x-kom hosting

Niestabilność, resety komputera - przyczyna nieznana

kenwood
utworzono
utworzono

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+

Nazwa płyty głównej ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej SiS 746FX

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (10/07/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GS (256 MB)

Monitor Philips 107E5 (GS4) [17" CRT] (CX 823157)

Multimedia:

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Magazyn:

Kontroler IDE Kontroler SiS PCI IDE

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Status dysków SMART OK

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz Microsoft PS/2

Sieć:

Karta sieciowa SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter

DANE Z EVERESTA.

Pierwotniej ten komputer wyglądał niemal identycznie z tą różnicą,że posiadał

512 MB ramu

Radeona 9200 128mb 64 bit

No więc problem wygląda następująco miesiąc temu wrócił standardowy problem czyli wyłączanie się komputera byłem do tego przyzwyczajony gdyż tak stary komputer jak ten (5-6 lat nie pamiętam dokładnie) może mieć swoje fanaberie. No ale po powrocie do domu z wakacji komputer "oszalał" resetował się , zawieszał podczas ładowania okna windows,zawieszał się po czym ekran się wyłączał (przechodził w stan czuwania).Przypuszczałem,że ma to związek z temperatura no i dokupiłem wentylatorki do obudowy nic.. no więc poszedłem do znajomego informatyka tam po bliższych oględzinach stwierdziliśmy spalenie się pasty (dosłownie spalenie) na procesorze, problem ten został naprawiony, dodatkowo zamontowano 2 wentylatorki 1 do obudowy a 1 wiejący bezpośrednio na moją karte graficzna gdyż jest ona chłodzona pasywnie "lodówka" jak to potocznie nazywają.Po powrocie od ów informatyka wszystko śmiga gra pięknie (testowane na Infernalu na wysokich detalach etc.) Dzień później umówiony byłem na LAN PARTY u Hell'a w domu no i tam cyrk zaczął się od nowa.. komputer resetował się zawieszał etc... myśleliśmy,że coś tam jest niedociśnięte potem,że to wina monitora też nie... no nic przesiedziałem lana na zastępczym komputerze Hell'a po powrocie do domu podłączyłem komputer w domu i działa no boże co jest do cholery!? Minął kolejny dzień włączam komputer nie doszło do pulpitu sruuuu... wyłączył się i nie chciał się włączyć (wyjąłem wtyczkę z zasilacza z tyłu wsadziłem znów //Zazwyczaj jak mi sie pc wyłączył i nie chciał włączyć to pomagało\\ nic ani drgnął.) podłączyłem stary zasilacz 300W (w chwili zmiany karty na tego GeForce dostałem używany zasilacz 550W) dla pewności nie podłączałem 1 dysku twardego i napędu. Chodzi działa wszystko śmiga komputer czasem się zetnie ale to na kilka sekund, wczoraj podłączyłem napęd i działa.. teraz właśnie siedzę i piszę do Was z tej machiny... temperatury sprawdzam i wszystkie są w normie "dla tego sprzętu"

Procek 46-51 stopni

Grafika 67-70 stopni

Z tego co zaobserwowaliśmy ze znajomym stawiamy na płytę główną gdyż podczas pomiaru temperatur (1 wizyta u informatyka nałożenie pasty na procka zamontowanie wentylatorków) w Biosie momentami cyfry zmieniały się w np . #,$,&,%

Ale po wymianie tego zasilacza na stary wszystko działa także ja już jestem cały głupi i nie mam pomysłów... nie słyszałem,żeby od zbyt dużej mocy komputer się resetował,wieszał etc.

No więc tak wygląda moja wspaniała historia z komputerem z czasów nowożytnych...

Wiem,że nadaje się on raczej do muzeum ale jedynie to posiadam a póki co na nowy to ni jak gdyż dzień po awari komputera wieża mi się spaliła, fatum złowieszcze nade mną krąży także proszę o jakąś rozsądną poradę.

Z Góry dziękuje Wszystkim za pomoc i poświęcenie czasu na czytanie tej jakże ciekawej lektury.

//Tematy tytułuj konkretniej

//webber

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj info o obu zasilaczach: marka i moc

kenwood
komentarz
komentarz

Na jednym jest napisane:

Q-TEC PSU 550W

Dual Fan Gold

www.qtec.info

ATX 12V

A drugi:

ATX POWER SUPPLY

DC Output 350 W

Tomiak
komentarz
komentarz

moze ten zasilacz sie poprostu zwalił bo to chyba jakiś noname

kenwood
komentarz
komentarz

Ale ten noname własnie mam w PC i on działa..

kendo
komentarz
komentarz

Ja miałem kiedyś coś podobnego. Pomogła mi wymiana zasilacza na większy. Stary bidaczek nie wyrabiał

kenwood
komentarz
komentarz

Umiesz czytać? Wymieniałem stary na nowy i nowy na stary....

Tomiak
komentarz
komentarz

i jak juz wymieniłeś na tego 350W to juz jest ok?

kenwood
komentarz
komentarz

no narazie to tak

dziala wypalarka komp

nie wiesza sie

jak narazie

Tomiak
komentarz
komentarz

to moze tamten zasilacz był zwalony a ten juz jest OK

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.