz, pentagram 460w i pentagram alpaya na procek
Na razie nie trzeba wymieniac tego e6300 bo do podanego przez Ciebie zestawu, podkrecony jak mowisz wystarczy jeszcze. Jednak gdy bedziesz chcial wymienic grafe na cos mocniejszego to bez wymiany procka bedzie kiepsko.
Mattix95
komentarz
komentarz

Tego e6300 nie trzeba wymieniać ale warto podkręcić do około 3 GhZ . Co do FSB to jak napisał swirek

e8400 ma FSB 1333MHz i to sie nie zmienia.

To prawda . ;) Nie wiem jeszcze jak jest w tych procach z mnożnikiem ( jeżeli chodzi o podkręcanie ) ale wiem że jeżeli zmienił byś grafę i podkręcił proca zauważyłbyś sporą różnicę .

Pozdrawiam ! ;)

swirek
komentarz
komentarz
Nie wiem jeszcze jak jest w tych procach z mnożnikiem ( jeżeli chodzi o podkręcanie )
e6300 ma mnoznik 7 x

e8400 ma mnoznik 9 x

Mattix95
komentarz
komentarz

A jeśli chodzi o e8500 to mnożnik on ma 9,5 o ile się nie mylę prawda ? ;)

swirek
komentarz
komentarz
e8500 to mnożnik on ma 9,5 o ile się nie mylę prawda ?

Prawda.

Mattix95
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki ;) Zawsze te info mi umykało Heh ;) Czyli w E8400 jest 9x mnożnik a w E8500 9.5x jest ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.