x-kom hosting

Radeon HD 4850 Pomocy!

gordond
utworzono
utworzono

Witam. Kupiłem kartę powercolor radeon 4850, karta nie chce odpalic na moim kompie, probowalem juz chyba wszystkich opcji, przeinstalowałem windows, wlozylem karte na zwykle PCI i probowalem zainstalowac do niej sterowniki, resetowalem bios. Gdy wlaczam komputer karta wchodzi na wysokie obroty to na niskie i tak kilka razy, w glosniczku systemowym slychac kilka "pipniec" a nie jedno tak jak powinno byc, nie mam pojecia co to moze byc. Karta jest nowa.

to moja konfiguracja:

Athlon x2 5000+ black edition

2gb 800mhz ocz reaper

plyta foxconn c51xem2aa

zasilacz bequiet 530w

dysk segate 40gb na zwykle ATA

czy jest to mozliwe ze nowa karta jest wadliwa i nie dziala? karty sa chyba sprawdzane przed wypuszczeniem do sprzedazy ?

moze mam jakies zle ustawienia w biosie ? czegos nie wlaczylem, nie przelaczylem?

Prosze was bardzo jezeli jestescie w stanie to w miare mozliwosci pomozcie lub cos doradzcie.

jesli napisalem za malo informacji, czegos brakuje to powiedzcie.

Z gory dziekuje.

edit: aha jeszcze cos: kilka razy udalo mi sie odpalic kompa na tej karcie, zdazylo zaladowac windows i po chwili kursor zaczal sie zamazywac, po nastepnych kilku sekundach caly obraz a potem karta jakby sie wylaczala bo nei bylo juz sygnalu do monitora bo diosa palila sie na pomaranczowo.

falcon1984
komentarz
komentarz

Dodatkowe zasilanie z tyłu karty podpięte ?

Może karta się przegrzewać...

gordond
komentarz
komentarz

tak. dodatkowe zasilanie oczywiscie podpiete

Machur
komentarz
komentarz

przegrzewac zanim winda sie zaladuje?? chyba bardziej cos nie tak jest z Twoim egzemplarzem.

gordond
komentarz
komentarz

no tez mi sie wydaje ze nie zdazyla by sie przegrzac w klka sekund :P

a na standardowych ustawieniach biosu karta powinna normalnie odpalac? nie trzeba tam zadnych cudow przestawiac ?

Langi
komentarz
komentarz

Oddaj na gwarancje i zrób im masakre ;]

Swoją drogą to coraz więcej czytam o tych wadliwych egzemplarzach 48xx ;/

Fahrenheit
komentarz
komentarz

langi ma racje. Oddaj jak najszybciej an gwarancje a sam nic przy niej nie kombinuj bo się to może źle skończyć, a tak to się trochę na nich podrzesz a oni Ci wymienią na nowy egzemplarz :)

gordond
komentarz
komentarz

tak wlasnie zrobie. karte kupilem na allegro i napisalem gosciowi ze nie interesuje mnie jakas gwarancja tylko od razu wymiana na inna dzialajaca, bo przeciez karta nie zepsula sie tylko dostalem ja juz zepsuta. jak nie beda chcieli to tam zadzwonie i zrobie dym :P

mimo wszystko dziekuje wam za pomoc.

pozdrawiam!

wlozylem niedawno karte kumpla na pci express i jest to samo, czyli karta pewnie bedzie dobra, tylko to moze byc cos z plyta moze ? bo system odpala na karcie an zwykle PCI i dziala

A43vil
komentarz
komentarz

Czyli masz wadliwe złacze PCI - E nie pozostalo ci nic innego jak oddać plytę głowną na serwis.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.