x-kom hosting

Gefrce 9600GT problem

Maryot
utworzono
utworzono

Witam,

Mam taki problem, że po zainstalowaniu Windows'a (Home Premium 32bit) system widzi moją kartę jako standardową VGA. Po wgraniu sterowników (najnowszych) po restarcie nie ładuje mi się system. Pojawia się pasek (ten zielony) i potem czarny ekran. Próbowałem na "gołej" Viscie jak i z SP1.

Nie chce mi się wierzyć, że jest to problem z zasilaczem gdyż stara karta (Geforce 7600GS) chodziła bez zarzutu.

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core2 Quad 2,4

Ram: 4GB (KingMax 4x 1GB)

Płyta głowna: Gigabyte GA-EP45-DS4

Grafika: Geforce 9600GT

Zasilacz: Chieftec 500W

Czyżby 500W było za mało na 9600GT? A może Vista daje ciała ?

Yoda
komentarz
komentarz

500W to nie zamało, na slabszym procesorze i mniejszej ilosci ramu mi wszystko ladnie chodzilo

BlackRaven
komentarz
komentarz

Spróbuj z innymi sterownikami, to raczej nie jest wina sprzętu.

Langi
komentarz
komentarz

Rozumiem, że kartę niedawno kupiłeś i kiedy próbowałeś ją włożyć to nie działała?

Hmm, może jakiś wadliwy egzemplarz?

Odinstaluj wszystkie sterowniki i zainstaluj inne, mogą być o wersje starszą...

Jak będziesz mógł to podaj temperatury w idle i stresie :)

Maryot
komentarz
komentarz

Sterowników to ja już dużo przerzuciłem. Co do temperatur to jest ona w porządku (ciepła jest ale nie gorąca)

Karta graficzna, procesor i płyta jest nowa ... starej grafiki nie wsadzę, żeby sprawdzić bo padła. Nie mam tez u kogo sprawdzić bo wszyscy laptopy mają. I teraz nie wiem czy to karta wadliwa czy coś innego.

Problem rozwiązałem ... ale połowicznie tzn. wsadziłem kartę do gniazda PCI Express x8 ... jak dużo straciłem na wydajności. I w czym może byc problem, że na PCIEx16 nie chodzi a na PCIEx8 działa?

A43vil
komentarz
komentarz

Zapewne się zepsuł slot PCI x 16 masz może jeszcze drugi x 16 ?

Gość
komentarz
komentarz

Z pasywnym czy aktywnym chlodzeniem grafika??

Maryot
komentarz
komentarz

Aktywnym

Gość
komentarz
komentarz

A podpiąłeś zasilanie do karty?

Maryot
komentarz
komentarz

Oczywiście

I odpowiedź na powyzsze pytanie. Mam tylko jeden slot PCIEx16

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.