x-kom hosting

OC PowerColor x1950pro

Rafał91
utworzono
utworzono

Witam. Kieruje to głównie do posiadaczy karty graficznej PowerColor X1950pro. Ktoś ją kręcił do granic przyzwoitości :)? Mam tu kilka pytań:

1. Jaki jest próg na tej karcie?

2. Jakim programem najlepiej to wykonywać i jak to robić?

3. Jaki jest mniej więcej wzrost wydajności no i co za tym idzie temperatur ?

4. Czy na tym sprzęcie (sygnaturka) OC da rade?

Jeżeli ten temat przeszkadza, proszę o jego usunięcie. Tworzę go ze względu na nie wiedzę w tym kierunku jakim jest OC.

EDIT: zły dział, proszę o przeniesienie :/ sorryy

Langi
komentarz
komentarz

Mam tą samą kartę.

Z tego co wiem nie kręci się zbyt dobrze... a co do Twojego sprzętu to raczej nie ogranicza tej karty także ew. możliwości OC podniosą wydajność całego zestawu.

Karta tak jak pisałem nie ma zbyt dobrych możliwości podkręcania, oryginalnie taktowania tej karty są podniesione, także nie wiem na co możesz liczyć...

Ja proponował bym program ATITool, podnoś co 5 mhz, może coś z tego wyciągniesz... :)

Jeżeli chodzi o wzrost wydajności to nie wiem czy będzie on olbrzymi, to już zależy od możliwości Twojego konkretnego modelu karty, tak jak mówię - przed kupnem dowiadywałem się o możliwościach OC i nie są one zbyt wielkie, o temperatury bym się nie martwił ponieważ grafika posiada niezłe chłodzenie ;).

Rafał91
komentarz
komentarz

Wiem, o chłodzenie to się nie obawiam :) No to chyba najlepiej sobie dać spokój z OC tej karty... ;)

A43vil
komentarz
komentarz
Wiem, o chłodzenie to się nie obawiam smile.gif No to chyba najlepiej sobie dać spokój z OC tej karty... wink.gif

Zawsze można spróbować a nóż twój model się w maire przyzwoicie pokręci.

Rafał91
komentarz
komentarz

Jak myślisz, z doświadczenia wiesz jaka może być przyzwoita granica OC tej karty ?

Langi
komentarz
komentarz
Jak myślisz, z doświadczenia wiesz jaka może być przyzwoita granica OC tej karty ?

Z tego co tu jest:

http://www.hwbot.org/quickSearch.do?hardwareId=GPU_1054

Rekord (stabilny) to 661/864mhz

Można się pobawić :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.