x-kom hosting

Potrzebny ktoś z Procesorem 8200

M1H4U
utworzono
utworzono

Witam, chcę sobie trochę wyciszyć komputer, przez zmniejszenie obrotów wentyla na CPU, ale mam zepsuty czujnik temperatury i nie wiem do jakiego stopnia mogę to zrobić. Jeżeli ktoś z Was ma ten procesor i mógłby mi pomóc, zajmie to maksymalnie 10 minut, niech napisze w temacie albo na gg: 5461711.

PS. Jeżeli znacie jakiś sposób mierzenia temperatury bez używania czujnika napiszcie tu :)

PS2. Pytanie bardziej retoryczne: Czy na pewno mam zepsuty czujnik?(41 st C CPU w idle. core po 49)

PS3. Jeszcze jedno pytanie :D Czy używanie AIgear 3+(tryb auto) jest bezpieczne czy może mi się przegrzać procesor? :)

Procesor nie podkręcany

falcon1984
komentarz
komentarz

A skąd pomysł, że masz zepsuty czujnik ?

M1H4U
komentarz
komentarz

Na forum wyczytałem, że te procesory trafiają się z zepsutymi czujnikami temperatury. Jak można to u siebie sprawdzić?

A czy ten AIgear z płyty Asusa jest bezpieczny?(tryb auto po calibrate)

EDIT.

Raczej jest zepsuty, zrobiłem w Fanspeed CPU fan na 65% (ze 100%) i temperatura się nie zmieniła(CPU 44 core 0 52, a core 1 51st C)

lukasz1908
komentarz
komentarz

Jeżeli w stresie temperatura jest taka sama jak na luzie , to czujnik na pewno jest zepsuty .

M1H4U
komentarz
komentarz

W stresie temp sie zwieksza, ale bez różnicy jaki jest RPM coolera zawsze taka sama temp, po 10 minutach OCCT bylo ponad 70 st C

Gość
komentarz
komentarz
jaki jest RPM coolera zawsze taka sama temp

A czekasz jakiś czas, aby proc mógł się schłodzić?

po 10 minutach OCCT bylo ponad 70 st C

Czyli na pewno jest uszkodzony?~

M1H4U
komentarz
komentarz
A czekasz jakiś czas, aby proc mógł się schłodzić?

Czyli na pewno jest uszkodzony?~

Co do pierwszego czekalem

A co do drugiego to chyba tak, tak mi sie zdaje(to bylo przy 100% mozliwosci RPM)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.