x-kom hosting

Problem z obrazem. Pomóżcie!

Acidov
utworzono
utworzono

Witam!

Mój problem ciągnie się od ponad 2 miesięcy, pisałem już o nim i zauważyłem, że większość nawet go nie tyka ;) Ciężki orzech do zgryzienia. Pojawiły się nowe wątki i licze, że ktoś spróbuje mi doradzić.

Otóż od momentu kupna nowego komputera miałem problem z artefaktami (zarówno podczas ładowania systemu jak i po wgraniu) wyglądającymi niczym śnieg w telewizorze (białe szybko migające poziome kreseczki). Odrazu podejrzenie padło na grafikę. Tym bardziej, że na dwa złącza DVI problem występował tylko w jednym (lewym). Zaznaczam, że artefakty pojawiały się dość rzadko (raz na kilka uruchomień), restart zawsze naprawiał błąd i nie maja one nic wspólnego z przegrzaniem karty (max. temp. w stresie 55 stopni) czy zbytnim obciążęniem (artefakty występują najczęściej kiedy uruchomiony jest sam pulpit, nigdy w grach, 3dmarkach czy przy ogładaniu filmów).

Wymieniłem grafikę. Z Galaxy 9600GT na Gigabyte 9600GT (obie wersje fabrycznie podkręcone, sam nigdy przy nich nie grzebałem).

Błąd pojawia się nadal. I dalej tylko w lewym wyjściu DVI!

Wymieniłem zasilacz. Dalej to samo.

Wymieniłem płytę główną - ...Dalej to samo!!!

Cały czas gdy kabel podłączony jest do lewego wyjścia DVI raz na jakiś czas pojawiają się te artefakty.

Pozostaje mi wymienić kabel łączący monitor LCD z grafiką lub sam monitor ale czy to ich wina jeżeli cały czas (po wymianie wszystkich podzespołów!) winne jest tylko lewe wyjście??? Czy te wyjścia różnią się jakoś od siebie (inne parametry napięcia itp?) Czy kabel i monitor inaczej reagują przy podpięciu do lewego wyjścia a inaczej przy podpięciu do prawego???

Zauważyłem, że gdy przy pojawiających się artefaktach wyjmę kabel z lewego wyjścia, włożę do prawego i znowu do lewego - artefakty znikają (tak jakby stabilizowały się napięcia). Ale naprawdę nie chce mi się wierzyć, że trafiłem na dwie uszkodzone grafiki, dwie uszkodzone płyty główne i dwa uszkodzone zasilacze.

Pomóżcie...

kszyhu87
komentarz
komentarz

hmmm ...jak nikt ci nie może pomóc to jak masz kompa na gwarancji to najlepiej zanieść go do serwisu :)

Bo nie wiadomo w czym tkwi problem. Karte graficzną mówisz ze wymieniałeś i dalej to samo czyli to nie ona jest sprawcą problemu.

monitor? nie wiadomo. No ale jak juz mowilem - jezeli masz gwarancje to leć do serwisu niech sie oni bawią.

A43vil
komentarz
komentarz

To może kabel jest nie tak, albo po prostu monitor próbowałeś inny monitor ? do swojej grafiki podepnij tym samym kablem i zobacz.

Acidov
komentarz
komentarz

no teraz będę się bawił z kablem i monitorem. ale jest to arcyciekawy przypdek. Ten monitor mam ponad rok i problemy zaczęły się dokładnie w dniu zakupienia nowego komputera. Dlatego automatycznie monitor i kabel były poza podejrzeniami od samego początku. Problem w tym, że po wymianie wszystkich podzespołów nie jest to już ten sam komputer! (poza obudową) a problem jest nadal i nadal tylko na lewym wyjściu (jeżeli oba wyjścia są teoretycznie takie same to dlaczego na jednym jest wszystko ok? - i to na obu grafikach, obu zasilaczach i obu płytach głównych!). Nie wiem już co robić bo kupno trzeciej grafiki mi się nie uśmiecha.

Najgorsze, że problem występuję na tyle rzadko, że czasem można czekać 5 dni aż się pojawi i to przy ciągłym uruchamianiu komputera. Nie widze tego jakoś by w serwisie na 5 dni odeszli od pracy i siedzieli przy moim komputerze 24h na dobę w nadziei, że artefakty akurat wyskoczą. Po drugie nie kupowałem całego zestawu w jednym sklepie, zwłaszcza po wymianie podzespołów.

Machur
komentarz
komentarz

ale jesli taki problem wystepuje to podlega on gwarancji(jezeli to nie monitor)

Acidov
komentarz
komentarz

Po wymienieniu wszystkich podzespołów wygląda na to, że to jednak kabel. Zakupiłem wczoraj nowy DVI-D Dual Link (fabryczny od monitora był Single Link ale w sklepie mieli tylko Dual) i od wczoraj jest spokój... Specjalnie co chwila ładuje system od nowa i nic. Co prawda na starym kablu także zdarzały się kilkudniowe przerwy od śnieżenia więc muszę jeszcze trochę poczekać.

Nigdy się już chyba nie dowiem, dlaczego kabel źle reagował tylko na lewe wyjścia (w obu kartach) i dlaczego problemy zaczęły się po roku bezproblemowego użytkowania i to dokładnie w dniu zakupu nowego komputera. Dlatego też kabla w ogóle nie brałem pod uwagę...

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że trop jest dobry a artefakty już się nie powtórzą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.