x-kom hosting

Optymalne zestawienie, grafika do 450 zł

scottydk
utworzono
utworzono

Witam chciałbym sie poradzić was, bo widze dużo osób sie zna na tym...jaka najlepiej karte kupić do procesora AMD Athlon 64x2 Dual C 4200+ 2.21 ghz, słyszałem ze do athlonków najlepsze są radeony.. a więc jakbyscie mogli poradzcie mi karte do 450 zł. Chodzi mi głównie o gry no i żeby byla w miare cicha. Mam w tej chwili zintegrowana GeForce 6100

Akahan
komentarz
komentarz
AMD Athlon 64x2 Dual C 4200+ 2.21 ghz, słyszałem ze do athlonków najlepsze są radeony..

To jest jeden wielki mit...

Intel ---> Nvidia

AMD ---> ATI

Tak jak ktoś powiedział, dzieci się naoglądają reklam w Crysisie i potem gadają, że reklamy są koło siebie to muszą razem pracować.

Do tego procka to max bym brał jakiegoś 3850(i to pewnie za szybkie będzie, ale niżej lepiej już nie schodzić), ale jaki masz zasilacz? Bo jak coś to dojdzie 3850 oraz zasilacz(do 450zł nawet jakbyś musiał te 2 rzeczy kupić to i tak się zmieścisz).

Bo zasilacz jest bardzo ważny, bo nie wiem czy tę kartę utrzyma.

Duban
komentarz
komentarz

Można też zrobić OC procka - wtedy będzie ta karta ok. A jak masz jakiś dobry egzemplarz (CPU) to możesz się o 3870 pokusić :haha:

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
Można też zrobić OC procka - wtedy będzie ta karta ok. A jak masz jakiś dobry egzemplarz (CPU) to możesz się o 3870 pokusić

Tak proca masz szanse podkrecic do 2,5-2,6ghz wtedy mozesz sie pokusic o GF 8800gt,wyraznie wydajniejsza od tych radkow.

scottydk
komentarz
komentarz

1. Zasilacz .. bez rozkręcania wiem że jest kiepski bo buczy na cały dom, w zwiazku z czym chcialbym zebyscie mi polecili dobry ale nie za kosmiczne pieniadze zasilacz.

A na zasilaczu pisze ... AC - 230 V 4A 50 Hz Tracer Model 4life/450HF

2. Moje pytanie.. jak podkręcić procka.. robiłem to tylko raz ale to na starym komputerze, wystarczyło nacisnąć (+) a teraz nie mam pojęcia...jak to optymalnie ustawić no i wogole w jaki sposob

..Jeżeli przy podkręcaniu zasilacz odgrywa dużą role..to moge zaczekać do jego wymiany.

Lipton
komentarz
komentarz

Tracer to shit jakich mało :)

Proponuję zmianę na Chiefteca 450W.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

No bez nowego zasilacza nawet nie bierz sie za podkrecanie,podstawowa metoda na podkrecanie jest podnoszenie fsb robi sie to w biosie.Poprostu zmieniasz wartosc fsb z standardowej[200mhz] na wyzsza np. na 230mhz.Standardowo jest 200mhz x 11-o krotny mnoznik czyli 2,2ghz,gdy podniesiesz na 230mhz i pomnozysz przez mnoznik uzyskasz 2,53ghz. :D To ile podniesiesz zalezy od twojej plyty glownej i konkretnej sztuki procesora,oczywiscie wszystko powinno sie odbywac pod ""opieką"" nowego zasilacza Chieftec 450w bedzie jak najbardziej wskazany.

scottydk
komentarz
komentarz

Moja płyta główna to Producent Gigabyte Technology Co., Ltd. Nazwa M61SME-S2 i tylko tyle infa o niej. Czyli po kupnie Chiefteca 450 W moge podkrecic procka mimo słabej płyty głównej? I jeżeli podkręce i kupie karte tą co mi poleciłeś czyli GF 8800gt to mi będzie jako tako śmigać? Polecacie jakies dobre sklepy internetowe?

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Tak wszystko bedzie smigac elegancko :)

Polecane sklepy:

Apollo.pl

ESC.pl

Ale mysle ze najbardziej oplaca sie kupic na allegro od jakiegos pewnego sprzedawcy tu masz linki do zasilacza i karty:

http://www.allegro.pl/item422779369_chieft..._gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item417642383_leadte...512_mb_gra.html

PS.Uwazaj z tym podkrecaniem proca,na poczatek podnoś o 10mhz a nie odrazu na przykladowe 230 Jezeli proc wstanie i bedzie stabilny podnos dalej.Gdy ewnetualnie nie wstanie wyjmij baterie z płyty głownej na pare minut.Temperatury sprawdzaj obciazajac proca programem Orthos

scottydk
komentarz
komentarz

dzięki wielkie !! wiedziałem gdzie trafić :)

ale jeszcze jedno pytanie... gdzie dokladnie znajduja sie te baterie ... tu link http://img383.imageshack.us/my.php?image=stefafs1.jpg mojego wnętrza ... która to strefa?

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
dzięki wielkie !! wiedziałem gdzie trafić

ale jeszcze jedno pytanie... gdzie dokladnie znajduja sie te baterie ... tu link http://img383.imageshack.us/my.php?image=stefafs1.jpg mojego wnętrza ... która to strefa?

Bateria jest w lewym dolnym rogu strefy A4

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.