x-kom hosting

Google Chrome.

Psycholandia
utworzono
utworzono

Z czystej ciekawości postanowiłam przetestować nową przeglądarkę:

http://wnet.bblog.pl/wpis,przegladarka;goo...dzis,14214.html

- bardzo szybka, ładna szata graficzna, przejrzysta...ale...

tennx5.jpg

w405.png

wystarczy popatrzeć na zużycie procesora [97% podczas gdy u mnie maksimum przy korzystaniu z Firefoxa jest 11%], oraz na to że chrome uruchomił się jakby 3 razy w procesach. Zabierając 84 K użycia procesora, podczas gdy Firefox otwiera się raz i zabiera, u mnie na przykład koło 56 K. Może dlatego, że to wersja beta, ale zraziłam się.

Ciekawe jakie są Wasze spostrzeżenia.

tofik177
komentarz
komentarz

oł maj gad... ile ty masz tych procesów uruchomionych....

u mnie wyglada to tak.. zurzycie procka max 15% było

przegladarka puki co bardzo uboga czy praktyczna narazie nie miałem czasu dłuzej pouzywac..

Psycholandia
komentarz
komentarz

Procesy mam 33, a Ty 53 więc masz więcej :P

Nie rozumiem tylko tego, że u Ciebie obciąża w mniejszym stopniu procesor niż u mnie.

Czy to zależy od komputera, im lepszy tym mniejsze obciążenie? Czy może coś u mnie nie tak? Oo

tofik177
komentarz
komentarz

no fakt procesów mam jednak wiecej nie zauwazylem ;] my bad

włąsnie posmigałem troche po grafice i powiem ze obrazy z google >> grafika ładuja mi sie zauwazalnie szybciej niz w firefoxie

a jakiego systemu uzywasz??

ja obecnie vista ultimate x64 komp jak w sygnaturce oo kurde musze troche zmienic sygnaturke..;d

łooo to mój 666 post

Psycholandia
komentarz
komentarz

Windows XP Professional. Service Pack 3.

A do Visty mam uraz, odkąd pracowałam na laptopie koleżanki z tymże systemem. Z tymże ona miała marnego tego laptopika i pewnie dlatego efekt był taki...powalający ;p choć słyszałam podzielone opinie na temat Visty.

Tak, stronki chodzą szybciej, o wiele. To wielki plus, ale przy tym jak obciążają mi komputer, to ja podziękuję ;P

tofik177
komentarz
komentarz

no ja nie wiem moze pod vista pracuje jakos wydajniej..

co do visty tez na poczatku mnie wkurzała próbowłem 3 wersje (wszystkie wysypały sie po kilku dniach) dopiero ultimate x64 smiga az miło ale 2-3 bite wieczory siedziałem nad odpowiednia konfiguracją ;] potem zrobiłem obrazki systemu z konfiguracja i mam spokój.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Może trzeba będzie zainwestować w nowy system w takim razie skoro polecasz. Ale to może do laptopa sobie go dopiero zafunduje, muszę jeszcze poczytać na ten temat ^^

tofik177
komentarz
komentarz

polecac nie bede kto co lubi ja powoli przywykłem i narazie przy niej zostane zawsze mam jeszcze na drugim dysku linucha a jak cos robie co jakis czas obrazy partycji c: wiec dla mnie reinstalka albo zmiana systemu z visty na xp to jakies 10-15 minut

dobra koniec o viscie bo sie offtop robi.

Zarov
komentarz
komentarz

Jeśli dobrze pamiętam to każda karta ma być osobnym procesem. Powiem jak to będzie wyglądać w Linuksie jak już wydadzą wersję dla tego systemu.

tofik177
komentarz
komentarz

no dokładnie tak

po właczeniu chrome sa 2 procesy

dodanie karty dwa nastepne procesy za kazda nastepna karta dodatkowy proces

oczywiscie jesli w karcie sa wczytane jakies strony

Psycholandia
komentarz
komentarz

Hm, a nie wiecie może czemu mi tak bardzo obciąża pracę procesora ta przeglądarka?

Zarov
komentarz
komentarz

Bo masz Windowsa? :D

Na razie to nie zamartwiaj się tym aż tak, to wersja beta i wiele dziur jeszcze ma.

GoBi
komentarz
komentarz

Ja osobiście mogę napisać pierwsze wrażenie korzystania z tej przeglądarki ( pobrałem ją dzisiaj lekko po 6 rano ). Ok żrzera sporo pamięci ale znowu nie aż tak dużo aby narzekać - a przyczyną tego jest dużo animacji w tym programie + otwierany kod stron = i robi sie tak jak sie robi ). Jakieś zawrotnej prędkości otwierania stron nie widze.

Ale jak to kolega Zarov napisał. Wstrzymajcie się z oceną do wersji finalnej... :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

W sumie się nie zamartwiam, używam Firefoxa i mi procesora nic nie obciąża, ale to Google Chrome pozostaje w tej kwestii dla mnie wielką zagadką XD

piku
komentarz
komentarz

A mi nie obciąża. W pracy mam jakiegoś badziewnego Intela z dwoma cycami i jakoś działa, nie widzę przestojów, zadławień systemu podczas działania Chrome. Owszem, jedno okno aplikacji tworzy kilka procesów, które w dodatku zajmują sporo zasobów (Fx nawet tyle nie zajmuje po kilku minutach po odpaleniu) ale kij z tym. Ważne że Chrome jest szybki ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

To ja nie wiem co z moim komputerem jest nie tak xD

Lucider
komentarz
komentarz

Mnie zadziwia droga rozwoju Google Chrome - zdecydowanie unikatowa na rynku przeglądarek.

Najpierw w 24h wyprzedziło w statystykach Operę, którą znają wszyscy i jest na rynku od wielu wielu lat. Później wyszły szopki z ich regulaminem:

http://www.webinside.pl/news/5198

Przez co z pewnością wielu wielu użytkowników zrezygnuje z przeglądarki i już do niej nie wróci. Za kilka tygodni okaże się, że wysoki procent udało się osiągnąć jedynie dzięki testom - mało kto tak naprawdę traktuje tą przeglądarkę poważnie.

Poza tym nie będzie nigdy tak funkcjonalna jak Firefox, bo przecież Google nie zezwoli na blokowanie własnych reklam :P

Jestem zdania, że coś albo jest naprawdę funkcjonalne, albo służy do zarabiania pieniędzy. Google próbuje to ze sobą pogodzić i nie uważam, żeby mieli szanse na sukces.

Kamix
komentarz
komentarz

Powiem, ze mnie nie interesuje ile przegladarka uzyje zasobow, wazne, zeby moj sprzet wystarczyl, a wystaracza spokojnie.

Google Chrome ma ogromny plus, u mnie jest diabelsko szybki, czekam na wersje dla Linuksa.

Chyba najszybsza przegladarka, jaka w zyciu widzialem, przynajmniej u mnie.

Danyyy
komentarz
komentarz
chrome uruchomił się jakby 3 razy w procesach. Zabierając 84 K użycia procesora.

mam ta przegladarke i zaobserwowałem że im więcej otworze zakładek tym więcej procesów chrome.exe powstaje. kazda zakladka jakby stawała się oddzielnym procesem ;D

co do szybkości to mam internet radiowy i jest szybciej nie czekam na wczytanie tyle co zawsze klikam i sie pokazuje ;D dla mnie Bomba ;D

Lucider
komentarz
komentarz
czekam na wersje dla Linuksa.

Regulamin Chrome Ci nie przeszkadza?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Mnie się to nie podoba. Nie ma to jak Firefox, nie chce żadnego Chrome. ;)

heex307
komentarz
komentarz

Ja też za niego podziękuję, nie zauważyłem aż tak znaczącego przyrostu szybkości w odniesieniu do firefoxa, żeby zmieniać moją obecną przeglądarkę. Regulamin mnie trochę zdziwił, a w szczególności ten cytat ze strony podanej przez Lucider'a.

Zgłaszając, publikując lub wyświetlając treść, Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem.
localh0st
komentarz
komentarz

U mnie wygląda to tak:

th_81142_chromegooglecpu_122_544lo.jpg

byku
komentarz
komentarz
Regulamin Chrome Ci nie przeszkadza?

Chrome jest OpenSource, więc gdyby coś przeglądarka wysyłała do Google, to już byśmy to wiedzieli. ;)

Co do problemu Andziorki:

strony były z Flashem? Przetestuj zużycie w obydwu przeglądarkach, w identycznych warunkach. Mnie Chrome w tej chwili używa 0% CPU.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Byku testowałam, a strony były zwykłe. Firefox zużycie procesora koło 2% a Chrome jak widać ponad 90% :huh:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.