x-kom hosting

HD 4850 problem

lukasz1908
utworzono
utworzono

Witam , mam problem odnośnie karty graficznej , otóż

po wymianie chłodzenia nie działa !! Mam hd 4850 ,

dokręcałem do niego Accelero S1 , no i po przykręceniu

komputer daje 1 sygnal dlugi 3 krótkie i nic :(

Mechanicznie na pewno nic nie uszkodziłem , czy mogłem

zepsuć grafikę za mocno przykręcając śrubki ?

Dokręciłem dość mocno ...

Proszę o odpowiedzi .

Tomiak
komentarz
komentarz

spróbuj wyjąć i oczyścić styki

lukasz1908
komentarz
komentarz

Próbowałem , jeden styk wkładać w drugi styk wkładać ,

było oczyszczane nie oczyszczane , zasilacz ponownie podpinany ,

wszystko co się dało , ram zmieniany , nawet procek wyjmowany

i ponownie wkładany i nadal PIkkkkk pik pik pik

;(

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zdejmij chłodzenie i sprawdź czy czegoś nie uszkodziłeś przypadkiem. Dodatkowe zasilanie do karty podpięte?

lukasz1908
komentarz
komentarz

Spoko , w ogóle problem był taki że za mocno przykręciłem radiator .

Ale już jest w pożądku , w ogóle temp spadła do 42 C na luzie , rewelacja totalna .

Ale w czasie tych wszystkich działań pospadały mi radiatorki na sekcje zasilania

oraz na pamięci . Problem jest dość poważny bo na grafie chłodzony jest tylko rdzeń .

No i pytanie numer jeden czy jest bezpieczne to żeby grafa chodziła

bez tych chłodzeń ? ( nie ma OC ) . No i mam drugie pytanie jaki klej

mogę założyć na te radiatory aby było dobrze ??

Lipton
komentarz
komentarz

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=72

Klej na radiatorach tak słabo się klei ?

A43vil
komentarz
komentarz
Spoko , w ogóle problem był taki że za mocno przykręciłem radiator .

Ale już jest w pożądku , w ogóle temp spadła do 42 C na luzie , rewelacja totalna .

Ale w czasie tych wszystkich działań pospadały mi radiatorki na sekcje zasilania

oraz na pamięci . Problem jest dość poważny bo na grafie chłodzony jest tylko rdzeń .

No i pytanie numer jeden czy jest bezpieczne to żeby grafa chodziła

bez tych chłodzeń ? ( nie ma OC ) . No i mam drugie pytanie jaki klej

mogę założyć na te radiatory aby było dobrze ??

Musisz mieć radiatory na sekcji zasilania bo tam się gromadzi za duże ciepło a jest to niebezpieczne.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Widziałem dużo wersji bez sekcji zasilania np . Palit itp .

a dokładnie to nawet nie wiem gdzie jest sekcja zasilania

wydaje mi się że to są te małe kostki przy dodadkowym zasilaniu .

Tak czy siak widzę dużo wersji asus czy palit które mają sam radiator na rdzeń .

Jak uważacie czy jak poczekam parę dni bez tej sekcji to mi się coś spalić może ?

Nie będę włączał gier ... Czy lepiej poczekać te parę dni ?

Akahan
komentarz
komentarz

Tak to jest przy Accelero S1 radiatorki dołączone do nich są bardzo ekhem słabe, kup jakieś na pamięci Pentagrama za 5zł(gdzieś widziałem), i na sekcje zasilania i będzie dobrze, ja wiem jak są niskie temp to się raczej nic nie spali...

zeik1908
komentarz
komentarz

Mam takie o to kostki http://www.allegro.pl/item434931292_therma...cu_8_sztuk.html .

8 tych i 8 tych z acellero s1 , resztki tego starego kleju właśnie wyparzam i czyszczę żeby była idealna powierzchnia do klejenia .

Jak będzie jakieś ciekawe chłodzenie na sekcje zasilania to kupie ale mam już dość wydawania więcej kasy . :(

Poza tym już boję się w ogóle rozkręcać tą grafe wczoraj miałem koszmar myślałem że wszystko popaliłem ,

mam nadzieję że znajdę jakiś servis który mi to zrobi z gwarancją że będzie działać .

lukasz1908
komentarz
komentarz

Mam te radiatory http://www.allegro.pl/item434931292_therma...cu_8_sztuk.html

oraz 8 tych radiatorów od AC S1 , i miałem w planie podłączyć 5 tych aluminiowych od s1 na sekcję właśnie

czy to dobry pomysł czy szukać nowego chłodzenia do sekcji ? W ogóle boję się to robić bo boję się

już o tą grafikę , wczoraj przeżyłem koszmar , teraz mam jakimś klejem to kleić ? Czy to jest bezpieczne

i trudne . Kostki ram wyczyściłem wyparzyłem w wodzie aby stary klej zszedł ...

Najlepiej jak by był jakiś servis który mi to zrobi z gwarancją że nic się nie zepsuje ...

Jutro pojadę szukać tego kleju puki co siedzę na kompie i nic się nie dzieje 59 C na luzie grafa już ma od paru godzin .

A no i jeszcze jedno pytanie , czy to normalne że karta nie chciała się odpalić jak była za mocno przykręcona ?

Też coś takiego mieliście , nie wiem czym była spowodowana wczorajsza usterka ....

Bardzo proszę o odpowiedzi , bo już nie wiem sam co robić :( najchętniej bym zostawił tak jak jest ale się boję ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.