x-kom hosting

HD 4870X2 Sapphire vs Asus [dostępnośc?]

Tomysl
utworzono
utworzono

Pragnę się na wstępie przywitać.

Składam sobie komputer ale w rezultacie natrafiłem na przeszkodę typu dostępności.

Wybrałem kartę Asusa bo w planie mam płytę główną również Asusa P5.

Dziś spędziłem kilka dobrych chwil starając skontaktowac sie Asusem w celu sprawdzenia dostępności kart lub ew. czasu oczekiwania na dostawę.

Nie udało mi się. Może ktoś wie kiedy te karty mają trafic na rynek?

Na alledrogo widziałem juz Sapphiry.

W zasadzie to sam nie wiem co mam robić. Kupować teraz Spphira nie czekając na Asusa czy nabrac cierpliwości ?

Czym te dwie firmy mogą różnic się od siebie ? Wydajność, chłodzenie, dodatkowe akcesoria, gwarancja, stery ?

ps. mogę zmontować kompa na fantach docelowych z wyjątkiem grafy. Aby go uruchomić zapakuje jakaś najtańszą na PCIe.

Ale jak róznica będzie mała lub żadna to po co czekać ?

grubys
komentarz
komentarz

Nic ci to nie da ze będziesz miał płytę Asusa i grafe Asusa, żadnej lepszej wydajności.

Sapphire jest bardzo dobry a właściwie jeden z lepszych.

Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się i brał, a chłodzenie jest to samo

pozdro

Tomysl
komentarz
komentarz

Dzięki za info.

Wiąże ilośc odpowiedzi z nasyceniem rynku kartami.

Chciałbym byc obiektywny ale na podstawie tego co piszesz ( w jednej osobie ) nie jest to łatwe :)

grubys
komentarz
komentarz

To że napisałem jako jedyny to oznacza tylko jedno...że napisałem wszystko poprawnie i inni się ze mną zgadzają ;) bo w przeciwnym bądź razie zaraz byłoby tu pełno komentarzy poprawiających mnie :) (co świadczy tylko o tym na jakie dobre forum trafiłeś) :D

pozdro

Duban
komentarz
komentarz

Zgadzam się z "grubym". Nie warto czekać, bo to i tak są te same karty. Ja bez wahania brałbym Sapphire. Super firma ;)

Tomysl
komentarz
komentarz

Kupiłem Asus'a. Rozmawiałem z sprzedawcą i podobnie twierdził, że układ chłodzenia jest identyczny jak w Sapphire.

Dodatkowo w komplecie mam jakiś pseudo skórzany pokrowiec na płyty :)

grubys
komentarz
komentarz

To teraz załóż i podziel się z nami wynikami czyli jak ci śmiga w jakich grach na jakich detalach ;)

pozdro

Tomysl
komentarz
komentarz

W tym tyg. dotrą jeszcze fanty: E8500, 3.16GHz, P5E3 X38, Patriot EXTREME PERFORMANCE 4X2GB 1333MHz DDR3, VelociRaptor 3000GLFS, buda Thermaltake Mozart TX, Tagan mam jakiegoś 400-450Watt (nie pamiętam ale mam skrytą nadzieję, że to uciągnie.

Lipton
komentarz
komentarz

Tagan 400-450W ? Nie ma szans :(

Do 4870x2 minimum coś koło 550W lub 600W.

Buddah
komentarz
komentarz

Dołączę się do tematu, ja kupiłem tego radzia od giabyte'a (to źle?) ponieważ jako pierwszy pojawił sie na apollo dzień później (wczoraj) pojawił sie powercolor. Czy narazie wszytskie te karty są takie samy tylko różnią sie naklejką i dołączonymi bajerami ?

Lipton
komentarz
komentarz

Tak, różnią się tylko naklejką i dołączonymi dodatkami.

CycloOxy
komentarz
komentarz

Ja kupiłem ASUSA 4870 mam bude CM690 i zastanawiam się czy dwa takie radki asusa nie ugotują się ?? Jaka jest bezpieczna temperatura tej karty ?

grubys
komentarz
komentarz

Temperatury tej karty w stresie mogą dochodzić nawet do 90stopni ;)

pozdro

Tomysl
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli kto je wyprodukował tak naprawdę ? Bo na swojej mam dwie naklejki na jednej widnieje China a na drugiej Tajwan :)

Kilka fot bo ciesze sie jak małe dziecko. Karta jak dla mnie jest mega długa i do tego ciężka. Czuć moc ;)

grubys
komentarz
komentarz

Aż miło patrzeć jak się cieszysz z zakupu :D i to jeszcze dzięki naszej pomocy :) Aż się wzruszyłem normalnie :beksa:

Hehe niech ci służy długo i jak maturzystom życzy się połamania pióra tak tobie życzę popalenia tranzystorów :D

pozdro

A43vil
komentarz
komentarz

Jak będziesz mógł, to zrób jakieś testy jestem ciekawey jak jego wydajność względem jednego 4870.

No i Gratuluje zakupu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.