x-kom hosting

Temperatura karty graficznej 4870

smile20
utworzono
utworzono

Witam niedawno złożyłem sobie komputer, skusiło mnie zerknąc na temperatury podzespołów, grałem sobie w Medal of Honor Airborne, z 0.5-1h, mój sprzęt to:

-Powercolor 4870

-E8500

-Asus P5Q PRO

-Corsair 520W

-Kingston HyperX 2x1024 1066Mhz

-Seagate 500gb 32Mb

A oto jakie temperatury:

tempyx5.th.jpg

W spoczynku nie jestem pewien ile mają temp, sprawdzę.

Druga sprawa, to będzie mały offtop, nie musicie odpowiadac 12149 punktów w 3dmark06, to mało czy dużo jak na ten sprzęt(nic jeszcze nie podkręcałem) Nie wykonywałem tych dwóch ostatnich testów(Feature test i Batch Size Test)

testtw3.jpg

testtw3.3f463247c1.jpg

.avenue
komentarz
komentarz

Ta grafika jest znana z wysokich temperatur ;) Możesz pokombinowac z chłodzeniem, gdzieś to było napisane tu na forum, jak znajdę zedytuję i podam linkacza

smile20
komentarz
komentarz
Ta grafika jest znana z wysokich temperatur ;) Możesz pokombinowac z chłodzeniem, gdzieś to było napisane tu na forum, jak znajdę zedytuję i podam linkacza

Prawdopodobnie chodzi Ci o "Accelero S1", tyle, że trzeba trochę pokombinowac z tym + wydac nastepne pieniadze. Pytanie jest czy te temperatury do 90C nie zagrazaja karcie graficznej.

grubys
komentarz
komentarz

Nie nic nie powinno się stać, to normalka przy tych Radeonach

pozdro

smile20
komentarz
komentarz

Dzięki za odp, jeszcze jedno pytanie, aktualnie jadę na sterownikach w wersji 8.6, Moja karta graficzna jest firma PowerColor, tam najnowsze stery to właśnie 8.6, a ja coś czytałem już o Catalyst 8.7. Jak nie ze strony PowerColor sciaga to z jakiej innej strony, zeby to poasowalo pod moja karte? No chyba ze sterowniki sa wszystkie takie same czy to gigaby, czy power color, czy saphire...

grubys
komentarz
komentarz

Proszę cię bardzo, TUTAJ masz najnowsze Catalyst 8.7

pozdro

smile20
komentarz
komentarz
Proszę cię bardzo, TUTAJ masz najnowsze Catalyst 8.7

pozdro

Dzięki, miałem już prędzej tą stronę otworzoną, ale nie byłem pewien czy mogę te stery instalowac, a teraz sie pobawie wedlug poradnika, zeby nie miec automatycznej regulacji obrotow, tylko manualna, Podobno przy 65%, temp spadnie o 20%. Sciagac te stery co maja 36mb czy 16mb?

grubys
komentarz
komentarz

Lepiej ściągnij te 32mb, taka pełniejsza wersja ;)

No na pewno spadnie temp. jak podkręcisz wiatrak, możesz dać nawet na 70%

pozdro

.avenue
komentarz
komentarz

Podkręcisz wiatrak - będzie głośniej xD Ale ja na "szumy" bym nie zwracał uwagi xD Jak Ci będzie przeszkadzac to podgłosisz głośniki jak będziesz grał i miodzio bedzie xDDDD

smile20
komentarz
komentarz
Podkręcisz wiatrak - będzie głośniej xD Ale ja na "szumy" bym nie zwracał uwagi xD Jak Ci będzie przeszkadzac to podgłosisz głośniki jak będziesz grał i miodzio bedzie xDDDD

Wlasnie to zrobilem:D Omg Jaka glosna suszarka:P Nie no troche to zmniejsze, 55 za glosno, no ale temperatury ostro spadly z 80 na 52 i jeszce spada, ale powoli

.avenue
komentarz
komentarz

I tak ma byc ;] Po to jest wiatrak o głośności suszarki, żeby dobrze chłodził "rozpalonego" radeona xDDDDDD

smile20
komentarz
komentarz
I tak ma byc ;] Po to jest wiatrak o głośności suszarki, żeby dobrze chłodził "rozpalonego" radeona xDDDDDD

:D ustawilem na 35, nie jest zle, jak bedzie za goraco pomysle nad chlodzeniem.

siwex19
komentarz
komentarz

Możesz napisac gdzie ustawiasz prędkośc wiatraka na grafice?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.