x-kom hosting

Ustawienia Procka

Hubson94
utworzono
utworzono

Witam!

Proszę o pomoc w takiej sprawie: zrzut z programu CoreTemp wygląda jak poniżej. Konfiguracja mojego kompa to: ABIT IP35P , Intel Pentium Dual Core E2180 , Kingston Hyperx 2x1GB 1066MHz DDR2 , Palit 8600GT Sonic+ 256MB/DDR3/128bit.

Czy program dobrze to czyta , czy jest coś źle ustawione w BIOS'ie ?? Z tego co się dowiedziałem to jeśli ustawiłbym to tak:

Napięcie procka 1,1875V

Mnożnik x8

FSB freqency 266MHz

Dzielnik 1:1

Memory voltage 2.2V

Teaming 5-5-5-15

Spread spectrum - Disabled

To powinno czytać mi pamięci 1066MHz a procesor powinien się podkręcić na 2.133MHz. Problem w tym że w BIOS'ie mogę ustawić wszystkie rzeczy oprócz napięcia procka na 1.1875V (są inne ale takiego nie ma) i spread spectrum (nie wiem gdzie to szukać) Proszę jeszcze o podpowiedź czy jeśli procek zostanie podkręcony na te 2.133 to wystarczy chłodzenie boxowe??

PROSZĘ O POMOC!!!

CoreTemp_Scr.bmp

CoreTemp_Scr.bmp

lukasz1908
komentarz
komentarz

A jaki masz rodzaj bios , najlepiej zdjęcie bios .

Hubson94
komentarz
komentarz

Bios to Phoenix Award o ile dobrze pamioetam to chyba 6.0.

Gość
komentarz
komentarz
Problem w tym że w BIOS'ie mogę ustawić wszystkie rzeczy oprócz napięcia procka na 1.1875V (są inne ale takiego nie ma)

Bo ten abit może od 1,325V w górę....

btw - dobry procek, vid 1,18v wysoko poleci

Hubson94
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc

juz doszedlem do tego ze wyswietla mi 1,1875V bo wlancza sie EIST (oszczednosc energi) i wtedy widzi procek jako 1,2 po wylaczeniu EIST jest 1,325V i procesor wtedy jest 2,0 ale prosze o pomoc jeszcze w tych sprawach:

1) czy jesli ustawie procek na te 2.133GHz to napiecie musze zmienic z tych 1,325V? jesli tak to na jakie??

2) czy przy tak niewielkim "podkreceniu" wystarczy oryginalne chlodzenie typu "box"??

3) i najwazniejsza dla mnie sprawa gdzie przestawic w biosie spread spectrum (nie moge tego znalezdz w zakladkach)???

Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje

Gość
komentarz
komentarz
1) czy jesli ustawie procek na te 2.133GHz to napiecie musze zmienic z tych 1,325V? jesli tak to na jakie??

Nie musisz.

2) czy przy tak niewielkim "podkreceniu" wystarczy oryginalne chlodzenie typu "box"??

Tak

Hubson94
komentarz
komentarz

dziekuje Panie marecki ale poprosze jeszcze o odpowiedz na najwazniejsze 3 pytanie tzn.

3) i najwazniejsza dla mnie sprawa gdzie przestawic w biosie spread spectrum (nie moge tego znalezdz w zakladkach)???

Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje

I ponownie jeszcze raz dziekuje i prosze o pomoc

Gość
komentarz
komentarz
3) i najwazniejsza dla mnie sprawa gdzie przestawic w biosie spread spectrum (

Tam gdzie masz napięcie, fsb itd Nie znam biosu Abita.

Hubson94
komentarz
komentarz

dzieki za podpowiedz ale... tam gdzie napiecia itp. nie ma spread spectrum. moze byc tak ze nie da sie tego wylaczyc? i czy jesli by tak bylo to czy podkrecenie procesora i ramu mozna wykonac bez wylanczania tego spread spectrum??

prosze o pomoc

Gość
komentarz
komentarz
i czy jesli by tak bylo to czy podkrecenie procesora i ramu mozna wykonac bez wylanczania tego spread spectrum??

Spróbuj ;)

Hubson94
komentarz
komentarz

No niewiem czy probować bo nie chce nic spaliś :/ Musze być pewny tego czy nic nie popale :/ Jak myslicie, moze sie cos stac??

Gość
komentarz
komentarz
Jak myslicie, moze sie cos stac??

Nic jak będziesz kormalne napięcia dawał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.