x-kom hosting

Słownik fachowych słów w dziedzinie informatyki.

  • 3 tygodnie później...

naekana
komentarz
komentarz

Uwaga! Ten temat nie służy wymianie uprzejmości, tylko jak sama nazwa wskazuje gromadzeniu haseł informatycznych. Proszę wypowiadać się w temacie jedynie 1. jeśli ma się konkretne zastrzeżenie/uwagi do zawartości słownika, 2. jeśli chce się zgłosić konkretne propozycje haseł. Każdy inny rodzaj wypowiedzi będzie traktowany jako OT i "nagradzany" warnem.

falcon1984
komentarz
komentarz

Temat wyczyszczony, każdy kolejny post nie na temat nagradzany będzie warnem <_<

Konsurk
komentarz
komentarz

Warto dodać : Hardware i Software.

Lipton
komentarz
komentarz

Również można dodac P2M- Peer to mail.

Saper
komentarz
komentarz

Można dodać doubleboot.

Lipton
komentarz
komentarz

Ubuntu, Linux,Windows- Można zaliczyć jako pojęcia informatyki. Chodzi mi głównie o krótki opis systemów operacyjnych.

No i brakuje mi tu OLED, Pata, Sata, IDE

Konsurk
komentarz
komentarz

AT, ATX, NLX, BTX - coś na temat obudów; ewentualnie desktop i tower.

ATX, microATX - płyta

SFX - mało znane pojęcie, dot.standardu zasilacza.

SoftPower - kontrola zasilania, w windows tzw. stan wstrzymania

^

ogólnie wszystko na temat standardu konstrukcyjnego w/w rzeczy.

Sean
komentarz
komentarz

Można też dodać pare informacji o windowsowych programach typu: WMM (movie maker) PAINT, rozszerzenie .exe ... krótko scharakteryzować edytory tekstowe (office) także można napisać coś o koniu trojańskim i co to są Logi ... pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
Konsurk
komentarz
komentarz

O koniu trojańskim?Trzeba było by wtedy, napisać o innych, a tak jest pojęcie "wirus".Chyba, że najpopularniejsze, najgroźniejsze...

Sean
komentarz
komentarz
O koniu trojańskim?Trzeba było by wtedy, napisać o innych, a tak jest pojęcie "wirus".Chyba, że najpopularniejsze, najgroźniejsze...

użytkowników najczęściej dopadają trojany więc można im objaśnić to pojęcie... koniec OT :) pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Można dodać też box i oem

yoho
komentarz
komentarz

w najblizszym czasie dodam ok. 60hasel np.:adres IP, software, URL,rdzeń, pasta termooprzewodzaca, AMV, temperatura barw, kodek, FLV,SWF, bufor, shader, RAM, defragmentacja, adres MAC, DLP, zlacze komponentowe i duzo duzo wiecej.

swirek
komentarz
komentarz

Rozdzielczość myszy- parametr określający precyzję, z jaką sponsor myszy steruje kursorem. Im większa rozdzielczość (wyrażana w dpi), tym większa dokładność myszy.

Proponuje na slowie "dpi" dodac odnosnik do wyjasnienia temrinu DPI (dot per inch - punkt na cal)
Lipton
komentarz
komentarz

Dodaj też Blue-ray.

yoho
komentarz
komentarz

to tez lipton mam:)

Tomek
komentarz
komentarz

Polecam słownik pojęć komputerowych w wer [ang] http://www.tiscali.co.uk/reference/dictionaries/computers/

można by podzielić wśród chętnych użytkownków tłumaczenie przetłumaczyć na polski i dodać do słownika.

  • 4 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz

Wiecie co, ja tak naprawdę ten cały temat bym skasował, bo szczerze, komu potrzebny jest taki słowniczek.... :/

Roboty masa, a i tak nikomu nie będzie się chciało czytać, nie lepiej dać adres, jednej popularnej strony www.wikipedia.pl ?

No ludzie serio, jak np. ktoś chce się dowiedzieć co oznacza np. "Shareware" to wejdzie sobie w ww stronkę i proszę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Shareware mamy link ;]

Oczywiście brawa dla moderatorów za pomysłowość nie skasowania tego tematu, no i podajcie mi chociaż 3 powody czemu nie mogło by być tak jak ja powiedziałem?

Albo inaczej, można zrobić nowy temat, w którym będą podane linki gdzie znajdziemy informacje na temat danych rzeczy, np. sterowniki do Nvidii, podajemy stronę Nvidii, sterowniki do Ati, taką stronkę zamieszczamy, pojęcia itp. dajemy Wiki.

A jak ktoś nie będzie czegoś wiedział to zawsze może się dopytać co to dokładnie znaczy...

Wiem że się narażam na warna, ale to jest moja opinia o tym co wyprawia się na tym forum ;)

yoho
komentarz
komentarz

jak se !!!przepiszesz!!! 160słów to będziesz mógł z nimi co chcesz robić. Przepisanie 10 znaczeń zajmuje z półtora godz. lub 2 zależy jakie hasła się przepisuje. To jest forum komputerowe więc znajdować się powinny tutaj wszystkie związane z tym rzeczy. Po za tym wszystkie propozycje składać na PW, a nie

w temacie.

To jest temat stworzony po to aby nie było dodatkowych i nie potrzebnych postów na forum. Jak na razie się ono przydaje nawet bardzo sądząc po ilości odwiedzania tej strony oraz podziękowań mi z stworzenie tego tematu, a to, że ty się nie interesujesz tym to nie znaczy, że inni też.

Za chwile wezmę wkleję te co chcieliście znaczenia. Sorka, że ich nie wpisałem. Ale przez ostatnie miesiące nie mam wiele wolnego czasu.

  • 2 tygodnie później...
Kropacz
komentarz
komentarz

Można poprawić Pendrive. Mój pendrive mieści 4 GB, a są już o wiele większe! (32 GB)

19Adolf08
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to pasuje do tematu ale mozna dodac Heatpie czy jak to sie tam nazywa. ^^ Te ciepłowody np. w AC pro 64, można dodac równierz D-SUB i DVI, oraz HDMI. No i chyba overcloking ( jeżeli jest takie słowo wytłumaczone to bardzo przepraszam ale nie zauwazłem go. Niechce kolejnego warna złapac. ), Można by tez opisac procesy technologiczne czyli 90nm itp. ( sorry jak skrót pomyliłem ).

yoho
komentarz
komentarz

DVI, HDMI i o/c już są. zaraz dodam pare słówek kolejnych.

tak po za tematem. Nie myślałem, że ktoś tak szybko mnie dogoni. 50%warnów hehe no nie jestem sam.hehe

19Adolf08
komentarz
komentarz

Ale heatapie nie ma. :P Ja bardzo lubie łapac warny. ^^ Miałem dzien do zdjecia warna i złapałem kolejnego. ;]

cwany
komentarz
komentarz

EDGE - prędkość 384 Kb/s ??? Chyba 236,8 Kb/s BŁĄD!

yoho
komentarz
komentarz

tak 236,8kb/s ale teoretycznie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.