x-kom hosting

samoistne restart biosu

cwieq
utworzono
utworzono

Witam , mam problem a mianowicie mój bios się samoistnie restartuje , pierwszy raz miało to miejsce po delikatnym puknięciu komputera podnosiłem go na biurko w sumie nie ja tylko chłopak mojej siostry walna komputerem o biurko jak podnosił i po włączeniu wyskoczyły mi dziwne komunikaty zęby wcisnąć f1 i wyświetlał sie nazwa płyty głównej ( taka jakby reklama ale to mniejsza z tym) zorientowałem się ze coś jest nie tak obrazu zobaczyłem ze zrestartował się bios bo procesor zmienił taktowania na standardowe a miałem go podkręconego. Pozmieniałem wszytko tak jak było ale teraz czasami po wyłączeniu i włączeniu komputera na przykład na następny dzień rano bios znowu się restartuje jaka może być tego przyczyna ?

Podam konfiguracje mojego sprzętu :

Core2 Quad Q6600 2,40 GHz + Asus Silent Square EVO| Asus P5KC Intel P35 | GeIL Dual Black Dragon 2x 1GB DDR2 800 MHz | 8800 GTS Gigabyte 512MB | Samsung SpinPoint T166 500 GB | NZXT Lexa Classic Series Silver-Black + Tagan 600W U26 i-Xeye II series Dual Engine

Z góry dzięki za pomoc.

Pit Bull
komentarz
komentarz

A jaki komunikat się pojawia, jeśli wyświetla się prośba o wciśnięcie f1 ?? Czy pojawiają się błędy związane z CMOS ??

cwieq
komentarz
komentarz

dokładnie są dwa ale ten pierwszy z f1 jest z właśnie z cmos

Lukasiu
komentarz
komentarz

Być może bateryjka biosu wysiadła... zmień ją.

cwieq
komentarz
komentarz

dzisiaj przy słuchaniu muzyki komp mi się zawiesił i po restarcie znowu bios się zrestartował zrobiłem zdjęcie zobaczcie http://img149.imageshack.us/my.php?image=dsc00588mm2.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.