x-kom hosting

Czy moja płyta to pociagnie

bobuniek
utworzono
utworzono

Witajcie aktualnie mam athlona64 3000+ 1800mhz AM2 i plyte glowna ALiveSATA2-GLAN asrock i mam pytanie czy moja plyta glowna pociagnie Athlon 64 X2 6000+ AM2 z 2x3ghz i czy ten procek spelni moje wymagania czyli jakies tam gry np stalker

i czy zasilacz musze tez wymieniac bo mam IBOXA 350w aha i jaka byscie mogli tak poza tematem polecic grafike tak do 250zł moze tez byc taniej bo zalezy mi na niskich kosztach

i jak juz musze zmieniac zasilacz to mile widziane linki z allegro

Z gory dzieki za wszystko

kozman
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to socket AM2, to czemu ma nie pociągnąć?

I nie mierzy się taktowania procesora razy 2.

Poza tym lepiej wziąć coś mniejszego, bo ponoć ten 6000+ mocno grzeje się.

(np 5000+BE + chlodzenie)

zasilacz chieftec 400 Watt już za ~120 zł na allegro jest (w tym przesyłka)

Grafika to na przykład

Radeon 3850

GF 8800gs

z lekkim nagięciem budżetu

bobuniek
komentarz
komentarz

mnozy sie razy 2 bo to 2 rdzenie jeden ma 3ghz czyli 2x3ghz=6ghz

A to ze sie grzeje to chyba nie duzy problem wystarczy dobry radiator kupic

heex307
komentarz
komentarz

Nie mnoży się, bo to są 2 oddzielne rdzenie. Najlepszym wyjściem będzie kupić tego 5000+ be z jakimś mugenem albo ultrą. Podkręcisz go, wydajność będzie taka sama, a trochę kasy zostanie ci na grafikę. Jeśli chodzi o zasilacz, to lepiej wziąć chiefteca 450w, cena jest bardzo podobna do 400w, a zawsze trochę zostanie na ewentualną rozbudowę.

kozman
komentarz
komentarz

6000+ to tylko nazwa procesora, to nie jest jego rzeczywiste taktowanie.

bobuniek
komentarz
komentarz

ale AMD pisze ze ma lacznie 6ghz a podkrecac procka nie umiem

Gość
komentarz
komentarz

Poniżej link do listy ze strony producenta jakie procki obsluguje twoja plyta glowna, "Since BIOS" na niebieksim tle oznacza jaka wersja BIOSa potzrebna zeby obsluzyla procesor, jak masz starsza musisz zaktualizowac BIOSa:

CPU Support List od producenta MoBo

bobuniek
komentarz
komentarz

No dobra przekonaliscie mnie kupie 5000 a nie 6000 ale czy bez podkrecania bedzie duza roznica w mocy?

Gość
komentarz
komentarz

W grach i benchmarkach będzie minimalna różnica, lepiej podkręcić :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.