x-kom hosting

HD4870-niestabilne

Andrew1
utworzono
utworzono

Witam,

Mam kartę HD4870 od Powercoolora i zarazem problem.

Karta przez tydzień działała ok.

Teraz w nowszych grach pojawia się problem.

np. w FlatOut po wejściu w wyścig wyłącza się monitor(w zasadzie to chyba nie dostaje sygnału).

W innej grze wyskakuje raport błędu, który informuje o zresetowaniu karty bo nie dawała odpowiedzi.

Przed chwilą dałem w AtiTool opcje Scan for Artifect i karta tak jakby pipczy.

Próbowałem różne wersje sterowników i format, ale jakoś nie dały rady.

Problem zaczął się wtedy, gdy raz w biosie zmieniłem częstotliwość ram, potem system nie wstał. Zrobiłem reset ustawień biosu, to komp wstał i wyskoczył błąd karty graficzej.

Międzyczasie działy się różne cyrki, zrobiłem format, wszystko dział oprócz grafiki.

Teraz mi się wydaje, że również obraz się wolno odświeża(tzn. np po zminimalizowaniu jednej aplikacji gdy obraz wchodzi na drugą to nie jest to przejście płynne).

Edit: To chyba tylko jedna aplikacja, więc ten problem z odświeżaniem chyba nie istnieje.

Zasialcz to: Chieftec 560 W

PS. Nie dawałem postu do działu zbiorczego bo tam głównie rozmowa toczy się nad wyborem karty.

Gość
komentarz
komentarz

Nie mam pomysłów po przeczytaniu tego wszystkiego zobacz czy jest podpięte dodatkowe zasilanie z tyłu karty graf jeśli nie zostaje gwarancja.. wg mnie

Forumowicz7
komentarz
komentarz

Być może to wina sterów...

A43vil
komentarz
komentarz
Być może to wina sterów...

Wątpie.

Może to kolejny radek z usterką, lub po prostu coś namuniałeś.

Po pierwsze zresetuj biosa jak to nie pomorze to zniż taktowania grafiki i zapuść zaś ATI Toola może ci się przegrzewa

FAN FIX zrobiony ?

Andrew1
komentarz
komentarz
czy jest podpięte dodatkowe zasilanie z tyłu karty graf

Tak, podpięte.

FAN FIX zrobiony ?

tak

zapuść zaś ATI Toola

chodzi o Scan for Arfifect, jeśli tak to:

1. czy nie przeszkadza to pykanie, pipczenie podczas włączonego test(Scan for Arfifect)?

2. na ile czasu czy samo się wyłączy jak bedzie ok

3. bedzie komunikat czy mam obserwować coś?

może ci się przegrzewa

wątpie, bo temperaturki mam na oku z GPU-Z 0.2.7

Może to kolejny radek z usterką

karta działa przez tydzień bez zarzutów, więc chyba nie miała wad "wrodzonych"

A43vil
komentarz
komentarz

A Reset biosa nie pomógł ? czy jeszcze nie robiłeś ?

Andrew1
komentarz
komentarz

Biosu płyty głównej ?

zworką, czy przez wejście do ustawień(nie wiem czy to jest to samo)

czy biosu karty, którego nie wiem jak się robi?

A43vil
komentarz
komentarz

Wchodzisz w biose [Delete] lub innym klawieszem to sobie sprawdź potem F7 potwierdź reset ustawień Potem F10 żeby zapisać ustwienia potwierdź zapisanie i wyjdź z biosa.

Andrew1
komentarz
komentarz
Wchodzisz w biose [Delete] lub innym klawieszem to sobie sprawdź potem F7 potwierdź reset ustawień Potem F10 żeby zapisać ustwienia potwierdź zapisanie i wyjdź z biosa.

Wchodzę do Biosu, ale nie ma opcji z F7, ale wybrałem Load Optimalized Defaulted, czy jakoś tak? Czy to, to samo?

Jak tak to nie pomaga bo juz wcześniej korzystałem z tej opcji przy innej okazji.

Tomiak
komentarz
komentarz

najlepiej poprosty wyjmij bateryjke i zewrzyj nia blaszki (wyłącz zasilanie)

A43vil
komentarz
komentarz
Wchodzę do Biosu, ale nie ma opcji z F7, ale wybrałem Load Optimalized Defaulted, czy jakoś tak? Czy to to samo?

Jak tak to nie pomaga bo juz wcześniej korzystałem z tej opcji przy inne okazji.

Tak to, to samo, sądze że masz jakiś wadliwy model, albo coś się jej przyjarało lekko albo uszkodziło, próbowałeś u kogoś innego ją podłączyć ?

Andrew1
komentarz
komentarz

Nie, bo wszyscy wokół mnie mają paroletnie kompy z kartami na AGP.

A43vil
komentarz
komentarz

Jak masz drugie złącze PCI - E x 16 to na nie podłącz swoją grafikę, nie zaszkodzi spróbować.

Tomiak
komentarz
komentarz

moze dodatkowe zasilanie sie odpieło :co:

Andrew1
komentarz
komentarz

OK,

jak masz jeszcze jakieś sugestie to napisz, a ja przetestuję, ale jutro, bo pożyczyłem gry, które wywalały się od razu, a na systemie aktualnie mam co wyskakują po 15, 30 minutach.

chodzi o Scan for Arfifect, jeśli tak to:

1. czy nie przeszkadza to pykanie, pipczenie podczas włączonego test(Scan for Arfifect)?

2. na ile czasu czy samo się wyłączy jak bedzie ok

3. bedzie komunikat czy mam obserwować coś?

moze dodatkowe zasilanie sie odpieło

napewno nie, sprawdzałem

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT

chodzi o Scan for Arfifect, jeśli tak to:

1. czy nie przeszkadza to pykanie, pipczenie podczas włączonego test(Scan for Arfifect)?

2. na ile czasu czy samo się wyłączy jak bedzie ok

3. bedzie komunikat czy mam obserwować coś?

Co do tej opcji to to się nie wylacza, tylko jak wyskoczy artefakt jest taki pik i tak pika do póki są artefakty, na dole w lewym rogu będzie ci pisało coś tego typu [error] to znaczy żę artefakt zresztą zobaczysz sam bo to widać takie lata, może zapuść Show 3D View i zobacz jak temperaturki, możliwe też że masz uszkodzone pamięci.

Andrew1
komentarz
komentarz
taki pik i tak pika do póki są artefakty

Pika program przez głośniki, czy coś na karcie?

Bo z karty słychać taki dzwięki, piki , jak w samochodach ciężarowych przy wstecznym biegu, oczywiście dużo ciszej.

Częstotliwość szybsza niż raz na sekundę, może dwa razy na sekundę, ciężko wyczuć.

Po minucie nie wyskakują żadne errory, dłużej się boję ze względu na te piki z karty? Może tak jest jak karta pracuje?

A43vil
komentarz
komentarz

Ja mam PowerColora kręconego i nie pika, napewno coś nie tak jest z grafiką moim zdaniem to serwis by się przydał. I może jeszcze ten zabieg z PCI - E a nie zwiększałeś napięcia na złączu PCI- E ?

Pika program przez głośniki, czy coś na karcie?

Powinno pikać prze głośniki.

Andrew1
komentarz
komentarz
nie zwiększałeś napięcia na złączu PCI- E ?

nie, nic nie kombinowałem.

Jedynie co to fanfixa

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT

nie zwiększałeś napięcia na złączu PCI- E ?

nie, nic nie kombinowałem.

Jedynie co to fanfixa

A mógłbyś jeszcze podać jakie masz temperaturki ?

sid
komentarz
komentarz

Sprawdz w biosie PCI-E Frequency jak masz ustawione

Andrew1
komentarz
komentarz
Sprawdz w biosie PCI-E Frequency jak masz ustawione

Tego nie widziałem, ale znalazłem cos takiego:

PCI Express PME -disabled

Wake up PCI card - disabled

PCIE SpreadSpectrum - disabled

PCI Clock: 100MHz (mogę zmieniać od 100 do 250)

PCI-E Compliancy Mode: v1.0a

A mógłbyś jeszcze podać jakie masz temperaturki ?

IDLE:(bez fanfixa)

GPU Temp. 69C

GPU Temp(DISPIO) 69C

GPU Temp(MEMIO) 80C

GPU Temp(SHADERCORE) 71C

VDDC slave#1temp 63C

VDDC slave#2temp 64C

VDDC slave#3temp 64C

Z fanfixem podczas pracy są nawet niższe,

w tej chwili nie mam czy karty rozgrzać, ale temp. nie są problemem, bo grałem w oknie i obserwowałem temperatur z fanfixem i były niższe.

Edit:

Karta przeszła jakis tydzień temu 3DMark 06. Wynik około:14000.

A karta to może nie pika a wydaje jakiś syk, na pewno nie wiatrak, bo on działa cały czas jednakowo, a te dźwięki są pod obciążeniem AtiToolem. Wcześniej nie zauważyłem żadnych dzwięków

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.