x-kom hosting

Phenom 9550 vs 9850 BE

kryptos
utworzono
utworzono

Witam!

Planuję zakup nowego procesora. Wybór padł na AMD Phenom.

Mam możliwość zakupu AMD Phenom 9550 za 420 zł lub Phenom 9850 Black Box za 530.

Moje pytanie jest takie, czy opłaca się dopłacać 110 zł i kupić 9850 czy lepiej 9550? Komputer służy mi głównie przy programach muzycznych i video, od czasu do czasu do gier.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Akahan
komentarz
komentarz

Black Editiony są bez chłodzenia boxowego, więc tu dolicz koszty kupienia wentylatora chłodzącego procesor, no chyba, że posiadasz jakieś dobre chłodziwo. Jeżeli możesz dołożyć te 110zł i ze 100 na chłodzenie, zawsze lepiej brać tego BE i podkręcić około 2,9-3GHz powinien zrobić.

Mattix95
komentarz
komentarz

Wg. mnie bardziej opłaca się kupić Phenoma 9850 Black Box i dołożyć do lepszego chłodzenia niż kupić 9550 . Gdzieś na innych forach czytałem coś w stylu tego że Phenomy 9850 są o wiele wydajniejsze niż 9550 . Jak znajdę linka to podam .

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.