x-kom hosting

Problem z instalacją systemu w laptopie bez napędu i karty sieciowej

mcfly77
utworzono
utworzono

Witam mój problem przedstawia się następująco.Mam laptopa hp omniboook 900 na ktorym ktos zainstalował windows xp , pojecia nie mam jak to zrobił.Ja chciałbym zmienic system ,ale nie bardzo wiem jak to zrobic.Laptop ten nie ma wbudowanej karty sieciowej ,zatem instalacja przez siec odpada. Próbowałem nawet opcję taką, ze wyjmowałem dysk z laptopa i chciałem podpiąć go do pc- stacjonarnego,kupiłem specjalna przejsciówkę,ale nadal nie działa, nie widzi tego dysku.Nie wiem czy mam zworke jakos ustawic czy cos,nie działa, kombinowałem juz z tym i nadal nic. Mam tez cd - rom na usb,ale nie da sie zainstalowac systemu :( bo nie widzi , czyli nie wystartuje z cd. Floppa tez nie ma. Kupiłem ostatnio flopp do niego,ale nie mam kabla, bo to jest jakis specjalny mulitibay, nie wiem skad go wziac :( Nie mam pojecia jak zainstalowac system, chce wgrac 98se, bo xp troszke powoli chodzi, aczkolwiek nie jest źle. Bardzo prosze o jakieś rady, bo ja już nie wiem jak mam wgrać tu system. Mam pendriva,ale nie wiem jak mogłbym go wykorzystac podczas instalacji, czy do instalacji. Bardzo prosze o pomoc.Bo co to za laptop w ktorym systemu zmienic nie mozna.Pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz

mcfly77, napsiz jakie masz mozliwosci wyboru bootowania w Biosie

mcfly77
komentarz
komentarz

pisze tak boot

+ Removable Device

+ Hard Disc

CD- ROM / DVD Drive

i to by było na tyle.Ale ja moge cd rom podłączyc tylko za pomocą specjalnego kabelka, zrzeszta musi to byc specjalne urządzenie na multibay czy cos takiego.Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-04-02, 13:56 ]

aa i jeszcze jedno

w opcjach bootowania

- removable Device - tłumacze jako urządzenie przenośne

jest Floppy drive

- Hard Disk

Internal hard disk

CD-ROM/DVD Drive - nie ma pod spodem nic

Przemek
komentarz
komentarz

a masz moze jeszcze taka opcje Bootowania z LAN?

mcfly77
komentarz
komentarz

nie ma opcji z lan, bo ten komp nie ma wbudowanej karty sieciowej,takze taka opcja odpada :( no i chyba wałek.Ciekawi mnie jak ten ktos wgrał systemmm

Przemek
komentarz
komentarz

mial moze obraz na dysku i tylko go przywracal

mcfly77
komentarz
komentarz

czyli co nikt nie pomoze wgrac mi systemu do mojego beznapedowca? Beznadziejny przypadek :(

Przemek
komentarz
komentarz

mcfly77, faktycznie beznadziejny bo wyglada na to ze Laptop juz troche latek ma... USB posiadasz w nim?

mcfly77
komentarz
komentarz

tak usb jest, mam nawet adapter 2,5 na 3,5 cala na usb, do podłączenia cd romu,ale niestety nie da sie zainstalowac systemu, bo nie bootuje, nie widzi cdrom,dopiero po podłączeniu.wrr kapa. Myślałem ze moze znajde w necie gdzies jakis program autoboot, albo jakąś symulacje, bo system mozna wgrac instalke z dysku,ale jak tu zacząć :( mi juz brakuje pomysłów

mcfly77
komentarz
komentarz

mam pendriva przez ktorego moge na dysk wrzucic wszystko co tylko zapragnę heh.No nie wieksze niz pojemnosc dysku ;-)

[ Dodano: 2007-04-02, 22:54 ]

nie mam floppa w tym moil lapku. I tu jest problem. ON nie posiada zadnego napedu.Nie wiem po co oni tegie cos spłodzili w ogole. Wrrr

[ Dodano: 2007-04-02, 22:59 ]

chyba znalazłem artykuł,a w zasadzie coś genialnego, co może i mi pomoże. Zresztą zobacz sam semi ;-) pozdrawiam i zachęcam do kształcącej lektury

[ Dodano: 2007-04-02, 22:59 ]

http://milosierny.net/files/bootingup.pdf

[ Dodano: 2007-04-02, 23:10 ]

troche niewiele z tego zrozumiałem. Do tego trzeba mieć mózg rozrośniety ;-) Moze ty cos zrozumiałeś? Pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz

w tym artykule ktory znlazles jest opisany tylko prosces uruchamiania kompa...

jest jeszcze taka mozliwosc... kopiujesz na dysk twardy Winde98... uzywasz Partition Magic... formatujesz dysk... potem uzywasz jakiegos Explorator w dosie i instalujesz winde98... jesli ta winda Ci nie odpwowiada to zawsze mozesz na to nagrac XP ktory poprstu zaktualizuje stara winde... troche zamotane ale moze pomoc

mcfly77
komentarz
komentarz

no to brzmi ciekawie.Ale jak sformatuje tym magic partition to jak mam uruchomic ten program w dosie jak nie mam stacji dyskietek.Pomoz mi prosze, opisujac bardziej szczegolowo te czynnosci ktore napisałes w poprzednim poscie.Bo ja nowicjuszem jestem raczej w tym.Pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz

jesli uda Ci sie uruchomic partition magica ale w trybie tekstowym to tam juz bedziesz mial dostep do konsoli... najpierw sprawdz czy mozesz tego partitiona uruchomic...

mcfly77
komentarz
komentarz

podłączyłem ten dysk przez usb, i widzi go elegancko , wiec zainstaluje na nim 98, heh kombinowania, a to wystarczyło takkk.Znaczy sie tak wydaje mi sie czy pojdzie.oczywiscie jak uda sie to dam znac.Pozdrawiam ;-)

[ Dodano: 2007-04-04, 10:32 ]

a wiesz moze jak zrobic upgrade biosu? Bo podobno jesli wgrałbym nowy bios to dałoby sie tak ze w lapku czytałby np urzadzenia z usb itd. To by bylo cos. Tylko nie wiem gdzie szukac i jak cos takiego zrobic. Bede wdzieczny za info.Pozdrawiam serdecznie i dzia za trud wkładany w rozw mojego problemu

  • 2 miesiące później...
mcfly77
komentarz
komentarz

Już jestem bardzo blisko rozwikłania tematu.Otóż już wgrałem dos na partycje dysku usb,ale laptop jej nie czyta,myślę że powodem tym jest zła geometria dysku.Patrzcie poniżej proszę na załącznik.Bardzo proszę o odpowiedź,bo chyba trzebaby jakoś poprawić tą geometrię i wtedy będzie można zainstalować system.pozdrawiam i prosze o odp

Przemek
komentarz
komentarz

Jesli mozesz to zrob kopie danych zawartych na tym dysku i sformatuja go.

mcfly77
komentarz
komentarz

ehh no i fakt już nie ma tego błędu, po formacie dysków,ale teraz utraciłem wgrany dos z 98 :( czy ktoś mogłby wgrać i przesłać mi go? czy to trzeba bezpośrednio na dysk.

Bo ja robiłem to w taki sposob.Z dyskietki startowej win 98 wypakowałem sys.com i później zainicjowałem dosa na xp. Uruchom: cmd i dałem a:sys a: e:

i skopiowałem na dysk dosa samego,ale teraz już tak się nie da.A jakbym tak wrzucił to na jakiś inny dysk i przekopiował, czy będzie działać to tak samo?Prosze o odp

Gość
komentarz
komentarz

mcfly77, Pisałeś, że masz przejściówkę 2,5' na 3,5' do hdd. Jeżeli tak, to możesz wyjąć dysk z laptopa i podłączyć do stacjonarnego kompa, na nim przenieść pliki systemowe na ten hdd i pliki instalacyjne windowsa - dowolnego (oprócz visty)

Odpalić laptopa z dysku i zainstalować system

mcfly77
komentarz
komentarz

no mam 2 takie przejściówki,ale onie nie działają,najprawdopodobniej spaliły się,nie ma zasilania dysk.Nie wiem jak wgrać dosa na ten dysk,jakby to udało się to reszta idzie już jak po sznurku:(

Gość
komentarz
komentarz

mcfly77, Kup coś takiego: http://www.allegro.pl/item203010987_13_ada...ysylka_24h.html Podłącz dysk pod kompa, najlepiej z win98, odpal system trybie wiersza poleceń, a system dos możesz przenieść na ten dysk za pomocą polecenia sys nazwa dysku: np. sys d:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.