x-kom hosting

problem z temperaturą

bzychol
utworzono
utworzono

Mam karte graficzną GF 8600 GT Silent 512 mb , zasilacz 430 W. Karta graficzna osiąga temperature przy graniu np w Ghost Recon Advance Warfighter 2 koło 115 stopni C no i po jakis 15 - 20 min grania zaczyna sie cięcie to chyba przez to nie ? :/ Czy dokupienie wentylatorka pomoże ?? czy trzeba zmieniac zasilacz ?

Jarek1290
komentarz
komentarz

Czym sprawdzałeś ta temprature? bo aż mi się wierzyć nie chce ,że 115 *C

A43vil
komentarz
komentarz

A wszystko masz ładnie podpięte, wyczysczone ?

Jak na razie to radki z nowej seri się najbardziej grzeją ale i one nie mają takich temperatur jak twoja.

Aron
komentarz
komentarz

Zasilacz nic ci tu nie pomoże bo zasilacz ma za zadanie tylko dobrze czy mać napięcia na pewno włóż jakieś wiatraki ze 2 ale z ta karta coś nie tak jest ja bym ja o dał albo zmienić chłodzenie na grafice. Przerażająca ta temperatura to weź sprawdzi w stresie Everestem program i zobaczyć jak i co będzie a jak naprawdę taka będzie to o daj to grafe!!! :)

bzychol
komentarz
komentarz

teraz ma 96 stopni ale troche już nie gram , zawieszanie zaczyna sie koło 115 stopni wiec jak kupie wentylatory mysle ze bedzie OK chyba ... jak myslicie ??

Jeszcze dopowiem że nie mam teraz żadnego chłodzenia w obudowie , tylko wnetylator na procku oczywiście z poprzednią kartą 8500 gt nie było tych problemów , chodziła koło 70 -75 stopni z tego co pamiętam .

Jarek1290
komentarz
komentarz
jak kupie wentylatory mysle ze bedzie OK chyba ... jak myslicie ??

Powinno być chłodniej

bzychol
komentarz
komentarz

http://www.reset.net.pl/product_info.php?c...b42729b58697654

czy takie 2 za 20 zł wystarczą no może ciutkę wiecej kosztują jak myślicie ? chce zredukować zeby działała na około 80-90 stopniach , i jeszcze jeden minus ze kom jest schowany w takiej luce na komputer przy biurku i to jeszcze bardziej ciepło daje to chyba te 2 beda konieczne

A43vil
komentarz
komentarz

Chłodniej będzie ale czy wystarczająco chłodno to nie wiadomo, a próbowałeś do kogoś innego podłączać swoją grafikę ? Bo temp za wysoki

Jarek1290
komentarz
komentarz

Proponował bym Ci wyjąć pc z tego biurka przecież tam wogóle niema obiegu powietrza.Temperatura karty odrazy powinna spaść znacząco.Dziwie się ,że komp jeszczez się nie spalił :P

A43vil
komentarz
komentarz
Proponował bym Ci wyjąć pc z tego biurka przecież tam wogóle niema obiegu powietrza.Temperatura karty odrazy powinna spaść znacząco.Dziwie się ,że komp jeszczez się nie spalił

Racja mój kumpel ma tak że jak gra w cod 4 i ma PC w biórku to proc idzie do 100 *C jak wyciągnie to max 70 *C więc spróbuj.

Lipton
komentarz
komentarz

To jest karta z pasywnym chłodzeniem, żeby mieć dobre temp. tej karty trzeba mieć świetny obieg powietrza w obudowie.

A43vil
komentarz
komentarz
To jest karta z pasywnym chłodzeniem, żeby mieć dobre temp. tej karty trzeba mieć świetny obieg powietrza w obudowie.

Powszechnie znany ból uzytkowników posiadających grafiki z pasywnym chłodzeniem, zawsze to cichcsze jak aktywne ale mało wydajne. Kupisz wiatraczki lub wiatrak zamontujesz i powinno być okej. Możesz trochę zmniejszyć taktowania zeby załagdzoić trochę sprawę do czasu az nie kupisz chłodzenia.

grubys
komentarz
komentarz

A co do pasywnego chłodzenia to ja nie narzekam, mam taką kartę i jeszcze sobie ją podkręcam

Ale szczerze mówiąc lepiej kupić z chłodzeniem aktywnym, jeśli myśli się o OC ;)

pozdro

bzychol
komentarz
komentarz

dobra wystawiłem go na większą przestrzeń po ponownym uruchomieniu kompa miała 75 stopni czyli przyzwoicie ;) niebawem pójdę po wiatraczki

A43viL co miałeś na myśli mówiąc wiatrak ? ;P

Dziex all za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.