x-kom hosting

[Rozwiązany] Enhanced Halt State (C1E) ?

Gość
utworzono
utworzono

Co to jest: Enhanced Halt State (C1E) , do czego służy i co ma mi to dac przy Core 2 Duo E4500. Jak wylacze procek chodzi 2.2 Ghz a temperatura rozni sie 1-2 stopni wiec po co ma zwalniac o polowe??

Co to jest: Enhanced Intel Speedstep® Technology , co to robi i jak działa??

Co to jest: Intel® Thermal Monitor 2 ??

Co to jest: Execute Disable Bit ??

Prosze nie dawajcie linków z wytlumaczeniem po angielsku bo i tak nie bede wiedzial o co chodiz gdyz z angielskiego jestem kiepski tylko wyjasnijcie mi kazda z tych rzeczy tak, zebym wiedzial co do czego i po co??

Ktos odpowie na moje pytania??????

snip91
komentarz
komentarz
Co to jest: Enhanced Halt State (C1E) , do czego służy i co ma mi to dac przy Core 2 Duo E4500. Jak wylacze procek chodzi 2.2 Ghz a temperatura rozni sie 1-2 stopni wiec po co ma zwalniac o polowe??
Halt State to funkcjonalność obsługiwana przez większość procesorów. Umożliwia, po prostu, wysłanie przez system operacyjny komendy HALT, która całkowicie zatrzymuje prace procesora. Zazwyczaj korzysta się z tej komendy w momencie, kiedy procesor nie ma zbyt dużo do zrobienia. Zdziwilibyście się jak często dochodzi do takiej sytuacji w przypadku szybkich komputerów. Funkcjonalność Enhanced Halt State nie tylko pozwala systemowi operacyjnemu na zatrzymanie zegara procesora, ale także korzysta z podobnego mechanizmu, jak dwie pozostałe funkcjonalności.

~Tom's Hardware

Co to jest: Enhanced Intel Speedstep? Technology , co to robi i jak działa??

Zmniejsza mnożnik i napięcie procka w celu mniejszego poboru prądu.

Co to jest: Intel? Thermal Monitor 2 ??

Jeżeli procesor przekroczy maksymalną dopuszczalną temperaturę, to ta funkcja Cię o tym poinformuje.

Co to jest: Execute Disable Bit ??

http://www.intel.com/cd/channel/reseller/e...sors/258170.htm

Wytłumaczone po Polsku.

Gość
komentarz
komentarz

Enhanced Halt State (C1E) - Czy wpływa ta funkcja znacząco an wydajnosc komputera pytam bo po wylaczeniu tej opcji mam wrazenie, ze procek majac caly czas 2.2 Ghz jakby szybciej uruchamia sie system ( XP SP3), szybciej laduje sie Firefox 3.01 i szybciej laduja sie strony. Przy wlaczonej tej funkcji "Enhanced Halt State (C1E)" Procek chodzi na 1.2 Ghz czy az tak przyspiesza procka ten 1 Ghz, po wylaczeniu tej opcji??

Odpowiecie????????

snip91
komentarz
komentarz

1GHz to sporo. Oczywiście, że to możliwe.

Gość
komentarz
komentarz

Czyli nie warto tego włączac: Enhanced Halt State (C1E) ??

snip91
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie, sam to wyłączyłem od razu po otrzymaniu kompa.

Gość
komentarz
komentarz
Zazwyczaj korzysta się z tej komendy w momencie, kiedy procesor nie ma zbyt dużo do zrobienia.

Jezeli procek chodzi z pelnia swoich mozliwosci czyli z pelnym zegarem to jak chyba tez jak nie musi to nie wykorzystuje obu naraz rdzeni i calej swojej mocy??

Enhanced Intel Speedstep - tez wylaczylem i nic to nie dalo czylki to mozna na Enable zostawic??

snip91
komentarz
komentarz
Enhanced Intel Speedstep - tez wylaczylem i nic to nie dalo czylki to mozna na Enable zostawic??

Ja dałbym na DISABLED, bo mnie denerwuje mniejsze taktowanie :P

Do OC radziłbym dać DISABLED.

Jak nie zamierzasz kręcić, to możesz mieć ENABLED.

Jezeli procek chodzi z pelnia swoich mozliwosci czyli z pelnym zegarem to jak chyba tez jak nie musi to nie wykorzystuje obu naraz rdzeni i calej swojej mocy??

Możesz to po polsku napisać?

Gość
komentarz
komentarz
Możesz to po polsku napisać?

A po chinsku napisalem?? Kolek i krzyzyków nie widze :P

A teraz powaznie.

Chodzi mi o to, ze jak procesor chodzi na 2.2 Ghz (mój) i ma mnoznik 11x, a napiecie od 1.33 do 138V to chyba jest dobrze i to chyba tez dziala wtedy, ze jesli nie musi to nie wykorzystuje caly czas obudwóch rdzeni??

Jak dalej nie po polsku to inaczej nie potrafie :D

Dodam, ze plyta glowna moja Gigabyte GA-P965 - S3 rev. 3.3 padla i jest na gwarancji oddana czekam na naprawe lub wymiane i narazie mam zastepcza MSi P965 Neo Rev. 1.1 i w tej mojej Gigabyte jak dobrze pamietam w BIOSie wogole nie bylo tej opcji: Enhanced Halt State (C1E) czy to mzoliwe zeby jej tam nie bylo czy niezwrocilem uwagi??

snip91
komentarz
komentarz
Chodzi mi o to, ze jak procesor chodzi na 2.2 Ghz (mój) i ma mnoznik 11x, a napiecie od 1.33 do 138V to chyba jest dobrze i to chyba tez dziala wtedy, ze jesli nie musi to nie wykorzystuje caly czas obudwóch rdzeni??

No raczej nie. Skoro nei trzeba, to po co ma wykorzystywać.

czy to mzoliwe zeby jej tam nie bylo czy niezwrocilem uwagi??

Raczej nie zwróciłeś uwagi.

Gość
komentarz
komentarz

OK to wielkie dzieki za pomoc wiec jak bede mial swoja plyte glowna z serwisu tez to wylacze bo po co mam tracic majac taki procek. Podejrzewam, ze oszczednosc na tym zmniejszaniu Ghz-ów jest tak naprawde nie wielka. Wkoncu przy 2.2 Ghz pobiera 65 W pradu wiec jak ma 1.2 Ghz to ile mniej pobiera prądu i czy wogole mniej pobiera??

snip91
komentarz
komentarz

Na pewno mniej, ale to nie są duże różnice.

Gość
komentarz
komentarz

OK dzieki za rady mas zu mnie plusa. Watek mozna zamknac lub zostawic dla innych forumowiczów :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.