x-kom hosting

Czarny ekran - płyta czy proc?

kotuszm
utworzono
utworzono

Witam

Pilnie potrzebuję pomocy, bo kompa używam do pracy a tu się rozjechał całkowicie...

Duron 1800, AsRock K7s41gx. Komputer chodził "nieużywany" cały dzień. Po ruszeniu myszą żadnej reakcji. Przycisk reset nie zadziałał. Więc wyłączyłem na zasilaczui po pononym starcie od samego początku czarny ekran. Zero jakiejkolwiek reakcji. Brak jakichkolwiek sygnałów ostrzegawczych. Prąd na płycie jest, słychać jak ruszają się dyski. Podłączyłem inny zasilacz i to samo. Grafa ok, podłączyłem monitor do zintegrowanej i to samo. Na co stawiacie? płyta czy proc? Co powoduje takie objawy ze od początku czarny ekran?

heex307
komentarz
komentarz

Wyjmij ram, lub grafikę, jak płyta nie wyda żadnych dźwięków to raczej ona jest winowajcą. Najlepiej sprawdzić procka na innej płycie.

kotuszm
komentarz
komentarz

bez pamięci również żadnego sygnału. Czy płyta powinna dawać jakiś sygnał przy uszkodzonym procesorze?

heex307
komentarz
komentarz

Masz w ogóle podpięty speaker ? Jeżeli jeszcze nie próbowałeś, to zresetuj ustawienia cmos. Dziwny ten twój przypadek, bo raczej nic się samo nie dzieje. Możliwe jeszcze, że masz jakiś słaby zasilacz, podaj moc i markę.

kotuszm
komentarz
komentarz

zasilacz fortron 400 wat. podpinałem do innego i to samo. speaker do tej pory działał. a w czasie kiedy się to stało nikt do kompa nie miał dostępu. Jak się restartuje ustawienia cmos?

heex307
komentarz
komentarz

Musisz wyjąć baterię znajdującą się na płycie na ok. 20sek lub przestawić zworkę obok tej baterii z pozycji A-B na B-C i po ok. 10sek ustawić jak poprzednio. Wszystko przy wyłączonym zasilaczu.

nitro07
komentarz
komentarz

przyjrzyj się dokładnie kondensatorą na pł gł. czy nie posiadają wybrzuszeń lub wycieków

kotuszm
komentarz
komentarz

wyjąłem baterię bo mam tylko 2 piny i brak zworki. dalej nic. wyciągałem już grafe (tudzież w ogóle nie podłączyłem kabla monitora). wyciągalem pamięć. ciągle czarny ekran i rzadnycg sygnałów, choć speaker podłączony

heex307
komentarz
komentarz

W takim razie stawiałbym na mobo (może bios padł), ale nie mogę być pewny. Spróbuj jeszcze zdjąć chłodzenie, spalony procesor na pewno byś zauważył, chociaż wątpię abo to on był problemem.

kotuszm
komentarz
komentarz

no proc już ściągałem. nie widze nic spalonego

nitro07
komentarz
komentarz

sprawdź kondensatory tak jak Ci pisałem + uruchom komputer na kilkanaście minut (nieszkodzi, że jest czarny ekran) następnie odłącz zasilanie i sprawdź "palcem" czy chipsety na pł. gł. są gorące

kotuszm
komentarz
komentarz

chipy ciepłe :D

nitro07
komentarz
komentarz

ciepłe czy gorące ? jeśli gorące to na 90% płyta główna uszkodzona ? a kondensatory bez zatrzeżeń ?

Gość
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia CPU na innym mobo albo inne CPU na Twoim mobo ??

maniu29
komentarz
komentarz

wyjmij ram, głośnik na płycie powinien piszczeć. Jak się nie odezwie głośnik to raczej płyta padła. Miałem podobny przypadek. Spróbuj jeszcze zresetować bios.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.