x-kom hosting

Co to za procesor?

heros1303
utworzono
utworzono

AMD Athlon XP 64 X2 4450e czy to dwurdzeniowy procesor taktowany 4450?

kryptos
komentarz
komentarz

Google nie boli.

ATHLON 64 X2 4450e AM2 BOX(ADH4450DOBOX)

Socket: s. AM2

Częstotliwość szyny FSB: 2000

Typ procesora: Athlon 64 X2

Częstotliwość taktowania procesora: 2300 MHz

Napięcie pracy: 1.2 V

Pamieć cache L1: 256 KB (128KB x 2)

Pamieć cache L2: 1 024 KB (512KB x 2)

Ilość rdzeni: 2

Wersja produktu: BOX

heros1303
komentarz
komentarz

Czyli te 4450e to jest liczba mhz?

heex307
komentarz
komentarz

Nie, on ma 2,3ghz / 2300mhz, 4450e to tylko nazwa. Ten procesor charakteryzuje się niskim poborem energii, bo tylko 45w max i małym wydalaniem ciepła.

heros1303
komentarz
komentarz

A dobry on jest jeśli chodzi o nowe gry czy nie bardzo?

heex307
komentarz
komentarz

A potrzebujesz bezgłośnego kompa ? Jeżeli tak to jest to dobry wybór, bo nie musisz dużo płacić za chłodzenie, a on będzie dobrze pracował w pasywce. Jeśli nie to kup 5000+ BE, za tą samą cenę podkręć do ok. 3,5 ghz i w najnowszych grach będzie dużo wydajniejszy od 4450e.

PS. W sumie nie wiem jak podkręcają się 4450e, ale pewnie nie tak dobrze jak 5000+ BE

Boonzaj
komentarz
komentarz
A potrzebujesz bezgłośnego kompa ? Jeżeli tak to jest to dobry wybór, bo nie musisz dużo płacić za chłodzenie, a on będzie dobrze pracował w pasywce. Jeśli nie to kup 5000+ BE, za tą samą cenę podkręć do ok. 3,5 ghz i w najnowszych grach będzie dużo wydajniejszy od 4450e.

PS. W sumie nie wiem jak podkręcają się 4450e, ale pewnie nie tak dobrze jak 5000+ BE

Czytalem ze x2 4400 podkreca sie lepiej niz 5000+ , a do tego obecnie nie jest 5000+ nie jest oplacalnym prockiem. AMd ma delikatna wade w bodowie procesorow , ktora oddzialowywuje sie na szybkosci pamieci ram. Nie pamietam jakie FSB ma 4400 i 5000 ale bynajmniej kazdy z nich obniza taktowanie pamieci i jej wykozystanie .

heex307
komentarz
komentarz

Gdzie to czytałeś ? Ja widziałem tylko jednego screena z cpu-z gdzie 4450e miał 3ghz i nic więcej. Nigdy nie podkręcałem amd, a ostatniego miałem 7 lat temu, ale chyba jest tak samo jak w intelu i można osobno podkręcać ram zmieniając dzielnik.

Anonim1
komentarz
komentarz

Najlepiej kręciła się pierwsza wersja X2.

Teraz aktualnie najlepiej kręci się 5000+ BE, a najbardziej opłacalny zakup to 5200+(BEZ O/C)

Boonzaj
komentarz
komentarz

nie da sie powiedziec jaki procek teraz z seri amd kreci sie najlepiej , bo na 2 tych samych mozesz osiagnac inne wyniki. Brat ma x2 4400 i buja mu na 3.2 ghz

Akahan
komentarz
komentarz
Brat ma x2 4400 i buja mu na 3.2 ghz

Tyle to 5000+ BE robi bez zmiany napięcia, poprzez samą zmianę mnożnika :D

Duban
komentarz
komentarz
poprzez samą zmianę mnożnika

Nie do końca, bynajmniej u mnie jak wrzucę x16 to przy load windy mi resetuje i muszę ustawić ok. 205MHz i x15,5 (przez co tracą pamięci i to nie ma sensu) wolę podnieść napięcie i spokojnie na x16 śmigać z pamiątkami 800MHz :D

Jak kupię nową płytkę to mam nadzieję, że lepiej pójdzie :P

Co do opłacalności to ja dałem z nówkę 5000+ BE 186zł :D i 150zł za Mugena co mnie wydaje się lepsze niż np. 6000+, bo zmieniam mnożnik i mam 3GH bez zmiany napięć a przy okaz mam niskie temp. za sprawą dobrego chłodziwa :D

Boonzaj
komentarz
komentarz
Nie do końca, bynajmniej u mnie jak wrzucę x16 to przy load windy mi resetuje i muszę ustawić ok. 205MHz i x15,5 (przez co tracą pamięci i to nie ma sensu) wolę podnieść napięcie i spokojnie na x16 śmigać z pamiątkami 800MHz :D

Jak kupię nową płytkę to mam nadzieję, że lepiej pójdzie :P

Co do opłacalności to ja dałem z nówkę 5000+ BE 186zł :D i 150zł za Mugena co mnie wydaje się lepsze niż np. 6000+, bo zmieniam mnożnik i mam 3GH bez zmiany napięć a przy okaz mam niskie temp. za sprawą dobrego chłodziwa :D

taa a daj wiecj :D ja mam 3,8 ghz na 6000+

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.