x-kom hosting

zbyt wysoka temp procka

jason182
utworzono
utworzono

A wiec tak: poskladalem kompa z prockiem E2180 i niestety przy tescie w orthosie grzeje sie do 76 st.:/.

Procek jest na boxowym chlodzeniu. I tak jak zakladalem radiator to zastanawialem sie czy tej pasty termoprzewodzacej nie jest zbyt duzo [ok 2mm grubosci]. No ale jesli byla oryginalnie nalozona to pomyslalem ze tak ma byc. Nie wydaje wam sie ze to bylo zbyt duzo ? Mysle teraz zeby kupic jakas paste zalmana i wymienic. Co o tym myslicie ?

grubys
komentarz
komentarz

Najlepiej kup od razu jakieś chłodzenie TAKIE lub jakieś tańsze, wszystko lepsze niż BOX ;)

pozdro

jason182
komentarz
komentarz

Nie wiem czy wszytsko lepsze niz BOX. Ja ze swojego jestem zadowolony. Kumpel wyrwal swojego boxowego i wlozyl jakies chlodzenie za 30 zl. Teraz jego celeron grzeje sie do 80st :/

Wracajac do tematu. To nie moj proc i raczej wymiana chlodzenia nie wchodzi w rachube.

grubys
komentarz
komentarz

A czym sprawdzaliście tą temp ? (jakim programem)

Spróbujcie też innymi a przede wszystkim w Biosie

pozdro

jason182
komentarz
komentarz

W Everescie.

Zauwazylem ze jak wchodzi sie do Biosu to temperatury sa wyzsze niz w windzie w idle i wentyl tez od razu przyspiesza. Temperatury na pewno sa poprawne. [mowa o E2180 nie o Celeronie]

kajzer
komentarz
komentarz

boxowe chłodzenie jak najbardziej daje rady w tym procku, nie ma sensu go zmieniać.

sprawdź, czy dobrze założone jest chłodzenie, czy radiator nie odstaje i dobrze dociska do procka.

ja miałem podobną sytuację, też temperatura dochodziła powyżej 70'C i każda wizyta w BIOS'ie automatycznie ją podwyższała, nie wiedzieć czemu. powodem było właśnie złe założenie radiatora.

jason182
komentarz
komentarz

Radiator sprawdzalem. A ta pasta ? nie jest jej zbyt duzo ?

kajzer
komentarz
komentarz

możesz spróbować usunąć starą pastę i położyć nową warstwę, może akurat da rady. wtedy będziemy wiedzieć więcej.

jason182
komentarz
komentarz

ok. odezwe sie jak to nastapi... pewnie nie predko :P

dzieki i pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.