x-kom hosting

GPS na laptopie

Droicyn
utworzono
utworzono

W jednym z tematów czytałem coś o GPS'sie na laptopa! Chciałem się dowiedzieć coś więcej na ten temat ale nikt mi nie udzielił żadnych informacji na ten temat! Mam prośbę czy mógłby ktoś mi napisać coś na ten temat? Czy da się coś takiego zrobić, jeśli tak to jak i za ile??? Pozdro =]

Przemek
komentarz
komentarz

oczywiscie ze sie da... ja mam cos takiego... tylko pytanie czy warto... zeby uzywac takiej nawigacji musi byc druga osoba co Ci bedzie trzymac tego laptopa bo przeciez nie polozysz go na siedzieniu bo moglby sie uszkodzi np. podczas hamowania.

Co do kosztow:

Antena GPS: ja proponuje taka jak ja mam... na Bluetooth dokladnie jest to model nokii LD-3W... okolo 300zl

jesli taka to trzeba dokupic odbiornik bluetooth do lapka, chyba ze sie juz taki posiada - okolo 20zl

no i oczywiscie program... ja uzywam AutoMapy i jest zadowolony... okolo 400zl

P.S. Ja mam jeszcze Navi na telefonie Nokia 6670 z Symbianem i to tez sie niezle spisuje tylko ze jest mniejsze pokrycie Polski na mapach

Musisz przemyslec czy nie lepiej kupic Palmtopa z wbudowana antena i dodanym programem do Navi

Droicyn
komentarz
komentarz

a co byś proponował zrobić? co jest lepsze??wygodniejsze w użyciu? Nie chodzi tutaj o to, że do lapka potrzebna jest druga osoba!

Przemek
komentarz
komentarz

Droicyn, wiadomo ze w laptopie jest wiekszy wysietlacz... tylko ze jest tutaj jeszcze sporo minusow:

- zaleznie od dlugosci trasy nie wiadomo czy starczy baterii...

- wersje map na PC sa zadziej aktualizowane

Palmtop natomias mozna umiescic gdzie sie chce... sa rozne typy stojakow (przykrecane, przylepiane)... z ladowaniem nie ma problemu bo istnieje duzo ladowarek samochodowych, no i oczywiscie najwiecej programow oraz najwiecej aktualizacji map wychodzi na palmtopy bo sa najczesciej uzytkowane...

Koszt kupna akcesori do lapka czy kupna calego zestawu sa mniej wiecej takie same...

Moze sie porozgladac na www.allegro.pl i zoorientowac sie w cenach

Droicyn
komentarz
komentarz

OK dzięki dla Ciebie. Pozdro =]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.