x-kom hosting

Irytujący problem z obrazem

cantfakeit
utworzono
utworzono

Witam :).

Od kilku tygodni praktycznie z dnia na dzien zaczalem miec dosc powazne problemy z grafika w grach, ale nie tylko.

http://img169.imageshack.us/my.php?image=problem1xt6.jpg - screen z NOLF2, czerwone elementy czesto pojawiaja mi sie tez na pulpicie czy przy ogladaniu zdjec i maja zazwyczaj forme paskow, czasem tez inne kolory

http://img169.imageshack.us/my.php?image=problem2ko9.jpg

http://img232.imageshack.us/my.php?image=problem3rr0.jpg

http://img230.imageshack.us/my.php?image=scraplandde6.jpg - to jest screen z gry Scrapland, a zaznaczone elementy (te kolorowe ksztalty na scianach) sa problemem, o ktorym mowie

http://img230.imageshack.us/my.php?image=scarfaceed0.jpg - screen ze Scarface'a, tu oprocz blekitnych elementow (schody na przyklad) system cieni szwankuje, a takze gra chodzi dosc wolno

http://img216.imageshack.us/my.php?image=testdrivewx6.jpg

http://img122.imageshack.us/my.php?image=testdrive2zn7.jpg - a to sa dwa screeny z Test Drive Unlimited, gdzie problem grafiki jest najbardziej widoczny.

W czym moze byc problem? Czy to mozliwe, ze ja nieopacznie cos zrabalem, czy moze winne jest cos innego?

Moja karta graficzna to NVIDIA GeForce 7600 GS. Probowalem juz aktualizacji sterownikow. Czyscilem wnetrze komputera ze specjalnym naciskiem na wentylator karty graficznej po tym jak pojawily sie problemy i rowniez nie pomaga. Dodam jeszcze, ze na roznych ustawieniach rozdzielczosci ekranu i czestotliwosci odswiezania problemy sa mniej lub bardziej wyrazne, ale non stop sa, a poza tym kiedys wszystko chodzilo bez zadnych zarzutow.

Moj monitor to NEC MultiSync LCD 195VXM+ '17

Licze na Was :).

Pozdrawiam.

bastard
komentarz
komentarz

Mógłbyś sprawdzic temperatury karty pod obciążeniem ? Najlepiej rivatuner (wykres;)) bądź everest itd.

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj firmę karty i chłodzenie, zmierz temperatury, odkurz kartę, przeinstaluj sterowniki i DirectX

mistrz933
komentarz
komentarz

Ja miałem taką sytuację na starej karcie graficznej - artefakty.

Parafian12
komentarz
komentarz

Sprawdz, jaką temp. masz w stresie. Byc może dlatego pojawiają ci się te artefakty.

cantfakeit
komentarz
komentarz

Wiec temperatura po ok. 25 minutach grania w Fable (o dziwo chodzacej bez zarzutow) to jakies 47 st. C . Przeinstalowanie Direct X'a i sterownikow nic nie dalo. odkurzalem zaraz po tym jak pojawily sie problemy i dokladne odkurzenie tez nie dalo efektu :(.

co myslicie?

@bastard, winszuje nicku ;)

A43vil
komentarz
komentarz

Mój kuzyn miał podobny cynk i wystarczała głupia zmiana rozdziałki i już było normalnie tylko co jakis czas trzeba było zmieniać rodziałke.

cantfakeit
komentarz
komentarz
Mój kuzyn miał podobny cynk i wystarczała głupia zmiana rozdziałki i już było normalnie tylko co jakis czas trzeba było zmieniać rodziałke.

u mnie zmiana rozdzialki pomaga ale nie w 100%, jak pol godizny sie bawie z ustawieniami to moge dojsc do tego, ze problem sie zmniejsza, ale nie calkowicie, tylko tzw. 'artefaktow' na ekranie pojawia sie mniej. Poza tym jeszcze niedawno W OGOLE nie mialem takich problemow, wiec to mi nie pomaga. A Twoj kuzyn przywykl do tego czy naprawil to jakos?

A43vil
komentarz
komentarz

A Mhz z grafiki zrzucałeś ? może jej coś nie gra z taktowaniem.

bastard
komentarz
komentarz
Wiec temperatura po ok. 25 minutach grania w Fable (o dziwo chodzacej bez zarzutow) to jakies 47 st. C . Przeinstalowanie Direct X'a i sterownikow nic nie dalo. odkurzalem zaraz po tym jak pojawily sie problemy i dokladne odkurzenie tez nie dalo efektu :(.

co myslicie?

@bastard, winszuje nicku ;)

Dzięki ;)

Spróbuj zmiejszyć taktowanie karty (rdzenia jak i pamięci)

Zrób to programem riva tuner(najlepszy;))Chyba że nie połapiesz się co i jak to możesz skorzystać z ati tool i wielu innych które można znaleźć w sieci

Mattix95
komentarz
komentarz

Czy podkręcałeś ostatnio kartę ? Kupowałeś w sklepie nieużywaną czy używaną >? :)

cantfakeit
komentarz
komentarz

Nie, nie bawilem sie wczesniej w ogole ustawieniami karty, nie podkrecalem, a kupilem nowa. Mimo, ze bylo to juz troche czasu temu, bo jakies poltora roku. Sprobuje Waszych rozwiazan jutro, mam nadzieje, ze po drodze nic nie skasztanie jeszcze bardziej. Natomiast zaczynam sie bac, ze to jakies powazniejsze uszkodzenie karty.

bastard
komentarz
komentarz
Nie, nie bawilem sie wczesniej w ogole ustawieniami karty, nie podkrecalem, a kupilem nowa. Mimo, ze bylo to juz troche czasu temu, bo jakies poltora roku. Sprobuje Waszych rozwiazan jutro, mam nadzieje, ze po drodze nic nie skasztanie jeszcze bardziej. Natomiast zaczynam sie bac, ze to jakies powazniejsze uszkodzenie karty.

Czyli masz jeszcze gwarancje ? Najlepiej sprawdz karte u kogoś innego i zanieś na serwis ;)

mistrz933
komentarz
komentarz

To może po prostu przeinstaluj grę :D, jak i to nie pomoże wraz ze instalowaniem sterowników itp. - artefakty 100%, na starej karcie tak miałem i co najlepsze tylko w JEDNEJ grze(Crysis).

A właśnie czasem format pomaga ;)

bastard
komentarz
komentarz

Mi to wygląda na przegrzewanie lub uszkodzenie rdzenia bądź pamięci

cantfakeit
komentarz
komentarz

No to wiadomo co zrobic.

Dzieki, panowie :).

mistrz933
komentarz
komentarz

I jakby miał uszkodzic ten rdzeń? rzucając komputerem lub GPU o ziemię? Przegrzanie? przecież napisał temperatury i są w normie. Ale te "błędy" w grach zaczęły się pojawiac z dnia na dzień? Czy stopniowo od 1 pixela do 100 itd.

cantfakeit
komentarz
komentarz
I jakby miał uszkodzic ten rdzeń? rzucając komputerem lub GPU o ziemię? Przegrzanie? przecież napisał temperatury i są w normie. Ale te "błędy" w grach zaczęły się pojawiac z dnia na dzień? Czy stopniowo od 1 pixela do 100 itd.

dokladnie, z dnia na dzien. a o komputer dbam lepiej niz o psa ;], po poltora roku dalej nie ma zadnej rysy na obudowie i folie na wyswietlaczu przy przyciskach ;]

Fahrenheit
komentarz
komentarz

Kolego wiem o co chodzi bo tez miałem 7600 gs i juz miałem go oodac na serwis ale znalazłem na amerykańskim forum rozwiązanie tego problemu :D

1. Wchodzisz Panel sterownia -->Ekran-->ustawienia--> zaawansowane--->rozwiązywanie problemów . i odznacz "włącz łączenie zapisu " --- >reset kompa i po bólu

Na pewno pomoże.

cantfakeit
komentarz
komentarz
Kolego wiem o co chodzi bo tez miałem 7600 gs i juz miałem go oodac na serwis ale znalazłem na amerykańskim forum rozwiązanie tego problemu :D

1. Wchodzisz Panel sterownia -->Ekran-->ustawienia--> zaawansowane--->rozwiązywanie problemów . i odznacz "włącz łączenie zapisu " --- >reset kompa i po bólu

Na pewno pomoże.

No i kolego juz myslalem, ze masz u mnie piwo. A jednak zero efektu, dalej to samo...

Fahrenheit
komentarz
komentarz

hmmm zdziwiłeś mnie swoją wypoowiedzią , dotknij może ramu na karcie graficznej podczas grania i zaobacz czy sa bardzo ciepłe

bastard
komentarz
komentarz
I jakby miał uszkodzic ten rdzeń? rzucając komputerem lub GPU o ziemię? Przegrzanie? przecież napisał temperatury i są w normie. Ale te "błędy" w grach zaczęły się pojawiac z dnia na dzień? Czy stopniowo od 1 pixela do 100 itd.

Rdzenia nie trzeba dotykać żeby się uszkodził. Mógł mieć wade fabryczną która się poprostu ujawniła przy np. dużej temp. Ale to nie musi być to, to może być nawet zasilacz.

Sprawdzałeś inne karty ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.