x-kom hosting

Problem karta graficzna

snyper18
utworzono
utworzono

Witajcie!! Mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać dosyć mocno denerwujący mnie problem. Liczę na wasze liczne odpowiedzi i wypowiadanie się na temat danego problemu.

No więc tak: Dostałem kompa na urodziny od znajomych i na początku wszystko wydawało mi sie OK dopóki nie przetestowałem kompa dogłębnie.

Sprzęt:

Karta graficzna: GeForce 8600 GTS Galaxy 512MB

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz

Zasilacz 460 W Qualtec

Pamięć:2X2 GB Corsair

Dysk twardy: 320GB Samsung

Płyta główna: ASUS P5ND

Okazało się że komp nie wydala przy lepszej grafice. Na LOW i Medium to jeszcze jest dobrze ale na większych parametrach jednak czasem komp sie zawiesza i wydaje różne dziwne dźwięki. Nie da sie go przywołać do prządku, wyjść do Windowsa (trzeba resetować). Czego to może być powodem? Co ewentualnie wymienić?? Poprawić??

Może sie da coś zrobić bez wymieniania części??

Może to wina zasilacza? Jeśli chodzi o chłodzenie to wszystko jest OK. Ze tak powiem mam znakomite. W tym problemu sie nie doszukuje. Najgorsze jest to że czasami nawet na low czy medium powtarza się nieprzyjemne zawieszenie i konieczność resetowania.

Może musze ją bardziej podkręcić? Tylko nie wiem za bardzo jak to sie robi:/ Proszę o porady!!!!!! Z góry dziękuje.

Akahan
komentarz
komentarz

Qualtec? Faktycznie lipny zasilacz... Ale dziwne aż taka słaba to karta nie jest, no do Crysisa może na high to za słaba, ale jakie to są gry?

snyper18
komentarz
komentarz

np. właśnie crysis, race driver grid, need for speed pro street.

Akahan
komentarz
komentarz

Jeżeli na high chciałbyś uruchomić to po 1. wymiana zasilacza, po 2. wymiana karty graficznej na lepszą, i po 3. do lepszej karty graficznej, procesor podkręcony na około 3GHz.

falcon1984
komentarz
komentarz

Zmierz temperatury grafiki w idle i stress, przeinstaluj sterowniki, ustaw napięcie i timingi dla pamięci

mistrz933
komentarz
komentarz

Nie przesadzaj, że na 8600GTS wyciągnie Crysisa na high...

Machur
komentarz
komentarz

ale grida i pro streeta spokojnie;] crysis tez medium + spokojnie

bartek86
komentarz
komentarz

każda gra ma swoje wymagania masz po prostu za słaby sprzęt na najwyższe wymagania przy takich grach

mistrz933
komentarz
komentarz

No czy Grida bym się też zastanowił ;). NFS tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.