x-kom hosting

AMD Athlon X2 5000+

kryptos
utworzono
utworzono

Witam!

Stwierdziłem, że kupno Phenoma jest jeszcze nieopłacalne (i nie do końca na moją kieszeń) i postanowiłem zakup procesora dwurdzeniowego.

Padło na Athlon X2 5000+. Mogę go dostać za około 150 zł. Teraz pytanie jest takie, warto kupować ten procesor? Wystarczy do najnowszych gier (także tych pod DX10), czy jednak lepiej poczekać i kupić coś lepszego? Jeśli tak, to co?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Anonim1
komentarz
komentarz

Możesz kupić. 150 zł to nie jest ogromny wydatek, a nowych Athlonów już nie będzie bodajże wychodzą już tylko wersje EE. AMD oficjalnie już zapowiedziała, że na początku 2009 roku pojawić sie mają Phenom Dual Core, a ujawnili to tylko poprzez zarys specyfikacji Fusiona, gdzie procesor to właśnie Phenom Dual Core. Niedługo ma pojawić się Deneb, gdzie widać lekkie zmiany w architekturze procesora, gdyż taktowany na 3GHz osiąga bardzo dobry wynik w SuperPI. Deneb ma pojawić sie pod koniec roku.

kryptos
komentarz
komentarz

Ale czy ten model wystarczy do najnowszych gier? Mam na myśli Crysis, Colin McRae: Dirt, NFS: Pro Street, Assasin's Creed i inne tego typu gry. Zależy mi, żeby chodziły na full detalach, oczywiście pominąwszy Crysis. ;) I chodzi mi pod kątem samego procesora, z wyborem pamięci i karty graficznej już się uporałem.

Boonzaj
komentarz
komentarz

Narazie tak :D a jak braknie zawsze go mozna podkrecic .

Anonim1
komentarz
komentarz
Ale czy ten model wystarczy do najnowszych gier? Mam na myśli Crysis, Colin McRae: Dirt, NFS: Pro Street, Assasin's Creed i inne tego typu gry. Zależy mi, żeby chodziły na full detalach, oczywiście pominąwszy Crysis. ;) I chodzi mi pod kątem samego procesora, z wyborem pamięci i karty graficznej już się uporałem.

Bierz w takim razie 5000+ Black Edition i spokojnie 3.3 GHz wyciągniesz.

Zauważ, że gry zazwyczaj wymagają bardziej wydajnej karty graficznej niż procesora.

Raxen
komentarz
komentarz
Zauważ, że gry zazwyczaj wymagają bardziej wydajnej karty graficznej niż procesora.

Tylko co z super wydajnej karty graficznej, jak procesor bedzie slaby i nie nadazy z obliczaniem fizyki.

kryptos
komentarz
komentarz

Tak, tylko do Black Edition dochodzi jeszcze koszt porządnego chłodzenia, jeśli chciałbym podkręcać.

Napisałem już, że wybór karty graficznej mam za sobą, więc proszę tylko o porady w kwestii procka. ;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Tylko co z super wydajnej karty graficznej, jak procesor bedzie slaby i nie nadazy z obliczaniem fizyki.

Nie zrozumiałeś mnie. Bardziej liczy się karta niż procesor. Chyba lepiej mieć 9800GTX|E2160/5000+ niż 8500GT|6400+/Q6600. (oczywiście chodzi o gry). Procesor nie odgrywa tak znaczącej roli jak karta, no i można go podkręcić lepiej niż kartę.

Tak, tylko do Black Edition dochodzi jeszcze koszt porządnego chłodzenia, jeśli chciałbym podkręcać.

Napisałem już, że wybór karty graficznej mam za sobą, więc proszę tylko o porady w kwestii procka. ;)

Dołóż 50 zł do Freezer 64 i masz idealny zestaw.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.