x-kom hosting

Jaki dysk do starej płyty?

gregory1323
utworzono
utworzono

Jestem nowym użytkownikiem tego forum wiec na początku się przywitam.

A teraz moje pytanie, mam stary komputer który został zakupiony pod koniec 2002r, teraz chiałbym go zmodernizować ale nie mam pojęcia czy do mojej płyty głównej (MS-6712 Ver: 10A) wejdzie dysk powyżej 160 GB, chodzi mi o 250 GB czy komputer nie będzie mi chodził wolniej?? Mój obecny dysk to Samsung SV0802N

( Procesor Athlon 1,8+)

( RAM 767)

( Radeon X1300)

  • 3 miesiące później...

gregory1323
komentarz
komentarz

Refresh

cj7
komentarz
komentarz

Dysk wejdzie o ile masz Windows XP Service Pack 2. Bez tego bedzie Ci widział tylko ok.137 GB. Nie wiem dlaczego komp ma Ci chodzic wolniej po zainstalowaniu nowego dysku twardego. Twoj stary dysk pracuje z predkoscia 5400 rpm a teraz standardem jest 7200 RPM wiec komp a przynajmniej dysk bedzie chodził szybciej. Jesli chodzi o dysk twardy to proponuje kupic ze zlaczem SATA + przejsciowke z SATA na PATA (IDE). Zawsze mozesz go kiedys wlożyć w nowsza płyte obsługującą kontrolery SATA :).

gregory1323
komentarz
komentarz

A czy do tej płyty co mam teraz mógłbym podłończyć 2. dysk w tym przypadku taki http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1675947_hd..._wyprzedaz.html

nie odpinając tego co mam teraz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.