x-kom hosting

ATHLON64 X2 6400 czy Core 2 Quad Q6600 4x2.4GHz

iHouse
utworzono
utworzono

Witam ! w najblizszym czasie planuje kupic nowy pc technika idzie do przodu a ja nieco z tylu zostalem :D dlatego mam problem z wyborem procka :> mam na oku 2 modele z tytulu tematu.. Prosze o rade :) z góry dziekuje i pozdrawiam

borysek
komentarz
komentarz

lepiej kupić c2d E8400 lub E8500

iHouse
komentarz
komentarz

a to dlaczego?

mistrz933
komentarz
komentarz

Komp raczej do gier tak? A procesory 2-rdzeniowe są do nich najlepsze, ponieważ gry jeszcze nie potrafią kożystac z 4-rdzeni, a jako, że procesory AMD są strasznie w tyle w stosunku do intela pod każdym(oprócz cenowym) względem zacofane.

Pozdro.

Gość
komentarz
komentarz

Adrian Zacofane W Tyle? Pod Jakim Względem To Mowisz Chyba , Tylko pod Względem OC w Grach ... różnica w wydajności nie sięga więcej niż 5 % ( bez oc) w dodatku AMD Są tańsze więc jeśli ktoś nie potrzebuje OC są lepszym wyborem więc odpuść sobie takie komentarze

Gość
komentarz
komentarz
różnica w wydajności nie sięga więcej niż 5 % ( bez oc) w dodatku AMD Są tańsze więc jeśli ktoś nie potrzebuje OC są lepszym wyborem więc odpuść sobie takie komentarze

Porównaj sobie e8400 i 6400+ X2 - dostaje aż się patrzy i to nie jest 5% tylko 20-30%, a procek w podobnej cenie a o OC amd nie wspomnę...

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
Porównaj sobie e8400 i 6400+ X2 - dostaje aż się patrzy i to nie jest 5% tylko 20-30%, a procek w podobnej cenie a o OC amd nie wspomnę...

Tak niestety jest to bolesna prawda dla AMD :huh: Bierz C2D E8400 :)

MordiPL
komentarz
komentarz

ja jestem zwolennikiem AMD, ten procek budowany jest na wysokim nanometrze przez co kroi więcej prądu, ale i tak bym brał athlona

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
ja jestem zwolennikiem AMD, ten procek budowany jest na wysokim nanometrze przez co kroi więcej prądu, ale i tak bym brał athlona

Zero obiektywizmu totalny fanboy

Ebola
komentarz
komentarz

Mordi...jak masz pisac tego typu posty ze jestes zwolennikiem AMD i mimo iz jest gorszy to i jego bys bral to sie lepiej nie wypowiadaj. C2D zjadaja Athlony...i je właśnie kup. IHouse... nie sugeruj sie wypowiedizami fannow AMD bo mysle typu" wiem ze jest gorszy ale i tak bym go wzial" swiadczy o niezbyt wysokim poziomie inteligencjii....

Akahan
komentarz
komentarz

Mimo, że lubię AMD :D Nie będę tak gadał, fakt C2D są szybsze, ale Athlony nie są aż tak wolne, jeżeli komuś zależy na cenie, a pomija tę kilkuprocentową różnice to weźmie AMD do zestawów domowych sprawdzi się wyśmienicie, ale podkręcanie i maxymalna wydajność to już domena C2D...

Z AMD zamiast 6400+ ja bym brał 5000+ BE i chłodziwo za ~50zł AC 64 Pro + za grosze pastę Zalman STG1 i to będzie kosztować z 250zł, a potem spokojnie sobie podkręcisz procka na te dajmy 3,2GHz(procek dobrze się kręci i ma odblokowany mnożnik) i wyżej, oczywiście przy dobrej płytce, nie jakimś ASRocku gdzie napięć nie zmienisz i mnożnika... I jak mówiłem do tego płytką nawet za 200zł dobrą znajdziesz, no już taniej się nie da i tu AMD ma przewagę, dla fana AMD to chyba najlepszy zestaw z tym prockiem, starsze za wolne, nowsze minimalnie szybsze i grzejniki, a 5000+ BE dobrze się kręci i nie jest jakimś grzejnikiem...

A najlepiej zrobisz biorąc coś z Intela, np. E8400, jak taniej to E7200 i podkręcisz...

Anonim1
komentarz
komentarz
Mordi...jak masz pisac tego typu posty ze jestes zwolennikiem AMD i mimo iz jest gorszy to i jego bys bral to sie lepiej nie wypowiadaj. C2D zjadaja Athlony...i je właśnie kup. IHouse... nie sugeruj sie wypowiedizami fannow AMD bo mysle typu" wiem ze jest gorszy ale i tak bym go wzial" swiadczy o niezbyt wysokim poziomie inteligencjii....

Athlony były lepsze niż P4 a ludzie u tak lecieli na GHz.

Kupno procesorów AMD opłaca się bo:

- płyty jak i procki tanie

- wrzucisz tam najnowsze dzieło o nazwie Deneb

- wydajność jak na taką cene bardzo dobra

- masz satysfakcję, że pomagasz AMD :P

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
Athlony były lepsze niż P4 a ludzie u tak lecieli na GHz.

Kupno procesorów AMD opłaca się bo:

- płyty jak i procki tanie

- wrzucisz tam najnowsze dzieło o nazwie Deneb

- wydajność jak na taką cene bardzo dobra

- masz satysfakcję, że pomagasz AMD :P

"...i zadowalasz sie o wiele mniejszą wydajnością"

Gość
komentarz
komentarz

Popatrzyłem Na Bechmarki 6400 x2 i e8400 w 3d Studio max e8400 jest ,, 3 SEK szybszy od amd 38 sek / 6400 41 sek ... gdzie masz to swoje 20 -30 %? następny benchmark Divx Amd Przegrywa 5 Sek... gdzie jest to 20-30 %? e8400 - 45 sek / 6400 x2 52 sek

jedyna gra w której e8400 deklasuje amd to fear tam roznica wynosi aż 20 .. a co z resztą gier? w każdym benchmarku różnica nie sięga wyżej niż 7 fps... w dodatku napisałem , że amd tańsze i lepsze jeśli bez OC a ty piszesz , a oc w AMD? nie wspomne.. w Crysis wynosi różnica niecałe 8 fps co w grze prawie nie przenosi sie na wydajność procesory podkręcone o 400 mhz nie dają nawet więcej niż 5 % wydajnośc co na gre przekłada sie jakimiś 2-4 fps.

Anonim1
komentarz
komentarz
"...i zadowalasz sie o wiele mniejszą wydajnością"

Różnica 5-6FPS... bardzo ogromna :D

iHouse
komentarz
komentarz

podsumowując chyba wybiore intela.. mysle ze ten zestawik bylby optymalny

http://allegro.pl/item420964123_promocja_e...t_512_500g.html

Ps. Mniej zalezy mi na grach(chociaz tez lubie pograc w dobra gre) a bardziej na komforcie szybkosci podczas pracy ( mozliwosc korzystania z wielu skomplikowanych aplikacji na raz ) bez zacinek itp.

zarek
komentarz
komentarz

Nie bierz gotowca z allegro.

Nie wiadomo jakiej firmy są pamieci, karta graficzna, zasilacz (przy oc bardzo ważne!), byle jaka obudowa....

Poza tym kartę graficzną można mieć lepszą za tą cenę

Załóż temat tutaj: http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=90

To fachowcy wybiorą Ci lepszy sprzęt ;)

iHouse
komentarz
komentarz

owa firma moze mi złozyc co zechcę (tyle ze ja do koncaa nie wiem co chce) :) ceny maja atrakcyjne.. pamiec kingstone bo bytalem graficzna opisana..

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

Jak to jakaś porządna firma i ci złożą co chcesz to bierz

Akahan
komentarz
komentarz

Chociaż tam piszą o 500W zasilaczu, a najsłabszy firmy takich nie produkują, no może z wyjątkiem Feela :D

Ja Ci mówię lepiej samemu złożyć zestaw, bo oni Cię wykitują, dadzą Ci lipną obudowę, zasilacz do bani i po 2 tygodniach nie wytrzyma i Ci całego kompa spali...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.