x-kom hosting

Pomocy, przy wlączeniu kompa monitor nie startuje

aksoloth
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem, że jak włączę komputer to nie zapodaje sygnału na monitor, dioda na płycie działa i wszystkie wiatraczki pracują Poczatkowo myslalem, że to karta graficzna, ale byłem w błedzie, bo ta działa na innym kompie. To samo z zasilaczem, płytą główną i ramami ( ramy sprawdzałem na kilku slotach ) kwestia biosu raczej też odpada, bo nic w nim nie było grzebane, a poza tym na innej płycie głównej dzieje się to samo. Pozostał mi już chyba tylko do sprawdzenia procek, ale nie mam z kąd go załatwić- tzn bez kupowania. Plyta główna to k8n asusa na socket 754. I tu właśnie pojawia się pytanie czy zanim zdecyduję się na kupno procka mogę sprawdzić czy coś innego jest winą wspomnianego braku sygnału na monitorze. Aha co jeszcze jest dziwne to brak jakiegokolwiek dzwięku z bledem z płyty głównej. Nawet po wyjęciu ram, procka czy grafiki nie ma żadnego sygnału dzwiękowego ze speakera( na obu płytach głównych )

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

PS. Monitor oczywiście jest sprawny :)

bush
komentarz
komentarz

Dodatkowe zasilanie grafiki/plyty glownej? W rogi masztakie biale gniazdko w ktore musisz wczepic taki kabelek co ma 4 kabelki w sobie :D 2 zolte i 2 czarne on ma. Wciubiasz i dziala!

aksoloth
komentarz
komentarz

żeby to było takie proste :)

Niestety zasilanie 12V jest podłączone i też nie działa :/

gwaltek
komentarz
komentarz

witam

podłączam się do pytania mam prawie identyczny problem mianowicie po resecie biosu udaje mi się uruchomić kompa raz

potem tez wszystkie wentylatory startują led tez się pali ale monitor nie wstaje...

Broker
komentarz
komentarz

miałem to samo jeśli macie monitory lcd spróbujcie zmienić kabel z cyfrowego na normalny vga(niebieski wtyk) u mnie pomogło

gwaltek
komentarz
komentarz

u mnie monitor jest podłączony przejściówką z cyfrowego na analogowe dvi->d-sub

aksoloth
komentarz
komentarz

U mnie z kolei były tesowane oba minitory tzn crt i lcd więc to nie jest wina kabli ani gniazd na karcie. Tak jak już wspomniałem według mnie może być to procek, ale ponieważ nie chce mi się tracić kasy na kupno nowego w przypadku jak nic to nie da z tąd moje pytanie czy może to być wina czegos innego jeszcze.

gwaltek
komentarz
komentarz

u mnie problem się rozwiązał za wszystkimi problemami stał ram ;/

żeby było ciekawiej to przekładam ramy do innego kompa i działają memtest też nie wykrywa żadnych problemów :/

tak jak by ramy nie współpracowały z mobem...

  • 4 tygodnie później...
aksoloth
komentarz
komentarz

eh kupiłem nowy proc ( różnica tylko taka, że stary to athlon 64 bitowy a nowy to sempron ) i ciągle to samo- monitor nie startuje. Ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina? Aha zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, klawa też nie startuje ( tzn diody na niej sie nie palą przy włączeniu kompa, a na pewno działa na innym ). Ogólnie to ja już się poddaje, bo sprawdziłem wszystko: ram, zasilacz, karte grafiki na innych kompach działają. Wymieniłem też procek i płytę główną, bo kupiłem na allegro i ufając sprzedawca sądzę że też są dobre.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
różnica tylko taka, że stary to athlon 64 bitowy a nowy to sempron

Jaki Athlon i jaki Sempron (konkretne modele)? Z dużym prawdopodobieństwem kupiłeś gorszy procek od tego, co miałeś...

car35
komentarz
komentarz

Witam. Mam dosłownie identczyny problem... tyle ze zaczął sie 2 dni temu. Po pierwsze zrobiłem formata... i nic . jest dziwna sprawa instaluje sterowniki do karty... i gdy następuje koniec... monitor odrazu nie dostaje sygnału od kompa i zonk... próbowałem sciagac stery nowe , stare i nic ;( . Komp działa na trybie awaryjnym i jeżeli odinstaluje sterownki ale ze sterownikami ni chu chu :/ pomocy!! bo już mam dosyć ;/

Problem naprawiony;) rozkreciłem kompa podociskałem te dodatkowe zasilania zainstalowałem sterowniki i poszło:)

aksoloth
komentarz
komentarz

nie chodzi mi o wydajność procka, chodzi mi tylko o to by komp startował. Jeżeli to w czymś pomoże:

stary procek to AMD Athlon 64 3000+

nowy: AMD Sempron 3000+

Siedze nad tym juz z miesiąc ( z przerwami :) ) i już mnie głowa boli jak patrze na wybebeszoną płytę główną u mnie w pokoju więc please help :D

car35
komentarz
komentarz

współczuje Ci ja siedziałem 2 dni i miałem dość co powiedzieć miesiąc:P

Kurde niestety gdy myślałem ze problem znikł... na zajutrz znów stało sie to samo ;/ Czy to może byc wina karty graficznej? np przegrzewa sie lub cos?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.