x-kom hosting

CrossFire w 1280x1024 ?

Druggist
utworzono
utworzono

Witam, we wrześniu zamierzam kupić zestaw który już sobie skompletowałem czytając forumpc. Obecnie posiadam monitor LCD 19 cali, maksymalna rozdzielczość to 1280x1024. Czy jest sens kupować 2 radki HD4850 przy graniu na takiej rozdzielczości? Planuję kupić płytę główną DFI LanParty DK P35-T2RS Solid obsługującą tylko jedną kartę. Ale czy warto (myśląc przyszłościowo - komp na minimum 3 lata) kupić DFI LanParty DK X38 Heatpipe [LP_DK_X38-T2RB] za 499zł i w przyszłości dokupić drugiego HD4850 (teraz nie mam tyle kasy) ? Czy kupić jednak DFI LanParty DK P35-T2RS Solid i np. za dwa lata wymienić kartę na mocniejszą za jakieś 500zł ?

Przeglądając testy doszedłem do wniosku że dwa HD4850 rozwijają skrzydła dopiero w wyższych rozdzielczościach od mojej. Proszę wyjaśnić mi czy warto wydać teraz 230zł więcej (lepsza MoBo i zasilacz) by w przyszłości połączyc 2 radki w CF.

Z góry dzięki :)

grubys
komentarz
komentarz

Kup tego DFI ale weź 4870 w takich rozdzielczościach jest wydajniejszy niż 2x 4850 a w przyszłości możesz dokupić drugiego 4870 i będzie potwór ;)

pozdro

kryptos
komentarz
komentarz

Nie ma sensu.

Po pierwsze, wzrost wydajności nie będzie dwukrotny.

Po drugie, przy takiej rozdzielczości nie wykorzystasz potencjału nawet jednej z tych kart.

Druggist
komentarz
komentarz

Na HD4870 mnie nie stać, w grę wchodzi tylko HD4850. Monitora przez najbliższe kilka lat nie będę zmieniał. Zestaw jaki zaplanowałem kupić zawiera między innymi:

Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz

DDR2 2x1GB PC8500 1066MHz Kingston HyperX

Więc raczej te komponenty nie będą spowalniać jednego HD4850, tym bardziej że procka mam zamiar podkręcić. Zestaw jaki planuję kupić różni się w sumie tylko prockiem od tego z polecanych.

Ale jak będzie z dwoma HD4850?...

Na razie jest 1 głos za i 1 przeciw dwum Radkom :) Czekam na dalsze sugestie.

grubys
komentarz
komentarz

Heh dziwne, na 4870 cię nie stać ale na 2x 4850 już tak :)

No ok jak weźmiesz dwa 4850 to będzie ładnie śmigać, taki mały potworek ;)

pozdro

Druggist
komentarz
komentarz

Nie stać mnie na HD4870 i na 2x HD4850 również. Dopiero jak zarobie jakąś kase w przyszłe wakacje to będzie mnie stać na drugiego :) po prostu budżet mi nie pozwala obecnie kupić dwóch HD4850. A wracając do głównego wątku to ciekawi mnie, czy podczas grania w takich rozdzielczościach: 1280x1024 drugi HD4850 da znaczny wzrost wydajności (np. umożliwi granie na full detalach i wzrost fpsów), gdyż musiałbym kupować już na starcie sprzęt droższy o ponad dwie stówy :)

Bo to że będzie mały monster z niego to fakt, ale jeśli to co kryptos napisał jest prawdą, to musiałbym kupić monitor 30 cali żeby w pełni skorzystać z Cross Fire HD4850, co nie?

Więc czy jest sens kupować teraz płytę obsługującą pełne CF 16x czy nie?

A43vil
komentarz
komentarz
Nie stać mnie na HD4870 i na 2x HD4850 również. Dopiero jak zarobie jakąś kase w przyszłe wakacje to będzie mnie stać na drugiego po prostu budżet mi nie pozwala obecnie kupić dwóch HD4850. A wracając do głównego wątku to ciekawi mnie, czy podczas grania w takich rozdzielczościach: 1280x1024 drugi HD4850 da znaczny wzrost wydajności (np. umożliwi granie na full detalach i wzrost fpsów), gdyż musiałbym kupować już na starcie sprzęt droższy o ponad dwie stówy

Bo to że będzie mały monster z niego to fakt, ale jeśli to co kryptos napisał jest prawdą, to musiałbym kupić monitor 30 cali żeby w pełni skorzystać z Cross Fire HD4850, co nie?

Więc czy jest sens kupować teraz płytę obsługującą pełne 16x czy nie?

To tak druga grafika nie da 100 % wydajności jakby nie patrzeć, momi zdaniem CF jest nic nie warte, 4850 w pojedynke ciśnie gry na full detalach do takiej rozdziałku pasuje bardzo dobrze więc nie widze sensu zbierać na drugiego radka,

Więc czy jest sens kupować teraz płytę obsługującą pełne 16x czy nie?

Mam rozumieć ze masz na mysli 2 sloty PCI x 16 ? czy po prostu nie masz x 16 ?

Druggist
komentarz
komentarz

Chodziło mi o pełne CF 16x czyli z 2 slotami PCI-E, już poprawiłem ;) Dzięki za odpowiedź

A43vil
komentarz
komentarz
Chodziło mi o pełne CF 16x czyli z 2 slotami PCI-E, już poprawiłem wink.gif Dzięki za odpowiedź

Aha tak jak myślałem, nie warto inwestować w CF gdy 1 radek w pojedynkę uciśnie tą rozdziałkę a full detalach w grach więc szkoda kasy, zawsze więcej kasy na picie a w twoim przypadku na płytę główną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.