x-kom hosting

ZOTAC 9600 GT AMP! Edition

Mbroziak
utworzono
utworzono

Chciał bym sobie kupić tą właśnie kartę i mam pytanie czy mój procesor nie będzie jej jakoś ograniczał :?: Specyfikacja podana w sygnaturce :!:

Robaldinho
komentarz
komentarz

No jednak będzie i to znacznie ograniczać do takich kart lepiej mieć jakiś dwurdzeniowy procesor taktowany około 2,4 GHz na rdzeń co najmniej.

Pomyśl także o wymianie zasilacza na Tagana albo Chifteca..wystarczy spokojnie 400-450W

Mbroziak
komentarz
komentarz

Wiem mam zamiar wymienić na Chiefteca ! Ale jak on będzie obniżał tą wydajność :?: Bo nie rozumiem ?

kryptos
komentarz
komentarz

Kolega wspomniał o zasilaczu przy okazji. A do takiego procka nie warto wydawać kasy na taką kartę.

Ale jak już chcesz kupić 9600, to polecam wersję Zotac, ma obniżone taktowania, przez co jest sporo tańsza, a można ją bez problemów podkręcić do wartości takich, jakie prezentują droższe modele.

Gość
komentarz
komentarz

Procesor bedzie spowalnial karte graficzna gdyz Pentium D byly tkaim troszke niewypalem wydajnosciowym ze strony Intela, a zwlaszcza D 2.8 Ghz, którego niegdys mialem i spowalnial mi Geaforce wtedy 7600 GT po wymianie na C2D E4500 2.2 Ghz gry juz dostaly kopa, ale i tak wymienilem grafe. Wiec jelsi chcesz szalec z taka grafika to najpierw wymien procka potem grafike.

Gość
komentarz
komentarz

Procesor będzie ją ograniczał, tłumacząc na polski karta "nie rozwinie skrzydeł", czyli nie będzie w pełni pokazywać swoich możliwości. Ujmując rzecz obrazowo:

Intel Pentium D 2.8 GHz + GF9600GT = 3000 pkt w 3dMark'u

Core2Duo E8400 @3Ghz + GF9600GT = 6000 pkt w 3dMark'u

Mbroziak
komentarz
komentarz

kryptos- Ekhm.. chyba w temacie jest napisane że chce ZOTAC-a więc po co mi go polecasz?

Mam zamiar wymienić procka na C2D E4600 ! Więc do tego już tą kartę się opłaca kupić a do 400 zł chyba nic lepszego nie dostanę chyba że się mylę :?:

Lipton
komentarz
komentarz

9600GT w 3D Marku06 powinno uzyskać około 10kół :D

Gość
komentarz
komentarz
9600GT w 3D Marku06 powinno uzyskać około 10kół :D

Ja tylko tak obrazowo podałem ;)

Mbroziak
komentarz
komentarz

Więc czy C2D E4600 był by dobry do tej karty czy jednak coś lepszego ? I jeżeli taki zestaw to mój zasilacz by to pociągnął ?

Gość
komentarz
komentarz

Tak czy inaczej zasilacz do wymiany (w najbliższym czasie). Wiadomo, bierzesz C2D to grzechem by było nie podkręcać, przynajmniej na te 3Ghz. Ten E4600 wystarczy do 9600GT

Zasiłka: http://www.camino.pl/opis.php3?ID=17102

Jednak ten Palit 9800GT raczej nie będzie lepszy od Zotaca 9600GT ze względu na niższe taktowanie i czas dostępu do pamięci, odwołuje to co tu przed chwilą widniało :P

Mbroziak
komentarz
komentarz

:) Dokładnie taki jak poleciłeś chcę sobie kupić :) Fajny zbieg okoliczności !

Ja chcę zrobić tak ! Kupić teraz kartę, za jakieś dwa miesiące procka i zasilacz ! Wiem że ten FEEL I to lipa bo to komputer z marketu z promocji ;) Dlatego go upgrade-uje :!:

Czyli jeżeli przy moim procku karta nie rozwinie skrzydeł do dostrzegę jakąś różnicę w grach czy tylko w 3D marku??

P.S Co myślisz o tej karcie: http://www.techplanet.pl/index.php?id=22635. Będzie lepsza od tego 9600GT

Nie będzie lepsza, bo ZOTAC 9600 GT AMP! Edition ma firmowo podkręcane zegary na 2000 MHz taktowanie pamięci i 700 MHz taktowanie rdzenia ! A po drugie to ten 9800 GT to chyba jakiś przekręt! Takie parametry jak ta karta co mi poleciłeś ma zwykła 9600 GT !

Gość
komentarz
komentarz

Różnicę odczujesz i w grach i w 3dMarku. Ale to jest związane z wymaganiami gry. Przykładowo w Crysisa z tym Pentium D i GF 9600GT pograsz na detalach niskich/średnich. natomiast 9600GT w połączeniu z E4600 @3Ghz da Ci już płynną rozgrywkę w detalach na High (oczywiście dx9). Tak wygląda różnica.

P.S przyznaję z tym 9800GT to był mój błąd. Niedopatrzenie :)

Mbroziak
komentarz
komentarz

A czy nie lepiej bedzie kupić np. Palita 9600 GT z mniejszymi taktowaniami ale też tańszego? I sobie go podkręcić samemu ?? Wtedy się oszczędzi trochę kasy? Co ty na to?

EDIT: No właśnie że nie! Grałem już z tą kartą na moim kompie w Crysisa w HD na dx10! Działała płynnie! Na rozdziałce 1024x768 bez AA!

Gość
komentarz
komentarz

Pomysł nie jest głupi ;) Mógłbyś wziąć np. takie coś http://www.allegro.pl/item425191005_palit_...s_650_1800.html i kręcić. Z tymi 9600GT to jest podobna sytuacja co z 8600GT w tamtym roku. Sam kupiłem palita 8600GT wersję sonic +, która będąc dużo tańszą od 8600GTS spokojnie osiąga jej taktowanie i takie same wyniki w grach. Więc myślę że palit 8600GT byłby dobrym wyborem. Inna sytuacja by była jeślibyś nie kręcił grafiki wtedy zotac ma już na starcie większe zegary. Ale w wypadku gdy robisz OC to nie ma sensu wydawać prawie stówe więcej. No ale to jeśli zależy Ci bardzo na kasie. Ja bym sie jeszcze zastanowił nad 8800GT tańszy od 9600GT a w wielu testach bardziej wydajny, np. ten:

Leadtek Winfast 8800GT 512MB widać że ten 8800GT jest w większości testów szybszy nawet od zotaca 9600GT. Cena też nie jest zaporowa.

i testy: http://pclab.pl/art31428-9.html

P.S Trudno mi uwierzyć na płynną grę w Crysisa w dx10 1024x768, ale już nie takie cuda na PC widziałem ;)

Mbroziak
komentarz
komentarz

Ok dzięki! Pomyślę nad tym 8800 GT !

Temat do zamknięcia!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.