x-kom hosting

Problem z kartą RADEON 9600PRO 256MB

ebarti
utworzono
utworzono

Witam

Zakupiłem karte Powercolor Radeon 9600Pro 256MB, problem w tym że ma problem ruszyć. Na płycie głównej mam złacze AGPx4, karta ta niby pojdzie na tym złączu (zapewnienia sprzedawcy) ale na pudełku napisane jest tylko AGPx8, nie ma wzmianki o AGPx4, po zamontowaniu niby komp startuje, identyfikuje dyski i napedy, pozniej te ramki z parametrami po ktorych system startuje a on sie na tym zatrzymuje i stoi :huh:

Jaka może byc tego przyczyna? czy faktycznie winne jest to złacze AGPx4? czy może cos innego?

Płyta główna Asus P4B266-VMX socket 478 z prockiem P4 2,4Ghz Northwood, 512MB Goodram PC2700, zasilacz noname 300V

Pozdrawiam

Lipton
komentarz
komentarz

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie ? Zasilacz chyba 300W a nie 300V ?

ebarti
komentarz
komentarz

Tak, podłączyłem.

Oczywiście 300W ;)

A43vil
komentarz
komentarz

A może reset biosa coś da.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A może reset biosa coś da.

Też bym spróbował, ale trzeba się orientować w BIOSie, żeby potem wszystko z powrotem ustawić. W akcie desperacji można sobie spisać wszystkie ustawienia (w formie "drzewa"...) na kartce, ale sporo tego będzie.

Lipton
komentarz
komentarz

Ja zrobiłem reset i jadę od 3 miesięcy na fabrycznych ustawieniach :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Ja zrobiłem reset i jadę od 3 miesięcy na fabrycznych ustawieniach smile.gif

Ja bym na fabrycznych nie wytrzymał, zmieniam 30% ustawień :D Tym bardziej, że moja płyta jest niestabilna nawet przy domyślnym taktowaniu proca 2448 MHz, i muszę ręcznie zmieniać na 2400 MHz ;)

Pajdek
komentarz
komentarz
Tak, podłączyłem.

Fajne tylko ta karta nie ma dodatkowego zasilania bo sam mam taką :D :hyhy:

ebarti
komentarz
komentarz

...a właśnie że ma zwykłego MOLEX'a :D, tego restaru sie boje, że później może coś być nie tak z kompem(?), a potrzebuje go do także na codzień do pracy.

FOTO 1 FOTO 2

Machur
komentarz
komentarz

bedzie wszystko ok;) ja tez po restarcie jade na fabrycznych.

ebarti
komentarz
komentarz

Ok, więc jak sie robi restart biosa? :unsure:

Lipton
komentarz
komentarz

Przestawiasz zworkę koło baterii, lub wyjmujesz i wkładasz baterię. Przy przestawianiu musisz przestawic na sąsiedni pin i czekac 10 s, a potem przestawic tak jak było.

Machur
komentarz
komentarz

albo zworka w specjalnym miejscu na plycie glownej. Albo wyjmujesz na okolo 30sek baterie plyty glownej po czym wsadzasz spowrotem i powinienes miec fabryczne ustawienia

ebarti
komentarz
komentarz

Restart biosa nic nie dał :mellow:

Edit:

komp startuje z płytki xp, ale z dysku nie chce, na starej karcie startuje normalnie z dysku :o

może to być wina dysku? hmm

Machur
komentarz
komentarz

no skoro na starej grafice dysk dziala tak jak powinien to malo prawdopodobne ze cos z nim jest nie tak. Ja obstawiam ze cos z ta grafika jest nie tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.