x-kom hosting

jaka karte graficzna kupić?

Medivh Shady
utworzono
utworzono

Witam mam problem z dobraniem karty graficznej do komputera. Mam do wyboru 2:

GeForce 8600GT 1 GB DDR2

GeForce 9500GT 512 MB DDR2

I czy ta różnica pamięci na karcie będzie dużo kosztowała mój kompter.

Pomóżcie wybrać z tych 2 bardziej wydajniejszą:)

Machur
komentarz
komentarz

karty bardzo podobne. 9500gt powinien byc szybszy zalezy od wersji i firmy(rozne taktowania roznych firm). Ale obie karty nie sa warte zakupu. Jeśli brac to na pamieciach DDR3.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...y,id,58411,s,1/

np. ta. Niewiele drozsza od wersji ddr2 a duzo wydajniejsza.

Medivh Shady
komentarz
komentarz

czyli wychodzi na to że Ge-Force 9500GT jest lepszy i wydajniejszy na DDR 3 choc ma 512 pamięci niż Ge-Force 8600GT 1 GB DDR 2?

JSF
komentarz
komentarz

1GB pamięci przydaje się przy dużych rozdzielczościach ekranu np FullHD 1920×1080 ale wtedy ta karta byłaby za słaba do grania w tej rozdzielczości. Na codzień bardziej się przydaje szybsza pamięć na karcie niż jej większa ilość.

Lipton
komentarz
komentarz

Tak, dokładnie. Najpierw patrzy się jaka pamięć jest zainstalowana na grafice w tym przypadku chyba Samsungi DDR3- 9500GT DDR3. Jak się nie mylę 9500GT to odgrzewany 8600GT i ma bardzo podobne osiągi, więc lepiej w ten cenie brać 8800GS.

Medivh Shady
komentarz
komentarz

czyli wydaje mi się że kupie 9500GT 512 DDR 3

Lipton
komentarz
komentarz

Nie, nie ma sensu.

Przecież 9500GT DDR3 jest równej wydajności co 8600GTS, który jest o 60-70 zł tańszy.

http://www.allegro.pl/item418790646_hit_pa..._gw_zabrze.html - tu masz kartę za takie same pieniądze a dwa razy wydajniejszą.

Napisz jeszcze jaki sprzęt posiadasz. (procesor, zasilacz itd)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.