x-kom hosting

"Błąd Ładowania Systemu Operacyjnego" - Hilfe !

beorn
utworzono
utworzono

Witam. Jestem w desperacji i bliski załamania, błagam niech ktoś pomoże. Kupilem nowego kompa w częściach. Złożyłem go, odpaliłem i zacząłem instalować XP HOME SP2. Niestety przy pierwszym restarcie podczas instalacji wyskakuje „błąd ładowania systemu operacyjnego”. Kombinowałem już z partycjami, z inną płytką xp professional, przepinałem RAM, zainstalowałem drivery do Sata/Raid z cd do płyty gł., w końcu dałem go do serwisantów w tutejszym sklepie, a oni kombinowali z innym twardym, potem z innym ramem i z inna karta graficzną nawet. I tylko jak zmienili kartę graficzną na jakąś starszą to udało im się linuxa niby odpalić, ale xp już nie. Nie wiem co począć, bo jestem w Irlandii, a kompa mam z Polski przysłanego. Mój sprzęt to:

CORE 2 DUO E6300 1.86GHz ; Asus P5N-E Sli ; GIGABYTE GeForce 8800GTS 640MB

; Pamięć Geil 2x1Gb PC 667 ; HDD CAVIAR 320GB WD3200YS SATA II; DVD-REC SAMSUNG SATA.

Błagam pomóżcie!!!

maxiop
komentarz
komentarz

sproboj zainstalowac viste. mozliwe ze xp nie ma tymczasowych sterownikow do tej karty graficznej.

ustaw do tego bios na ustawienia fabryczne i sproboj zainstalowac z wylaczonym sata/raid

na chwile obecna moje pomysly sie wyczerpaly z racji na pozna pore :]

beorn
komentarz
komentarz

problem w tym ze nie mam visty. Czy to możliwe, żeby nie szło xp zainstalować na nowym sprzęcie? dodam jeszcze, że próbowałem z ubuntu i nie chce sie zainstalować też, bo jakis error wyłazi. Robie teraz test pamięci z cd ubuntu i jak narazie zrobił w ciągu 13h 6 testów i wykrył grubo ponad 1000 errorów. czy ktoś wie co to znaczy?

  • 1 rok później...
Kozii512
komentarz
komentarz

1. Wejdź w BIOS

2. Tam, gdzie masz listę dysków i napędów, wejdź w dysk, na którym chcesz instalować system i zmień Access Mode na Large.

3. Uruchom ponownie instalatora systemu, niech ponownie skopiuje wszystkie pliki itd.

Jeśli masz jakieś dodatkowe dyski w komputerze, to na razie je odłącz. Niech zostanie tylko ten konkretny.

W moim przypadku właśnie ten sposób okazał się właściwy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.