x-kom hosting

gtx280 z chieftec 560W

Dj_Kiziu
utworzono
utworzono

Witam. Mam takie pytanie, otoz planuje wymienic karte graf. na gtx280 ale nie wiem czy moj zasilacz to uciagnie i czy wogole bedzie on pasowal. moj model to Chieftec CFT-560A-12S 560 W. Wiem ze na forum jest power supply calculator ale mi nie chodzi tylko o to. Bo gdzies wyczytalem ze ta grafa potrzebuje 40A na 12V chodzi chyba o szyne :P i jeszcze ze potrzebuje wejscie 8-pin. A moj ma tylko 6-pin:/ ale czy sa jakies przejsciowki ? albo cos podobnego ?

moj komp to

asus P5K

core 2 duo e6750

8800 gtx

2,5 GB ram ddr2

reszty nie podaje bo chyba nie wazne :P

zgory dzieki

Gość
komentarz
komentarz

Pociągnie ci gtx280 lecz zapasu mocy nie będziesz miał ( ogólnie pójdzie Ci jeśli nie masz zamiaru podkręcać procka extremalnie =) typu 1 ghz + ) / przejścówki są albo dołączone do karty albo możesz je kupić w 1szym lepszym sklepie komputerowym :)

Dj_Kiziu
komentarz
komentarz

a gdybym do tego chcial dorzucic core 2 duo tego nowego chyba sie nazywa e8700 3,33 ghz i go podkrecic tak na 3,8 gora 4,0 ?

Gość
komentarz
komentarz

To sprzedaj tego swojego chiefteca 560 w.. i kup za te 200 zł 660 w żeby nie ryzykować

sid
komentarz
komentarz

Chieftec 560W spokojnie pociągnie GTX280 z zapasem tylko do tej karty potrzeba mocnego proca C2D kręcony na 3.8-4.0ghz

Dj_Kiziu
komentarz
komentarz

a uciagnie tez ten nowy procek ? wlasnie krecony na ok 3,8 ?

i gdyby bylo tak ze zasilacz bedzie za slaby jakie beda tego konsekwencje ? w stylu czy cos moze sie przepalic it itd.. ??

A43vil
komentarz
komentarz

Mozę się przepalić po jakimś czasie mogą być uporczywe resety kompa, mała stabilność obniżona wydajność ITP.

grubys
komentarz
komentarz

Moim zdaniem ten zasilacz spokojnie wystarczy Pobór mocy

pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Zaraz padne jak chieftec 450 w Przy podkręconym phenomie 300 mhz i podkręconą 8800 gt + wiele innych komponentów NIE MA WIELKIEGO ZAPASU MOCY.. co dopiero 560 przy gtx 280? niewiem czy sie orientujecie ale gtx 280 lubi pojeśc ponad 190 w :) dodaj to tego twojego c2d ktory wezmie powyzej 140 w .. to juz jest 340 a inne komponenty? jak monitor i takie żeczy?=/ jak RAM , cokolwiek?

Dj_Kiziu
komentarz
komentarz

ale wedlug mnie to ten 8800 gtx wiecej pradu bierze niz ten gtx280 czyli powinno starzycc

grubys
komentarz
komentarz

Jasne że starczy 560W to dużo i wystarczająco, polecam fajny KALKULATOR poboru prądu

pozdro

Dj_Kiziu
komentarz
komentarz

no dobra zalozmy ze bym sprobowal podlaczyc... itd... ale szukam takich przejsciowek na 8-pin i nie moge nic znalezc patrzylem na allegro i w komputroniku, w comp-art tez i nic nie ma :/ jesli mozna to poprosze o jakiegos linka z gory dzieki

Anonim1
komentarz
komentarz

Jak nie masz?

Przecież Chieftec'a 560W mam i ma 2x6PIN oraz 1x8 PIN (wiem na 100%, że ma, bo taki 8pin potrzebowała płyta ABIT'a). Zasilacz spokojnie uciągnie, powerfullman głupoty gada :D

Ja mam Phenoma i pod nim były 2 HD 3870, które więcej prądu wpieprzą niż GTX 280.

Dj_Kiziu
komentarz
komentarz

1x 8 PIN AUX Power takie cos mam napisane :/ chyba powinno byc PCI EXPRESS

Anonim1
komentarz
komentarz

No to po prostu podłączasz do karty.

Nie martw się nic się nie spali.

grzechu123
komentarz
komentarz

Pewnie, że wystarczy! Nic nie musisz zmieniac!! Przejrzałem kilkanaście wykresów poboru mocy karty i z twoim zasilaczem jeszcze zostanie zapas.

Pozdro!

borysek
komentarz
komentarz

po cholerę zmieniasz kartę graficzną ? 8800gtx uciągnie wszystkie gry na max jeszcze pewnie przez rok a za ten rok gtx280 będzie kosztował sporo mniej niż 1000zł

poza tym w tej cenie kupisz lepszego radka HD4870x2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.