x-kom hosting

problem z prockiem

doktorSQN
utworzono
utworzono

Witam

Wymienilem ostatnio w kompie plyte glowna z procesorem i karte graficzna. Odpalilem kompa i wyskoczylo mi ze procek ma za malo energii wiec zmniejsza swoja moc. Chodzilo oczywiscie o zasilacz, wiec ten tez wymienilem ale moc procesora sie spowrotem nie zwiekszyla. Chodzi mi glownie o to ze jak wchodze we wlasciwosci mojego komputera to pisze tam ze prcesor ma 1.67 GHz a powinien miec 2.0 . Chcialem sie dowiedziec w jaki spasob mam to ustawic. Z gory dziekuje za odpowiedz.

P.S. Procesor to AMD Athlon XP 2000+, karta graficzna nvidia geforce 6600 GT, 512 RAMu, a zasilacz wymienilem na 405 Watt (moze za malo?)

dar55
komentarz
komentarz

AMD Athlon XP 2000+

ma 1.67 GHz a powinien miec 2.0
coś ci się pomieszało , 2000 to nie znaczy 2GHz tylko to jest oznaczenie , a twój procek chodzi na 1,66 GHz więc jest wszystko oki
doktorSQN
komentarz
komentarz

Nie pomieszalo mi sie bo tego procka uzywal wczesniej moj wujek i mial napisane ze ma 2.0 a pozatym na poczatku jak sie u mnie moc zmniejszyla to mialem 1.85 a ostatnio 1.67. Dlatego pytam czy mozna jakos regulowac to zeby np. procek bujal na 70% mozliwosci i zebym se na 100% zmienil, jest cos takiego ?

snip91
komentarz
komentarz

Może procesor był podkręcony, bo Athlon 2000+ na pewno 2GHz nie ma nominalnie.

doktorSQN
komentarz
komentarz

No dobra zapomnijmy juz o tym 2.0 u wujka ale jak wyjasnic to ze mialem na poczatku 1.85 a teraz spadlo ? Chcialbym miec chociaz te 1.85 GHz

dar55
komentarz
komentarz

musiałeś mieć go podkręconego , nie ma innego wyjścia lub masz inny procek niż athlon 2000

zmień sobie FSB na wyzsze i tyle , ale najpierw poczytaj o podkręcaniu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.