x-kom hosting

AMD Phenom 9850 Black Edition :)

Gość
utworzono
utworzono

Witam.. jednak zdecydowałem żeby wźiąść Phenoma 9850 quad core black edition zamiast 9550 i krecic go do 2,7 ghz default ma 2,5 mam pytanie czy podnosząc te 200-300 mhz wystarczy że zmienie cpu frequnecy w biosie? czy też musze podnieść napięcie na procesorze i na ramie jeśli tak to do ilu? podnioslem 300 mhz na moim x2 2,8 ghz do 3,1 bez zmieniania napiec itp i wszystko jest stabilne i w stresie chodzi tak samo bedzie z phenomem czy nie?

snip91
komentarz
komentarz

Zmiany napięć nie będzie trzeba robić zapewne.

Tylko zmień z AUTO na nominalną wartość.

Gość
komentarz
komentarz

AUTO jakiego napięcia? chodzi o ogólne ustawienia napięci? dotyczące wszystkiego? zamiast auto na własne? pisząc nomilana wartość masz na myśli ilę?

snip91
komentarz
komentarz

Chodzi mi o napięcie procesora.

Gość
komentarz
komentarz

Aha czyli 1sze napięcie z listy dla przykładu w amd 5600 x2 jest to 1,35 v :)

snip91
komentarz
komentarz

Sprawdź ile twój Phenom ma w nominale i takie napięcie ustaw (CPU Voltage).

Gość
komentarz
komentarz

Dopiero Kupuje Heheh =D

Anonim1
komentarz
komentarz

U mnie miał 1.1 lub 1.2 :D

Gość
komentarz
komentarz

Anakin1 Jak mocno jest taktowany twój 9600 :D? Kręciłeś go? u mnie default będzie 2,5 :D chce go podkręcić do 2,7 GHz żeby nie odstawał od mojego amd 5600 x2 i przy okazji mięc na przyszłość bo te phenomy maja 5 fps mniej niż 6400 x2 więc 2,7 ghz będzie napewno lepsze od 5600 x2 :}

Duban
komentarz
komentarz
Anakin1 - Anonim1

Możesz przecież tylko podnieść mnożnik skoro bierzesz BlackEdition i nie zapomnij o dodatkowy chłodzeniu!

U mnie deflaut jest 2.6GHz czyli 13x200, podniosłem mnożnik na x15 i mam 3GHz bez zmiany napięcia ;)

heex307
komentarz
komentarz

Do 2,7 ghz powinno wystarczyć, ale orby już dawno przestały być opłacalne. 3 ghz (jeżeli uda ci się tyle osiągnąć) bym nie przekraczał.

Gość
komentarz
komentarz

Chcę kręcić do 2,8 max mam pyt co to znaczy ,, orby ''?

heex307
komentarz
komentarz

To jest typ chłodzenia, właśnie takie jak ty masz. Wentylator jest tak jakby w środku chłodzenia, a sam radiator jest okrągły i żeberka odchodzą bezpośrednio od podstawy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.