x-kom hosting

tuning kompa

FreeRider123
utworzono
utworzono

Siema,..

Jestem nowy na tym forum i nie wiedzialem gdzie zalozyc ten temat wiec jesli zle trafilem to prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu:)

a wiec chce przystosowac swojego kompa do gier (wakacje sie skonczyly niedlugo zima, rower pojdzie do garazu to trzeba cos robic :P)

a wiec mam kompa zlozonego z takich podzespołów

płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2

procesor: AMD Athlon 64X2 4200+

ram: 1gb 800mHz (kingstone o ile dobrze pamietam)

karta graficzna: brak tzn zintegrowana z płytą główną GeForce 6100

dysk: Baracuda 250gb

no i nie wiem czy zeby komp lepiej spisywal sie w grach lepiej wymienic procek i kupic grafike czy zostawic procek i wymienic grafike i dolozyc ramu...

wydaje mi sie ze chyba kupic karte grafiki i wymienic ram

chcialem kupic taka karte grafiki: http://www.allegro.pl/item428703610_gigaby...ler_zalman.html

w jednym z tematow na forum poleciliscie tą karte bo ma szyne 256bit

i taka pamiec ram : http://www.allegro.pl/item423811865_geil_4...hz_cl5_box.html

co sądzicie o takim rozwiązaniu?

moja plyta glowna poradzi taki zestaw? tzn ram napewno da rade bo obsluguje 8gb a ja chce wlozyc 4 ale czy grafike obsluzy?

i jeszcze jedno.. co myslicie na temat procesora? da rade? nie jest juz najnowszy ale chyba jeszcze ogarnie nowsze gry..

aaaa wiecie moze skad pobrac sterownik do mojego procka zeby system odczytywal go jako jeden rdzen? kiedys cos czytalem na ten temat ale nie moge znalezc takiego sterownika.. podobno po jego zainstalowaniu gry lepiej chodza

pozdro

Fallen
komentarz
komentarz

Nie trzeba aż 4gb ramu, dokup do tego 1gb co masz drugi, 9600gt ok tylko bedziesz musial podkrecic procka ;) a zasilacz jaki ??

FreeRider123
komentarz
komentarz

no wlasnie...wiedzialem ze o czyms zapomnialem.. o zasilaczu:D

zasilacz mam 400W z obudowy Mustang..

wiem ze firma nie najlepsza ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :P

podkrecic proca? a na ile?

sądzicie z 2gb wystacza ?

a nie lepiej kupic przyszłościowo 4gb i nie wymieniac ramu przez kolejny rok czy dwa?

i lepiej kupi nowa pamiec 2x1gb a stara 1gb sprzedac (mam tylko 2 sloty na ram)

czy kupic jedna kosc 2gb 800mHz i dolozyc do starej 1gb tez 800mHz ?

DeNeB
komentarz
komentarz

Zasilacz niestety musisz wymienic nailepiej na ten http://allegro.pl/item422779369_chieftec_g..._gwarancja.html

podkrecic proca? a na ile?

Proca podkrec na 2.5/2.6 GHz do tego 9600GT

sądzicie z 2gb wystacza ?

a nie lepiej kupic przyszłościowo 4gb i nie wymieniac ramu przez kolejny rok czy dwa?

i lepiej kupi nowa pamiec 2x1gb a stara 1gb sprzedac (mam tylko 2 sloty na ram)

czy kupic jedna kosc 2gb 800mHz i dolozyc do starej 1gb tez 800mHz ?

jezli nie bedziesz zmieniał kompa przez 2 lata i masz troche wiecej kasy to wez 2gb ramu ;)

FreeRider123
komentarz
komentarz

aha.. to wezme jednak wiecej ramu...

a mam jeszcze jedno pytanie...

przeczytalem gdzies ze podobno Windows XP Home widzi max 3.5gb ramu... czy to prawda?

ze jak sie wlozy kość 4gb (2x2gb) to system widzi tylko 3.5gb?

DeNeB
komentarz
komentarz
aha.. to wezme jednak wiecej ramu...

a mam jeszcze jedno pytanie...

przeczytalem gdzies ze podobno Windows XP Home widzi max 3.5gb ramu... czy to prawda?

ze jak sie wlozy kość 4gb (2x2gb) to system widzi tylko 3.5gb?

Tak to prawda, tylko vista wykrywa wiecej, system 32 bity xp wykrywa tylko 3.25

szoch
komentarz
komentarz

nie masz po co kupować więcej ramu

gra z największymi wymaganiami potrzebuje 2 gb ram więc to bez sensu więcej kupować a karta to jak kolega już wspomniał 9600

tylko nie wiem czy sobie poradzisz z podkręcaniem ja też niedługo chce swój podkręcić tylko za bardzo nie wiem jak

czytrałem poradnik ale łatwo się w nim pogubić

BeKa
komentarz
komentarz
nie masz po co kupować więcej ramu

gra z największymi wymaganiami potrzebuje 2 gb ram więc to bez sensu więcej kupować a karta to jak kolega już wspomniał 9600

tylko nie wiem czy sobie poradzisz z podkręcaniem ja też niedługo chce swój podkręcić tylko za bardzo nie wiem jak

czytrałem poradnik ale łatwo się w nim pogubić

z tym sie nie zgodze bo gra wlasnie potrzbuje te 2 giga ramu a gdzie jak w wypadku visty(xp) minimum 800(300) mega ramu na dzialanie systemu??

jak Ciebie satc bierz 2 x 2 giga

FreeRider123
komentarz
komentarz

a moze by tak tą karte graficzna? http://www.allegro.pl/item429587762_palit_...3_600_1800.html

768mb DDR3 600/1800mHz szyna 192bity...

calkiem niezla moim zdaniem

pamiec wezme jednak 4gb

tylko co do tej karty co podalem link to da sie do niej podpiac zwykly monitor? tzn z tą standardowa wtyczka..bo tamte sa chyba ciut inne.. widze tam na zdjeciu jakies przejsciowki ale nie wiem czy do zwyklej wtyczki czy do czegos innego...

DeNeB
komentarz
komentarz
ylko co do tej karty co podalem link to da sie do niej podpiac zwykly monitor? tzn z tą standardowa wtyczka..bo tamte sa chyba ciut inne.. widze tam na zdjeciu jakies przejsciowki ale nie wiem czy do zwyklej wtyczki czy do czegos innego...

Oczywiscie ze sie da, dostaniesz przejściówke DVI > VGA ;)

FreeRider123
komentarz
komentarz

aha to spoko..

a mam jeszcze pytanko na temat technologji SLI...

czy jak kupie sobie np. GF8500 to bede mogl ja "zmostkowac" z GF8800? czy musza byc takie same karty? tak jak w przypadku ramu tzn takie samo taktowanie

Gość
komentarz
komentarz

W SLI muszą być takie same karty czyli np. 8800GT i 8800GT :)

FreeRider123
komentarz
komentarz

aha...spoko to juz wszystko wiem;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.