x-kom hosting

Nowy komputer...

Fangorn13
utworzono
utworzono

Właśnie uruchomiłem po raz pierwszy nowy zestaw komputerowy:

Płyta Asus P5Q-E

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

Karta Radeon HD4850 PowerColor 512MB AX4850 512MD3-H

Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

przy próbie instalacji windows xp, pojawia się informacja, że nie wykryto żadnych dysków twardych. Czy zanim zacznę korzystać z komputera muszę coś skonfigurować w biosie, czy to wszystko powinno działać automatycznie ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Co to za Windows ? XP czy Vista i z jakim SP ?

Fangorn13
komentarz
komentarz

Windows XP z SP2

Fangorn13
komentarz
komentarz

To mi nie pomoże, ponieważ ja nie mogę nawet zacząć instalacji, bo BIOS nie widzi mojego dysku twardego !

dar55
komentarz
komentarz
bo BIOS nie widzi mojego dysku twardego !
czytałeś ? bo musisz mieć sterowniki SATA i wciskasz F6 podczas instalki

jak nie masz sterów to przestaw w biosie opcję AHCI na IDE

lesny1993
komentarz
komentarz

Do Fangorn13

BIOS to nie instalator Windowsa :)

Fangorn13
komentarz
komentarz

Ja wcale nie twierdzę, że BIOS to instalator Windowsa (może nie jestem biegły w tym temacie ale bez przesady!) Faktem jest, że BIOS nie wykrywa mi dysku twardego (przy wszystkich pozycjach SATA od 1 do 6 widnieje informacja "Not Detected"). Oczywistym chyba jest, że przy próbie instalacji Windowsa XP otrzymuję również informację o niewykryciu żadnych dysków twardych.

Gdy wciskam F6 podczas instalacji to mam później taką informację:

Instalator nie mógł załadować obsługi określonego masowego urządzenia magazynującego. Instalator załaduje teraz obsługę następujących masowych urządzeń magazynujących:

<brak>

*Naciśnij klawisz S, aby określić dodatkowe karty SCSI, dyski CD_ROM lub specjalne kontrolery dysków, które mogą być obsługiwane przez system Windows...

*Naciśnij klawisz ENTER, jeśli nie masz sterowników... lub jeśli nie chcesz określić ...itd.

No i miałem cały czas ustawioną opcję IDE w BIOSIE.

Dodam jeszcze, że gdy wciskam S to chce coś instalować z napędu "A" (to chyba raczej odpada), gdy wciskam ENTER również nie pomaga - nie może kontynuować instalacji bo nie wykrywa żadnych dysków twardych.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, nowy komp. czeka, a ja nie mogę ruszyć z instalacją Windowsa :(

dar55
komentarz
komentarz

nie pisałeś że BIOS ci nie wykrywa , więc w tej sytuacji sterowniki ci nie pomogą

sprawdź kable do dysku + zasilający , zmień kanał SATA , sprawdź na innym kompie

możesz zresetowac BIOS zworką

Fangorn13
komentarz
komentarz

problem rozwiązany, dziękuję za pomoc :)

dar55
komentarz
komentarz

problem rozwiązany
jak ? warto byś napisał
  • 1 miesiąc później...
Fangorn13
komentarz
komentarz

Przepraszam za bardzo spóźnioną odpowiedź, ale lepiej późno niż wcale. Może komuś przyda się ta informacja. Problem polegał na tym, że dysk twardy był podpięty do jednego z dwóch specjalnych kanałów SATA _E1 i SATA_E2. Gdy podpiąłem go do jednego ze zwykłych kanałów SATA wszystko już było ok. Z tych specjalnych kanałów można chyba skorzystać po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania z dysku dołączonego do płyty głównej, ale jeszcze tego nie próbowałem.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.