x-kom hosting

Gainward 9600GT 512MB czy Galaxy GF 9600GT 512MB CM

renik
utworzono
utworzono

Witam.

Mam zamiar kupić kartę graficzną do 400 zł.Zastanawiam się pomiędzy Galaxy GF 9600GT 512MB CM DDR3 256Bit PCI-E a Gainward 9600GT 512MB 256bit PCI-E DDR3.

Dodam że procesor który kupuje to Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz s. 775 Box pamięć- Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Black Dragon 4-4-4-12 płyta główna- Asus P5B SE s.775 i965 DDR2 sATA2 lub Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775 zasilacz- Nie mam pojecia zastanawialem sie nad Chieftec CFT-650-14C ATX 650 Watt ale jest dosyc drogi a nie mam zbyt duzo forsy moze znacie jakis tani a dobry dla tego zestawu ?

Wszystko kupuje na stronie proline.pl

Akahan
komentarz
komentarz

Zasilacz spokojnie starczy Chieftec 450W, i trochę będziesz musiał procka podkręcić, ja bym brał od Gainwarda, bo w Gaxaxy to chłodzenie to suszarka, że max. A w ogóle bym brał od Gigabyte z chłodzeniem od Zalmana, albo Asusa z jego Glaciatorem.

maciek9980
komentarz
komentarz

Zasilacz: http://www.apollo.pl/store/show_detail/16462 - spokojnie wystarczy

EDIT. Akahan mnie wyprzedził :D

renik
komentarz
komentarz

Gainward 9600GT 512MB 256bit PCI-E DDR3 - Karta graf.

Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz s. 775 Box - Procek

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12 - RAM

Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775 - Płyta

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt - Zasilacz

To wszystko bedzie dobrze ze sobą współgrało ???

Dzieki za szybką odp. :*

Akahan
komentarz
komentarz

Tak oczywiście, tylko będziesz musiał procka podkręcić, żeby karty nie ograniczał.

Rafał91
komentarz
komentarz

Widzę że podobny post stworzyłeś w "Obudowy i zasilacze". Tak jak pisałem w tamtym poście, 450W styknie na bank :)

renik
komentarz
komentarz

@up

Tak, tamten można zamknąć.

Tak oczywiście, tylko będziesz musiał procka podkręcić, żeby karty nie ograniczał.

Dzięki.

Mam prośbę nie zamykajcie tematu do poniedziałku bo muszę pokazać tacie co tu napisaliście!

Rafał91
komentarz
komentarz

Heh kontrola jakości :) A no niech poczyta, nikt nie powinien go zamknąć, jedynie zostanie oznaczony jako rozwiązany.

renik
komentarz
komentarz

:) To spoko.

Jestem mile zaskoczony tak szybką odpowiedz na moje pytania, polecę te forum znajomym.

Aaaa kurde zapomniałem w zestawie napisać jaki dysk kupić mam zamiar a mianowicie Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB dobry do tego zestawu czy polecacie cos innego ?

A i jeszcze jedno taki zestaw dobrze by się sprawował w grze lineage II lub WoW.

Rafał91
komentarz
komentarz

A dużo potrzebujesz miejsca na dysku ? Seagate to dobra firma dysków, ew Samsung. Jak chcesz to kup 320GB, za 160zł kupisz http://www.apollo.pl/store/show_detail/25037

renik
komentarz
komentarz

Chodzilo mi tylko o to czy to dobra firma a wiec juz wiem dzieki.

A i jeszcze jedno taki zestaw dobrze by się sprawował w grze lineage II lub WoW.

@down

Dzieki!

Rafał91
komentarz
komentarz

Firma bdb, a na tym sprzęcie pograsz w te gry na max.

renik
komentarz
komentarz

Spoko jeszcze raz dzięki!

Jeszcze raz prosił bym żeby nie usuwać tematu do pon.

Tak oczywiście, tylko będziesz musiał procka podkręcić, żeby karty nie ograniczał.

Hmm poczytałem o tym już trochę i gdzie nie gdzie piszą że podkręcanie grozi spaleniem procesora po kilku tyg. Jakoś w to nie chcę wierzyć.

Czy jest możliwe że na tym sprzęcie podczas podkręcania do 2,8Ghz może sie coś spalić ???

Mój kumpel nie dawno jakieś 3 miechy temu kupił tego procka co ja mam zamiar i podkręcił go do 2,8Ghz i nic mu sie nie dzieje tylko ze on ma inna plyta glowna - a dokladniej Asus P5B SE s.775 i965 DDR2 sATA2

Rafał91
komentarz
komentarz

Gdzie takie brednie wyczytałeś ? Ten procek jest stworzony do kręcenia :) Spokojnie ludzie mnożnikiem 1.3 wyciągają 3ghz. Jak ktoś przesadzi no to wiadomo, po procku. Kontroluj temperatury, stabilność, i na bank Ci się nic nie stanie. Trzeba do tego podejść rozważnie....

A43vil
komentarz
komentarz
Gdzie takie brednie wyczytałeś ? Ten procek jest stworzony do kręcenia smile.gif Oczywiście rozsądnego. Jak ktoś przesadzi no to wiadomo, po procku. Kontroluj temperatury, stabilność, i na bank Ci się nic nie stanie. Trzeba do tego podejść rozważnie....

Ale trzeba pamiętać że nie sugeruj się tylko postami na innych forach artykułach itp, bo każdy proc się inaczej kręci, więc jeżeli komuś się kręci do 2.8 a innemu do 3.0 to nie znaczy że tobie się też tyle pokręci.

Rafał91
komentarz
komentarz

No to właśnie mówie, o rozwadze, o kontroli temperatur. Przecież nikt mądry odrazu nie wyskoczy z 2ghz na 3ghz bez stopniowego zwiększania.

renik
komentarz
komentarz

Jasne że stopniowo bede podkręcał

@Up

Będę uważał przy podkręcaniu :P

Kurde mam dylemat znów bo dopiero teraz przeczytalem ze Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775 pomiesci 4 gb ram a Asus P5B SE s.775 i965 DDR2 sATA2 ma pojemność 8gb.. a mniej wiecej ta sama cena sugerowac sie pojemnoscia czy pozostac przy Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775??

Rafał91
komentarz
komentarz

Nie sugeruj się tym ile pomieści pamięci płyta główna. 4GB teraz nie wykorzystasz nigdzie. System nawet tego nie odczyta.

renik
komentarz
komentarz

Pytanie czy jeśli bym podłączył mój stary monitor FLATRON 775FT http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=monitor&opis=40

do tego zestawu mogło by to pogorszyc grafike ?

//Nie pisz całych postów pogrubieniem

//webber

Rafał91
komentarz
komentarz

Mam ten sam monitor, i mi grafiki nie pogarsza :) Na twoim przyszłym sprzęcie też jej nie pogorszy. Nie będzie mógł grać jedynie na wyższych rozdziałkach niż 1280x...

renik
komentarz
komentarz

Zależy mi głównie na nie pogorszeniu się grafiki.To spoko wszystko mam juz chyba sprawdzone moge zamawiać zestawik :)

Ale tematu jeszcze nie usuwac ;p

rafidoc
komentarz
komentarz
Aaaa kurde zapomniałem w zestawie napisać jaki dysk kupić mam zamiar a mianowicie Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB dobry do tego zestawu czy polecacie cos innego ?

Mam ten dysk 3 miesiące i w porównaniu z moim starszym WD to rewaelacja. Cicha praca i szybkość. Polecam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.