x-kom hosting

Zmniejszenie częstotliwości procesora.

kazyski
utworzono
utworzono

Witam. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie znam się na sprzęcie komputerowym. Najprostsze rzeczy oczywiście nie stanowią dla mnie problemu, ale jeśli chodzi o jakąś grubszą sprawę no to może być gorzej. No więc zaczynam.

Mój procesor AMD ATHLON XP 2000 do niedawna przy włączaniu komptera czy też otwieraniu ikonki systemu w panelu sterowania miał częstotliwość 1,5+ Ghz. Teraz pokazuje mi, że ma jedynie 900Mhz. Nie wiem jak to mogło się zmienić. Myślę, że przez to biorą się inne problemy takie jak spowolniona praca komputera, 100% zużycia procesoa w menadżeru zadań itp. co dosyc mocno mi przeszkadza, bo nie da się już na nim pracować tak jak kiedyś. Liczę na pomoc profesionalistów, bo sam sobie na pewno nie poradzę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

snip91
komentarz
komentarz

Wejdź do BIOS'u i przestaw szynę FSB na 133MHz i mnożnik (CPU Ratio) na 12.5x.

Gość
komentarz
komentarz

Mystarczy przestawić FSB, bo Athlony XP mają fabrycznie zablokowany mnożnik ;)

Gość
komentarz
komentarz
Mystarczy przestawić FSB, bo Athlony XP mają fabrycznie zablokowany mnożnik

Nie wszystkie ;) Część miała odblokowany mnożnik.

Mattix95
komentarz
komentarz

Jeśli możesz to podnieś FSB . Ja raz miałem z 1200 MhZ do 400 zeszło :P Wina była po stronie biosu :P FSB zmniejszyło się :) ale podniosłem i jest GIT

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.