x-kom hosting

[Rozwiązany]Kłopoty z 4850 gaśnięcie ekranu

Setheesh
utworzono
utworzono

Zakupiłem tego asusa już kolo 2 tygodni temu i zacząłem testować. Po uruchomieniu i testowaniu w 3dmarkach zdarzyło mi się ze monitor się wyłączył lub latała „chmurka” z napisem „Hz”, w skrajnych przypadkach obraz zamieniał się w setki kwadracików w różnych kolorach. Ale nie było to częste i po uruchomieniu kilku gier byłem zadowolony(poza widzminem gdzie prześwitywały tekstury) . Ale po pewnym czasie zauważyłem ze w grach czasami dzieje się to samo. Raz wywaliło mi gre 3 razy wciągu kilku minut a potem mogłem grać 4-5 h i nic. Teraz po kilkukrotnej wymianie sterowników, wgraniu nowego biosa płyty głównej i sformatowaniu dysku wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Teraz poprawnie przeprowadzony test 3dmarka to cud, udało mi się chyba raz a czasami nawet nie chce się załadować test. Różnice duże bywają miedzy wersjami sterowników te z płyty Asusa działają lepiej o ile można tak to nazwać.

Spis moje sprzętu:

C2D E6300, 1,86GHz | Asus P5N - E SLI + Zalman ZM-NBF47(southbridge)| Chieftec GPS 400A-101A| Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 667MHz CL4-4-4-12 | RAID0 Seagate 250GB ST3250410AS i 250GB ST3250620AS | Asus Radeon HD 4850 | Creative Sound Blaster Audigy SE | Samsung SyncMaster 797DF CRT

Dodam, że wypożyczyłem ze sklepu zasilacz Chiefteca GPS 450W i odłączyłem wszystkie urządzenia poza 2 dyskami. Kable sprawdzone powtykane jak sie tylko da, zamiana wtyczek też juz była. Stara grafika działa 7900GS. Ogólnie pomysłów brak...

Pozostaje pytanie czy oddac grafike na gwarancji??

falcon1984
komentarz
komentarz

Na 90% karta ci się przegrzewa pod obciążeniem. Zmień chłodzenie na Accelero S1 + Turbo Modules albo zrób FanFixa - przyspieszenie obrotów wentyla

Setheesh
komentarz
komentarz

Heheh przesadziłeś z tymi 90% smart doctor działał gdyby była duża temperatura wiatrak by chodził na 100% a często 3dmark nawet nie ruszył, więc jak mogłaby się przegrzać. Do tego te grafiki wytrzymują dużą temperaturę, taki już ich urok, że się grzeją ale moja miała maksymalnie 70 stopni w stresie.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Próbowałeś z innymi sterownikami? Był format po wymianie karty?

Setheesh
komentarz
komentarz

Wszystko, wszystkie sterowniki jakie tylko są zainstalowałem, instalowałem na nowy win po formacie. Zmieniałem kable, odpiąłem wszystko inne. Nie wiem ale podczas startu pod spodem karty mrygają czerwone diody znalazłem tylko informacje do modelu 4870, ale może one maja mrygrać:

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault

D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed

D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed

D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

W tym momecie wydaje mi sie, że grafika do naprawy albo do wymiany, ale chyba poczekam do poniedziałku.

Dziękuje wszystkim zainteresowanym karta uszkodzona, podpoiłem inna identyczna i działa, jest też wydajniejsza od mojej. W poniedziałek leci do Asusa zobaczę czy naprawia czy wymienia.

  • 7 miesięcy później...
tomaszyk
komentarz
komentarz

a czy moze mi ktos napisac po polsku co znaczy zapalenie sie diodu d601???

asmodeuszz
komentarz
komentarz

D601 po polsku - błąd napięcia krytycznego dla jądra. Wydaje mi się, że jądro dostaje zbyt wysokie napięcie

Psycholandia
komentarz
komentarz

Nie odkopujcie tematów! Zamykam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.