x-kom hosting

"błąd ładowania systemu"

Mikrut
utworzono
utworzono

Witam !

Dzisiaj podczas ponownej instalcji XP wyskoczyl mi błąd ładowania systemu , robiłem reset biosu oraz kombinowałem z Access Mode tzn. zmieniałem na : Auto , large , LBA , CHS . Windows Xp już był instalowany na tym komputerze więc aktualizacje biosu można wykluczyc .

Pozdrawiam !! z góry dzięki za pomoc.

Psycholandia
komentarz
komentarz

W Uruchom wpisz chkdsk /r

W konsoli odzyskiwania: fixmbr lub fixboot

Ustaw CD-ROM na master, HDD na slave.

Albo: ustaw ręcznie twardy dysk na IDE Primary Master w tryb LBA , a na IDE Secondary Master nagrywarkę ( zworki obydwu napędów na master).IDE Slave powyłączaj w ogóle.

Czytaj: http://support.microsoft.com/kb/326676/pl

Mikrut
komentarz
komentarz

Nadal nic.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wpisz w konsoli: fdisk /mbr

witos
komentarz
komentarz

Witam!

Mam bardzo podobny problem. Dostałem do sformatowania dysk, który był strasznie zawirusowany. Jednak po sformatowaniu, skopiowaniu wszystkich plików instalacyjnych i pierwszym restarcie wyskakuje ciągle "Błąd ładowania systemu operacyjnego". Sprawdzałem na kilku płytach instalacyjnych, na trzech różnych komputerach - to samo. Zmiana z Auto na LBA albo LARGE (wyczytałem, że to może zadziałac) niewiele pomaga - brak już napisu "Błąd ładowania..." ale miga tylko kursor i dalej nie rusza. Czytałem też, że może pomóc usunięcie wszystkich partycji i postawienie ich na nowo - też nic to nie dało. Polecenia fixboot i fixmbr również nic nie zmieniają, a fdisk /mbr w ogóle nie jest rozpoznawane przez konsolę. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Dysk: WD3200AAJB

############

EDIT:

Problem już nieaktualny - rozwiązałem go poprzez zainstalowanie Mandrivy, powtórne sformatowanie i postawienie na nowo Winzgrozy. Jak widac, Linuks potrafi poradzic sobie z największymi problemami stworzonymi przez XP :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.